Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Wypadek z udziałem busa komunikacji publicznej

19 lutego 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 929

W niedzielę, 19 lutego 2017 roku w Pińczowie na ulicy Legionistów  doszło do kolizji busa komunikacji publicznej z samochodem osobowym.

W akcji ratowniczej udział wzięły dwa zastępy strażaków z pińczowskiej komendy w tym samochód ratownictwa drogowego.

Straży na miejscu kolizji zastali uszkodzony samochód osobowy marki opel oraz busa osobowego przewożącego pasażerów. W zdarzeniu został poszkodowany chłopiec w wieku 10-ciu lat, który podróżował wraz z ojcem samochodem osobowym. Kierowca oraz trzech pasażerów busa nie odnieśli obrażeń.

Lekarz zespołu ratownictwa medycznego działającego na miejscu zdarzenia zadecydował o przewiezieniu chłopca do szpitala.

Po zabezpieczeniu  terenu akcji oraz płynów i instalacji pojazdów strażacy udrożnili ulicę Legionistów.

Na czas prowadzonych działań ruch pojazdów był utrudniony w miejscu kolizji.

 

 

24 odpowiedzi na “Wypadek z udziałem busa komunikacji publicznej”

 1. KIKA napisał(a):

  …………………. prosimy o wpisy małymi literami

 2. Prawilny napisał(a):

  Widziałem w tym miejscu około 7-8 wypadków/kolizji i za każdym razem sprawcami były samochody na obcych rejestracjach (śląsk, mazowsze, dolnyśląsk). Chyba tym kierowcom nie przychodzi do głowy, że muszą się zatrzymać i przepuścić samochody poruszające się ulicą przecinającą obwodnicę.

 3. radiotechnik napisał(a):

  Są dwa sedna problematyczności tego skrzyżowania. Pierwsze jest takie o którym mówi Prawilny. Drugim problemem jest kiepska widoczność z tego skrzyżowania, zwłaszcza jak się wyjeżdża od strony Mostiwu w stronę rynku albo na wprost, ponieważ widoczność zasłania dom, zaś po prawej jest delikatny łuk i widoczność z niego też jest nie najlepsza. Zaś w tym indywidualnym przypadku ciężko jest wyrokować czy to zdarzenie jest spowodowane przez wadliwą budowę skrzyżowania czy nie, ponieważ artykuł jest źle napisany i nie wiadomo z niego, czy kierowca jadąc od strony rynku chciał z prawego pasa skręcić na Republiki Pińczowskiej w stronę Buska czy wyjeżdżał od strony Mostiwu, przecinał jezdnię i w ten sposób spowodował zdarzenie.

 4. Pomroczność jasna napisał(a):

  No cóż mamy namacalne efekty znakomitej pracy specjalistów z gminy, którzy tutaj zrobili,jak się Badurak chwali, małą obwodnicę Pińczowa. Super hitem było kolejne posunięcie usprawniające ruch w postaci ronda Baduraczanego. Takie działania to są ruchy robaczkowe i ich efektem jest wiadomo co. Niech mi ktoś wytłumaczy jak można było np. sprzedać MOSiR na hotel i potem budować nad zalewem za gminne pieniądze, prywatnemu inwestorowi całą infrastrukturę, czyli korty, boiska, sprzęt do ćwiczeń, amfiteatr, Kon Tiki, łącznie z bardzo używanym parkiem rowerowym dla samobójców.

 5. Lola napisał(a):

  Jaki mostiw – od czego to skrót – ja sie pytam? Chyba mosir -miejski ośrodek sportu i tak dalej … 🙂 🙂 🙂

 6. Darek napisał(a):

  Tak w ogóle- na tym skrzyzowaniu, na ul. Republiki pinczowskiej oprocz strzalek na Kazimierze i Morawice przydałaby się strzałka na wprost na Jędrzejów. Przecież powinniśmy się chwalić nową ulicą i pięknym rondem 😉

 7. Danny napisał(a):

  Kiedyś mosir nazywał się mostiw i każdy średnio ogarnięty domysli się co to za skrót.

 8. mieszkaniec napisał(a):

  Warto wydać na przebudowę tego skrzyżowania i ułatwić poruszanie sie przez kolejne lata w tym miejscu i mieście.
  Decydenci pora zacząć działać a nie udawać , że wszystko ok.
  Małe rondo bez ” bajerów „) moim zdaniem załatwia sprawę.

 9. gosc napisał(a):

  powinni zrobić wielki baner z napisem KONIEC PIERSZENSTWA. Rzeczywiscie to juz nie pierwszy taki wypadek i sprawcą sa osoby na obscych rejestracja.h

 10. Bolczyk napisał(a):

  Może taki bajer, specjalnie dla osób które nie widzą znaków 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=Uc8ltzBMx-I

 11. zyga napisał(a):

  No jeśli jest aż tyle wypadków (kilkanaście) w tak krótkim okresie czasu (czyli o momentu powstania drogi z ogromnym rondem, po którym nigdy nie będzie ruchu wprost proporcjalnego do jego wielkosći- bo ileż aut w tamtą stronę jezdzi?) ,to znak ,że trzeba coś z tym fantem zrobić a nie tylko oskarżać kierowców. Bo wiedzcie o tym że poszkodowanym maże tam być nie tylko „nieznający drogi kierowca „,ale i miejscowy Bogu-ducha winny pieszy idący chodnikiem obok. Możeby jakiś próg zwalniający dla tych od strony MOSiRu na poczatek?

