Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Victoria Pińczów wróciła z pucharem

12 marca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 754

Na tydzień przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w III lidze świętokrzyskiej kobiet, piłkarki Victorii Pińczów zagrały w I Futsalowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Kobiet, które odbył się w Nowinach. W turnieju wzięły udział II – ligowa Łysica Bodzentyn, lider III ligi – Sparta Daleszyce, KPP Kielce oraz Victoria Pińczów. Zespół Stali Kunów, który był zgłoszony do zawodów, w ostatniej chwili odwołał swój udział.

Sobotni turniej bardzo dobrze rozpoczęły pińczowianki. W pierwszym meczu podopieczne Jacka Pasternaka i Rafała Sobolewskiego pewnie wygrały z KKP Kielce 3:1. Bramki dla Victorii strzelały Beata Konofal, Wiktoria Domagała oraz Paulina Wites. Honorową  bramkę dla kielczanek zdobyła Dominika Sajkiewicz. W kolejnych meczach wyniki nie były tak dobre jak sama gra zawodniczek z Pińczowa, które na tle dużo bardziej doświadczonych piłkarek zaprezentowały dobry futbol.

Mimo ambitnej i zespołowej gry, Victoria nie sprostała II – ligowej Łysicy Bodzentyn, przegrywając 3:0. Choć to pińczowianki prowadziły grę w tym meczu, niestety ich bardziej doświadczone koleżanki świetnie się ustawiały i czyhały na błędy zespołu z Pińczowa. Dwie bramki dla Łysicy strzeliła jedna z najlepszych zawodniczek turnieju, Karolina Zyguła. W kolejnym meczu, rywalem pińczowianek była drużyna aktualnego lidera III ligi świętokrzyskiej kobiet – Sparta Daleszyce. Spotkanie miało wyłonić drużynę, która zajmie II miejsce w całym turnieju. Niestety, mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla daleszyczanek. Honorową bramkę dla Victorii, po fantastyczniej indywidualnej akcji, strzeliła Beata Konofal.

Victoria Pińczów ostatecznie turniej zakończyła na III miejscu. Zwyciężyła drużyna Łysicy Bodzentyn. Drugie miejsce przypadło Sparcie Daleszyce. Czwartą drużyną I Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Futsal Kobiet została KKP Kielce. Piłkarki Victorii wystąpiły w składzie: Agata Skrzypek – Paulina Wites, Wiktoria Domagała, Anita Kopeć, Wioletta Puchała, Weronika Duda, Karina Janusek, Beata Konofal, Wiktoria Adamczyk, Ela Gajda, Natalia Sowa, Maria Skrzypek.

Najlepszą strzelczynią turnieju została Kamila Komisarczyk ze Sparty, najlepszą zawodniczą wybrano Paulinę Bednarską również z zespołu z Daleszyc. Najlepszą bramkarką została Julia Gostomska z Łysicy Bodzentyn. Nagrody wręczali Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Sitkówka-Nowiny Zofia Duchniak. Turniej zorganizowała Świętokrzyska Komisja do spraw Futsalu i Piłki Plażowej przy współpracy z Piotrem Lichotą – trenerem I – ligowego  GKS Ekom Futsal Nowiny.

Victoria Pińczów coraz lepiej radzi sobie na parkietach i na murawach boisk. Trzyletnia praca od podstaw sztabu trenerskiego Pasternak – Sobolewski przynoszą efekty. Ich atutem są kolektyw i gra zespołowa. Brakuje jeszcze zapewne nieco lepszych umiejętności technicznych i trzeba popracować na kondycją fizyczną, niemniej jednak dziewczyny poczyniły duży postęp, a ich ciężka praca na treningach przełoży się na jeszcze lepszą grę w ligowych rozgrywkach, na które już teraz serdecznie zapraszamy. (informacje na bieżąco o meczach Victorii Pińczów na portalu pinczow.com).

Zbliżającą się rundę wiosenną, kobiecy klub piłkarski z Pińczowa rozpocznie z większym budżetem. W dniu 8 marca, została zawarta umowa z Urzędem Miejskim w Pińczowie, który wsparł finansowo zespół Victorii kwotą w wysokości 5000 zł. Pieniądze pochodzą z zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród społeczności lokalnej Gminy Pińczów w dyscyplinie sportowej – piłka nożna kobiet.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com