Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

„Oddaj krew – podziel się życiem” – podsumowanie

12 marca 2017 | PK, pinczow.com | Wyświetleń: 548

Akcja Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie „Oddaj krew – podziel się życiem”, która odbyła się w miniony piątek 10 marca,  zakończyła się wielkim sukcesem.

Chętnych do oddania krwi było ponad 100 osób, a oddało ją 93. Byli to zarówno uczniowie z pińczowskich szkół, policjanci, pracownicy służb więziennych, członkowie Wolnej Grupy Motocyklowej Ponidzie. Oczywiście nie zabrakło nigdzie nie zrzeszonych chętnych na to by podzielić się krwią. Zebrano prawie 42 litry, co jest nowym rekordem.

 

Kilka słów od Krewkich Ponidzian

Za nami kolejna akcja krwiodawstwa i kolejny wielki rekord. Dzięki Wam i Waszym gorącym sercom udało się zgromadzić niemal 42 l. krwi!!!

Pierwsi z Was stanęli w długiej kolejce już przed dziewiątą rano, ostatni na fotelu do donacji usiedli po południu. Łącznie krew oddało aż 93 osoby, zarejestrowało się zaś 103. Tym razem nasza akcja dedykowana była Patrycji Wójtowicz, gimnazjalistce z pińczowskiego Gimnazjum nr 1, która dzielnie zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziękujemy bardzo za Wasze zaangażowanie i wielką empatię, która pomaga ratować zdrowie i życie innych ludzi. Dziękujemy mieszkańcom Pińczowa, gminy Pińczów i gmin ościennych. Dziękujemy uczniom LO i ZSZ, dziękujemy biegaczom z pińczowskich drużyn, dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Karnego i Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Dziękujemy pracownikom urzędu miasta i starostwa powiatowego, a także wielu miejscowych zakładów pracy i przedsiębiorstw. To właśnie dzięki takim wspaniałym ludziom, jak Wy nasza akcja nabiera coraz większego rozmachu. Wielkie dzięki także dla sponsorów – Doliny Nidy, DTS Drukarki Tonery Serwis Pińczów i Eurocash Pińczów. I na koniec serdeczne podziękowania dla władz miasta i dyrekcji Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, gdzie co 3 miesiące możemy się spotykać i dzielić się życiem.

 

Jedna odpowiedź do “„Oddaj krew – podziel się życiem” – podsumowanie”

  1. znawca napisał(a):

    eurocash sponsorem oddawania krwi,przecież oni zawsze pracownikom utrudniali to jak tylko mogli!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com