Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

O włos od tragedii

17 marca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 163

W piątek, około południa na skrzyżowaniu ulicy Legionistów i Republiki Pińczowskiej, doszło po raz kolejny do groźnego zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący czarnym autem osobowym marki Mercedes, po zatrzymaniu swojego samochodu przed znakiem stop, wjechał na skrzyżowanie, nie ustępując pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Skrzypiowa, skuterowi marki Romet.

W wyniku wypadku ranny został kierowca skutera i podróżująca z nim pasażerka. Poszkodowani zostali przetransportowani do pińczowskiego szpitala, gdzie przeprowadzone zostały niezbędne badania. Podróżujący samotnie sprawca wypadku, nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Najprawdopodobniej o dalszych losach kierującego Mercedesem, zadecyduje sąd. Na chwilę obecną funkcjonariusze policji zatrzymali do wyjaśnienia prawo jazdy sprawcy. Zostanie on skierowany na badania lekarskie, które oceni zdolność do prowadzenia pojazdów, a być może, siedemdziesięciolatek będzie musiał ponownie zapisać się na kurs prawa jazdy.

Przez około dwie godziny kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Zablokowany był przejazd ulicą Republiki Pińczowskiej w stronę Buska. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wahadłowo kierowali ruchem. Po przeprowadzeniu oględzin oraz wykonaniu dokumentacji fotograficznej, funkcjonariusze udrożnili ruch na skrzyżowaniu. Wszyscy uczestnicy wypadku byli mieszkańcami powiatu pińczowskiego.

33 odpowiedzi na “O włos od tragedii”

 1. Katarzyna napisał(a):

  Chyba czas się zastanowić nad usprawnieniem tego skrzyżowania, gdyż to nie pierwszy i myślę, że nie ostatni wypadek.

 2. Brązowy jaguar napisał(a):

  Zrobie wam rondo. Tylko ładnie poproście.

 3. pinczowianin1 napisał(a):

  i sobie możecie pisać teraz co i jak….
  tam będzie jeszcze będzie 50 wypadków i nic z tym nie zrobią, wprowadzenie choćby sygnalizacji świetlnej to i tak za duży koszt utrzymania dla baduraka
  brawo ŚZDW i gmina Pińczów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Limonpers napisał(a):

  Kur*** zmianę to zrobią jełopy dopiero jak ktos zginie tam! Nie widzicie imbecyle ze znaki pionowe Stop są niewidoczne bo napchaliscie tyle znaków ze jeden zasłania drugi?

 5. Właściciel Rometa napisał(a):

  Prośba do wysokiego pana ze zdjęcia nr.3 . Wyjmij z kieszeni i oddaj proszę tą linkę od gazu i licznik, będzie mi łatwiej złożyć maszynę bo sezon tuż tuż.

  P.S.

  Lucjan patrz w lusterka, motocykle są wszędzie .

 6. XXX napisał(a):

  Wg. Relacji jednego z naocznych świadków zdarzenia domniemany sprawca wypadku Lucjan N. zasnął za kierownicą i obudził się dopiero w chwili przybycia na miejsce jednostek Ratunkowych. Niestety o tym fakcie nie chce mówić głośno z obawy na swoje życie.

 7. z Pińczowa napisał(a):

  Pińczów w ogóle się nie rozwija porównując go chociażby do Buska. W Busku jest sygnalizacja świetlna, latarnie ledowe, skate park i bardzo zaawansowany plac zabaw, a w Pińczowie DZIURA(WIELKA DZIURA). Chyba nie doczekamy już porządnego burmistrza co zrobi coś pożytecznego dla tak pięknego miasta z historią, ogólnie Pińczów jest bardzo źle zagospodarowany.
  Pozdrawiam.

 8. bodzio napisał(a):

  co z zamkiem, Panie Badurak? chciałbym za swojego życia pochodzić jeszcze po zamkowym dziedzińcu, kiedy ruszą roboty?

 9. Marcin napisał(a):

  Rzeczywiśnie znak stopu po zachodniej stronie skrzyżowania jest zasłonięty tablicą wskazującą drogę na Kielce. Warto by to poprawić póki jescze nikt nie zginął

 10. Anonim napisał(a):

  Mało brakowało aby podobna sytuacja mnie tam tydzien temu nie spotkała,ludzie gdzie wy zdawaliscie prawo jazdy w lesie ładne tylko zaniedbane miasteczko
  mieszkaniec Krakowa

 11. kibic napisał(a):

  najwyższa pora coś zrobić z tą krzyżówką puki jeszcze nikt nie zginą

 12. psychiczny napisał(a):

  ale tępaki ile jeszcze…widzą ale nie mogą NIC!