 12. MERCOR napisał(a):

  Na początek może być próg, ale jednak widziałbym tam rondo nawet byle jakie. Są też problemy z wykonywanie lewoskrętów jeżeli spotkają się dwa samochody chcące wykonać ten manewr jednocześnie (jadący od strony rynku i od strony Skrzypiowa) ze względu na przesunięcie osi jezdni prowadzącej od targowicy do słynnego już ronda nie wiadomo czy mijać się prawymi stronami pojazdów jak to powinno być wykonywane, czy też objeżdżać się dookoła. Jeżeli skręcający w lewo przyjmą jednocześnie różne opcje to bum gotowe.

 13. zyga napisał(a):

  „Pomroczność jasna” masz rację sprzedali w superowym miejscu MOSiR, kupili teren zalewowy z PKS-em. Gratuluję Włodarzom trafionych inwestycji.

 14. Anonim napisał(a):

  Bez potrzeby zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu z Pałęki. Wcześniej był tam znak stop , teraz jest mylne pojęcie dla jadących od Jędrzejowa że są na drodze głównej . Co do widoczności na skrzyżowaniu , to tylko niedowidzącym przeszkadzać może ten budynek po lewej. Zawsze tam się jeździło i nie było tylu wypadków jak teraz .

 15. zyga napisał(a):

  Zgoda skręcić w lewo jadąc od rynku, gdy ktoś z naprzeciwka też chce w lewo jest nienaturalne.Kierowcy wyczekują, bo nie wiadomo jak się wyminąć na tym skrzyżowaniu.Kto sie znalazl w takiej sytuacji , to wie o czym mowa. Ja tam skręcam do garażu i bez przerwy mam ten problem. To jest zbyt ruchliwa droga ,żeby ją tak zostawić

 16. andrzej napisał(a):

  ale przecież ma być tu rondo, to już zaplanowana inwestycja, więc po temacie

 17. Brązowy jaguar napisał(a):

  Rondo na tym skrzyżowaniu było by najlepszą opcją.A pan który zatwierdził tą krzyżówkę w Gminie powinien za każdą stłuczką odpowiadać personalnie za taki błąd!

 18. świadek napisał(a):

  Może wreszcie ktoś by się ocknął i poprawił oznakowanie tego skrzyżowania właśnie od strony ronda. Znaki STOP mało widoczne. A może ostrzegawcze sygnalizatory świetlne. Musi dojść do jakiejś większej tragedii, czy ktoś z poszkodowanych wystąpić na drogę sadową. Czy nasze drogi są dla samochodów , czy tylko dla samego „bycia”

 19. ja napisał(a):

  Jest taka Krajowa Mapa Zagrożeń : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#
  Wklepujmy tam te zagrożenia (są takie znaczki) – może w końcu policja wystąpi z wnioskiem o zmianę – bo tak to nie ma problemu – nikt nie zgłaszał – to samo inne zagrożenia. Można wklepywać z jednego adresu raz na dobę. Może to coś pomoże w końcu…

 20. xyz napisał(a):

  Rondo musiałoby powstać na drodze wojewódzkiej . Niestety do niedawna Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyrażał zgody na rondo . Po ostatnich kolizjach ZDW przejrzał na oczy i jest nadzieja , że wraz z obwodnicą powstanie rondo .

 21. OLO napisał(a):

  ŚWIATŁA 🙂

 22. ja napisał(a):

  jakoś nie widać by ktokolwiek zaznaczył niebezpieczeństwa w Pińczowie Na Krajowej Mapie Zagrożeń – czyli wniosek prosty – łatwo gadać anonimowo i wymądrzać się w internecie niż cokolwiek….a zresztą……

 23. Obserwator napisał(a):

  Uwaga , przyczyną tych wszystkich wypadków jest linia pozioma bezwzględnego zatrzymania przy skrzyżowaniu koło blaszaka, spaceruje tamtędy i widziałem nie raz jak ludzie na obcych rejestracjach zwalniają tam bo nie wiedzą czy mają pierwszeństwo, następnie jadą dalej przekonani że kolejne skrzyżowanie też mają pierwszeństwo. APELUJE DO WŁADZ O ZWRÓCENIE NA TO UWAGĘ ZANIM KTOŚ NIE ZGINIE.

 24. ja napisał(a):

  Obserwataor zaznacz na Krajowej mapie: złe oznakowani tak jak ja to zrobiłem!! Już będzie coś, a z tymi liniami to masz rację….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com