Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Burza z gradem przeszła nad Pińczowem

5 kwietnia 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, fot: facebook.com | Wyświetleń: 1 094

Rwące potoki na ulicach, podtopione piwnice i studzienki kanalizacyjne, które nie nadążały z odbiorem wody, zalane tereny wokół OSIR-u – to wszystko efekt burzy, jaka przeszła dziś nad Pińczowem. Gwałtownej ulewie towarzyszyło również potężne gradobicie. Burza nad miastem trwała ok. 30 minut. Interweniować musiał straż pożarna.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia dla województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego przed gwałtownymi burzami z gradem. Również jutro w całym kraju utrzyma się niekorzystny biomet. Deszczowa pogoda w naszym kraju ma się utrzymać nawet do niedzieli.

14 odpowiedzi na “Burza z gradem przeszła nad Pińczowem”

 1. smutny napisał(a):

  piekny krajobraz

 2. Anonim napisał(a):

  Wiosna, ach to ty!?

 3. Maniek napisał(a):

  Widać jak studzienki zrobione w pół godziny oplokane do okola… Tak zostały ob2sypane2

 4. TPI napisał(a):

  Natura pokazuje i odkrywa ludzkie fuszery. Zrobić zarobić i chodu)
  A jak tam nasz sportowy żółw błotny pływa, odpływa?

 5. Sam napisał(a):

  Każda kanalizacja projektowana jest na odbiór opadu o konkretnym prawdopodobieństwie, więc albo opad był na tyle że sieć nie wytrzymała, albo była po prostu niedrożna po zimie (piach drogowy). Co do studzienek to żadna obsypka nie oprze się takiej wodzie i zostanie wypłukana.

 6. fgh napisał(a):

  „…podkreśla Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Informuje, że powstał już projekt statutu muzeum.”…”Przewiduje jednak, że po powstaniu muzeum zostanie skrócona trasa kursowania kolejki, która nie będzie już jeździć z Jędrzejowa do Pińczowa, ale do Wygody lub Stawów w gminie Imielno.” – i po kolejce w Pińczowie

 7. nie ciekawie napisał(a):

  na facebooku pińczów.com super filmik z ronda.

  Rondo po którym Kon tiki mogłyby pływać swoim sprzętm, taki basen zaserwowali nam włodarze. Nie byłem aż takim przeciwnikiem tego ronda ale teraz dochodzę do wnisoku, że po cholerę to było ? i jeszcze przy okazji stację zdewastowano, a tak ani stacja nie jest jak trzeba a i to rondo mało potrzebne i do tego pływające, po co? szkoda kasy było.

  A z kolejką skandal, Pińczów, Kije i powiat tyle lat się dokłądali na utrzymanie taboru na pokrycie strat, utrzymanie szlaku i tego w Jędrzejowie, a teraz zostanie z niczym ?

  Kolejna wspaniała wiadomość, ja to tego szczerze nie ogarniam jak można tak odpuszczać ze wszystkim. Okarze sie że zaraz kolejki nie będzie, ale w Jędrzjowie powstanie MUZEUM , w HAJDASZKU skansen kolejowy, a co w Pińczowie ? To samo z ginekologią było, też bez oparcia odpuscili, a Busko już inwestuje w swój oddział ginekologiczny i zaciera ręce.

 8. mekintosz napisał(a):

  bardzo dobrze….strażoki wreszcie zgasiły komputery,telewizory i ruszyły łodgarniać wode…super robota ino że jak popado to trza w deszczu stać. i za to wczesni na emeryture bo trudno robota

 9. 11 napisał(a):

  tu juz nawet wrony zawracają! Zniszczył człek przez 8 lat nasze miastczko.

 10. 11 napisał(a):

  tu juz nawet wrony zawracają! Zniszczył człek przez 8 lat nasze miasteczko.

 11. Basia napisał(a):

  Ginekologia padła będziemy rodzić w Pawlowicach.Po

 12. zyga napisał(a):

  „wrony zawracają”, bo wycięli drzewa, na których stacjonowały.
  A’propas ronda,że hala utopiona to wiadomo, ale że i rondo? To już jakieś fatum. Chyba kara za tak nietafione inwestycje.

 13. Ja napisał(a):

  Tory na zniszczonym odcinku można przywrócić-choć nie będzie to łatwe, ale jest jeszcze dalej możliwe. Tylko nie z tym włodarzem. Ale jak dalej będą go popierać kozubskie lasy ( nie wiadomo dlaczego) to choć znów przegra w Pińczowie,dalej będzie nim władał.

 14. Obserwator napisał(a):

  Jak ktoś chodzi często w kierunku Hali – to na pewno widzi, że te studzienki z pierwszego zdjęcia zawsze tak wyglądają po deszczu, potem koparka, naprawy i tak w kółko…poprzednim razem koparka nawet utknęła tam na dłużej z powodu awarii gąsienicy…już nie czepiam się przetargów, wykonawcy, włodarzy miasta itd…ale ILE MOŻNA W KÓŁKO NAPRAWIAĆ NASYP WOKÓŁ STUDZIENEK!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com