 13. agnieszka napisał(a):

  @bodzio, nie wiem czy to sarkazm, czy poważnie 🙂 ale sam pomysł nie jest głupi, ponieważ np. w Bobowicach (i nie tylko) został odbudowany Zamek, ale zajęli się tym prywatni miłośnicy i inwestorzy, jeśli ktoś myśli poważnie o naszym Zamku (a powinno się) to należało by prowadzić prace w taki sposób aby możliwa była całkowita rekonstrukcja w przyszłości – etapami.. hotel, plac widokowy, dziedziniec z kawiarnią, muzeum, zwiedzanie piwnic i tuneli – osobiście to bym z stamtąd chyba nie wychodziła przez cały weekend 🙂 ale bez bogatego inwestora i pomysłu to raczej nic z tego, Miasto nie nadaje sie do takich rzeczy, bo zaraz bedzie ze pienidzy brak na utrzymanie, musiałby się tym zainteresować prawdziwy inwestor i bogacz, Ktoś pokroju p. Sołowowa na przykład 🙂

 14. nikt napisał(a):

  Ludzie, czepiacie się Pana Baduraka, zapominając że jego „żelazny” elektorat to środowiska kół gospodyń wiejskich i OSP…on nie jest kompletnie zdeterminowany aby coś sensownego w Pińczowie zrobić…w sumie ja go rozumiem…wykorzystuje „rozbicie” samych pińczowian…

 15. Prawilny napisał(a):

  Ja to jestem ciekawy czy policja nie jeździ w weekendy po Pińczowie? Nie widzi aut blokujących cały pas ruchu w rynku od strony południowej?! Pozostawiają auta, zabiorą się na zakupy bo nie chce się zaparkować dalej od sklepów i dupy ruszyć! A policja? Nie widziałem, żeby coś z tym robiła.

 16. joseph napisał(a):

  do Agnieszka. Odbudowany przez inwestora zamek na Jurze jest w Bobolicach a nie w Bobowicach. Zamek ze względów finansowych trzeba odbudowywać etapami. Na początek część murów od strony południowej na skałach np z tarasem widokowym dla turystów i mieszkańców.

 17. Pińczów partner Czernobyla napisał(a):

  jeden burmistrz już odbudowuje, na razie dom pożydowski, prawie jak w Warszawie

 18. radiotechnik napisał(a):

  Jeśli ktoś uważa, że miarą rozwoju miasta są światła ledowe czy plac zabaw to jest śmieszny po prostu. Co do meritum to rondo absolutnie nie zda egzaminu w tym miejscu, gdyż jest za mało miejsca na nie i samochody ciężarowe z przyczepami (a zwłaszcza z naczepami) będą po chodnikach jeździły albo po całym rondzie, żeby się zmieścić. Ten, kto nie jeździ wagą ciężką nie zrozumie jaki to jest problem wyrobić się na małym rondzie skręcając w lewo czy zawracając nie rozjeżdżając chodnika.

 19. xv napisał(a):

  to trzeba zrobić duże, szerokie rondo dla ciężarowych też, żeby zdało egzamin-kto mówi o małym rondzie na obwodnicy?

 20. radiotechnik napisał(a):

  Żeby rondo dawało radę przy wadze ciężkiej to musiałoby mieć szerszą jezdnie i większe koło niż rondo Baduriego na 3 Maja (a to jest dość spora locha). Oczywiście dałoby się to zrobić, tylko wtedy trzeba od prywatnych ludzi wykupywać place, a może nawet wyburzyć dom i lokal usługowy na rogu Legionistów i Republiki Pińczowskiej. To są duże koszta, na której Jarubas raczej nie da pieniędzy, bo on woli inwestować w wiejskie obwodnice w swoich okolicach (Zbludowice, Nowy Korczyn) niż w Pińczów (ja osobiście jestem zaskoczony tym, że dał przyzwolenie na naszą obwodnicę). Najlepszy na tym skrzyżowaniu byłby próg zwalniający taki jaki jest w Busku przy parku zdrojowym, który każdego zmusiłby do zwolnienia.

 21. TPI napisał(a):

  Poproszę, rondo i żadnych nowych wynalazków i wizji.
  … dla przykładu to pierwsze w Busku od strony TPI ” wchodzi” jeszcze z luzem w to nasze nieszczęsne skrzyżowanie więc nie opowiadajcie, ze się nie da.
  Odpowiedzialni i władni do roboty.

 22. mieszkaniec napisał(a):

  drogi Radiotechniku rondo ma rację bytu w tym miejscu i miejsca jest dosyć , zapomniałeś chyba że ruch ciężarowy ma przyszłościowo przebiegać nową obwodnicą więc dla osobówek miejsca wystarczy , jak do tej pory nie było tam wypadku auta ciężarowego . Przez to że zmieniono prawo pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z ul Pałeki od tego czasu są wypadki , przecież ta droga nie powstała wczoraj , moim zdaniem do czasu rozwiązania problemu sypać mandaty za gapiostwo , czy to rondo , czy próg lub neony nie pomogą gdy ktoś olewa przepisy i nie chodzi tu o jazdę na pamięć bo w większości sa to obce samochody , ciężarówkom bardziej teraz przeszkadzają chyba te wysepki na skrzyżowaniu ale to chyba dzieło tego mądrego co projektował wysepkę przy Orlenie na Nowowiejskiej , tam kierowcy mają gimnastykę

 23. gilermo napisał(a):

  Radiotechniku w Busku jakoś tiry dają rade jeździć po tych niby „małych” rondach. Dawniej jadąc do Buska od Pińczowa też było skrzyżowanie i dochodziło na nim do dużej liczby wypadków (mimo iż od strony Pińczowa był znak STOP) a odkąd jest tam rondo problem zniknął. I kto to widział żeby na „obwodnicy’ stawiać progi zwalniające:)a może wybudować tam tunel albo estakadę:)

 24. Pit napisał(a):

  Światła poprosimy 🙂

 25. radiotechnik napisał(a):

  Mieszkaniec nie mogę się z Tobą zgodzić, gdyż obwodnica i tak nie wyprowadzi ruchu ciężarowego z kierunku północ-południe, ponieważ tiry jadące np. z przetwórni czy eurocashu w stronę Krakowa przemieszczą się obwodnicą, wyjadą na BCh i koło tesco skręcą w lewo i wyjadą dokładnie w tym samym miejscu i przy skręcie w lewo będą musiały się nieźle gimnastykować, a i tak będą po chodnikach i krawężnikach jechały. Co do mylnego oznakowania z Pałęki przyznaję Ci oczywiście rację, bo jest ono bardzo mylące dla obcych kierowców.
  Gilermo a pamiętasz ile tam miejsca było wokół dawnej krzyżówki i o ile poszerzono asfalt i przesunięto chodniki? Bo ja pamiętam i wiem, że sporo przesunięto i dlatego tiry się tam mieszczą. Tutaj bez wchodzenia ludziom w domy nie da się zrobić ronda zdolnego do płynnego przepuszczania tirów. Oczywiście można zrobić badziew o średnicy 3 metrów i szosę 3 metry, ale to wtedy z chodników będzie miazga. Odnośnie progów to przejedź się 500 metrów w lewo od przytoczonego przez ciebie ronda, na skrzyżowaniu jest tam próg zwalniający, zaś sama droga jest drogą wojewódzką i zachodnią obwodnicą miasta.

 26. Czerepach napisał(a):

  Jak Badurak i Zatorski zrobią wam rondo, to zesłabniecie. Fajnie, że tak sobie gawędzicie, jak stare p… Ale władni mają wasze cenne przemyślenia głęboko w poważaniu. Oni nie rozumją zdrowo rozsądkowo, oni rozumują jak wójt Kozioł. Przecież macie przykłady ich konstruktywnego myślenia i działania vide rondo Baduraczane, ginekologia przejęta przez gminę, krematorium gdzie Włodi był za a nawet przeciw itd. itd, Ci ludzie to tragedia dla Pińczowa.

 27. mieszkaniec napisał(a):

  od strony Michałowa jakoś tych tirów za wiele nie widać , co do wpisu Czerepacha nikt nie wierzy w to że Włodzimierz i jego giermek zbudują rondo , ale liczymy na dobrą zmianę i fachowców Twojego pokroju , którzy wiedzą lepiej . nie bronię Baduraka , ale skoro na forum tylu znawców to o jego następcę możemy być spokojni

 28. Czerepach napisał(a):

  Silisz sie na troszkę bezsensowną złośliwość. Nie wiadomo czemu, skoro podobnie oceniasz baduriego. A problem z nim jest spowodowany przez jego elektorat, równie mądry. Biblijnie ci powiem -raczej barany nie wybiorą lwa na przewodnika, tylko też barana. Jedyna nadzieja w zmianach systemowych, bo w pińczowskim nie można liczyć na zdrową normalną walkę wyborczą.

 29. Ja napisał(a):

  Zgadzam się z Czerepachem. Zobaczcie na oświadczenie majątkowe roczne na BIP-ie Urzędu Miasta tego Pana. Za co dostaje tyle pieniędzy. Pewnie za wręczanie kwiatków, mowy pogrzebowe,celebrowanie różnych zebrań i odgrzewane te same „szlagiery” przed każdymi wyborami.

 30. mieszkaniec napisał(a):

  szkoda że odebrano mój wpis jako złośliwość , chodziło mi tylko o to że większość napierdziela na Bduraka a on dalej przewodzi

 31. kombatant 1863 napisał(a):

  Proszę przejechać się o godź.6-ej rano pod Kontiki i zobaczyć jak milicjanty śpią w radiowozach ,wyrzucają śmieci i jak fajnie służba im dobiega końca .Kto ich sprawdzi,Kowalski ?
  Godzinkę jakoś dośpią i do domu .Żywej duszy tam nie ma i nikt nie przeszkadza w służbie dla kraju.Trza pilnować radiowozu ,by go kto nie ukradł.Ludu obudź się i zmień to,ale już. CDN.

 32. iko napisał(a):

  „Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć, nie dając w zamian nic” Józef Piłsudski

 33. ona napisał(a):

  Piłsudski miał dużo racji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com