Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

NOWY KOMENDANT PIŃCZOWSKIEJ POLICJI

6 kwietnia 2017 | KPP Pińczów, | Wyświetleń: 1 166

Mł. insp. Jarosław Kosik pełni od dnia 2 kwietnia 2017 obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie. W poniedziałek, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka odbyło się powitanie nowego komendanta przez kadrę kierowniczą pińczowskiej jednostki, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatu pińczowskiego i gmin, jak również sądu i prokuratury.

Mł. insp. Jarosław Kosik ostatnio pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Na zajmowanym stanowisku zastąpił nadkom. Piotra Węglińskiego, który został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

30 odpowiedzi na “NOWY KOMENDANT PIŃCZOWSKIEJ POLICJI”

 1. ja napisał(a):

  Ooooo – to dlatego widziałem wreszcie dzisiaj rano pieszy! patrol policji w rynku i 3 maja…

 2. Tak jest napisał(a):

  W ogóle jest więcej policji .Pijaczki się boją za kółko wsiadać bo wszędzie policję widać. I bardzo dobrze!

 3. dalej ja napisał(a):

  Może nowa, świeża „miotła” 🙂 zrobi trochę porządku pod monopolowymi i w kasynach….parkowanie na chodnikach…bajzel w parku wieczorami , oby „dobra zmiana” to była…

 4. mieszkaniec napisał(a):

  Popieram patrol pieszy na terenie miasta brawo auta odpoczną

 5. Jest napisał(a):

  Niech zwrócą uwagę na samochody parkujące na chodniku przy Domu Kultury.Doszło do tego że pieszy nie ma pierwszeństwa na chodniku,musi przepuścić samochód.Patologia!

 6. Prawilny napisał(a):

  Niech zwrócą na parkujące samochody szczególnie w soboty na południowej stronie rynku gdzie blokują cały pas jezdni!! Dlaczego nikt z tym porządku nie zrobi. !!

 7. MERCOR napisał(a):

  I jeszcze na wyjeżdżanie w lewo z pod dzwonnicy, przez podwójną ciągłą.

 8. pinczowianin napisał(a):

  I co jeszcze mają zrobić Panowie policjanci

 9. ja napisał(a):

  Parkowanie na Dygasińskiego, czemu tam 1,5 metra chodnika nie obowiązuje.

 10. kolejny ormowiec napisał(a):

  to trzeba domy wyburzyć i drogę poszerzyć – jest przychodnia lekarska (stomatolog, radiolog), gdzie pacjenci mają parkować???

 11. radiotechnik napisał(a):

  Nowy komendant powinien się skupić na poszerzeniu współpracy z pińczowskim ogniwem konwojowym, które jest podporządkowane pod KWP Kielce. Byłoby to bardzo dla nas korzystne, ponieważ często konwojenci wracają z konwojów np. o 12/13, nie mają nic do roboty i albo siedzą do 15.30 na komendzie albo idą do domów, a tak to by mogli patrolować miasto pieszo, zwłaszcza w miejscach szczególnie zagrożonych. Teraz nawet jakby chcieli iść w teren to komendant pińczowski nie może im wydać takiego rozkazu, ponieważ nie jest ich przełożonym i taki rozkaz może wydać tylko kielecki naczelnik konwojówki oraz komendant wojewódzki. Jakby KWP wydał pisemne pozwolenie KPP, że może dysponować dowolnie konwojentami po wykonaniu przez nich zadań służbowych to na pewno wpłynęłoby to pozytywnie na stan bezpieczeństwa.

 12. pinczowianin napisał(a):

  do radiotechnik chłopie nie wiesz co mówisz nie wypis€j bzdur

 13. ja napisał(a):

  pińczowianin ty chyba z buska jesteś?

 14. Prawilny napisał(a):

  do kolejny ormowiec: gdzie mają parkować? A np. 20 metrów wyżej pod ratuszem. Taki wielki problem przejść kilka metrów? Albo na 3 maja też 20 metrów do przejścia. Faktycznie najlepiej dupe zawieźć w drzwi. To smao w rynku po sklepach łajzy chodzą ale żeby zaparkować kilkanaście metrów dalej i się przejsć to już dupa za ciężka.

 15. vvv napisał(a):

  nie po to ciężko zarobione pieniądze ludzie wydają na samochód i jego utrzymanie żeby przez pół miasta z buta drałować i toboły z zakupami dźwigać, a potem po ortopedach latać bo kręgosłup wysiadł.

 16. radiotechnik napisał(a):

  pińczowianin, wejdź sobie na stronę KWP Kielce, poczytaj sobie co to jest ogniwo konwojowe, wydział konwojowy, komu podlega, kto to jest przełożony, kto podwładny, jakie są stosunki zależności w formacjach mundurowych to wtedy ci się może rozjaśni trochę, bo ja umiem czytać ze zrozumieniem i wiem, że pińczowski komendant nie może wydawać żadnych dyspozycji policjantom z konwoju jeżeli nie ma pozwolenia od komendanta wojewódzkiego lub zastępcy d/s prewencji. A jeżeli wydaje jakieś polecenia czy rozkazy to czyni to bezprawnie.

 17. do Prawilny napisał(a):

  To idź w godzinach do 15 tej spróbuj zaparkować samochodem pod ratuszem i na 3 go maja również. Ludzie parkują na osiedlu Nowy Świat żeby cokolwiek załatwić w gminie lub sądzie. Powodzenia

 18. kierowca napisał(a):

  w rynku miejsca parkingowe tak podzielone, że zaparkować się da, ale wysiąść z samochodu już nie można. Może to parking dla motocykli lub fiata 126p, ale tymi ostatnimi już rzadko kto jeździ.

 19. Prawilny napisał(a):

  Ale to nie jest powód żeby blokować jezdnię! I mam nadzieję, że policja się tym zajmie!

 20. mieszkaniec napisał(a):

  Gdyby Policja była tak złośliwa to na terenie Pińczowa roczną normę mandatów wyrobiłaby w ciągu tygodnia. W pewnym miejscu od kilkunastu lat ludzie parkują zastawiając 100% chodnika, ludzie musza przechodzić jezdnią po której przejeżdżają autobusy, samochody dostawcze itp. jest to droga na której nie ma progów zwalniających.

 21. Do Prawilny napisał(a):

  Ciekaw jestem czy Ty tak przestrzegasz przepisów kodeksu drogowego? A nie zastanawiałeś się czasem, że tam mogła podjechać matką z małym dzieckiem do lekarza lub ktoś podwiózł osobę niepełnosprawną na badanie. Wiem, że to nie usprawiedliwia łamania przepisów Ale może trochę wyrozumiałości by się przydało i takiego ludzkiego serdecznego odruchu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze.

 22. Prawilny napisał(a):

  Do Do Prawilny: Jaśnie oświecony nie wypisuj tutaj farmazonów o matce z dzieckiem, bo nic takiego nie miało miejsce i doskonale widzę kto podjeżdża. Przeważnie młode źróbki, którzy jakby mogli to wjechaliby do sklepu swoimi autami. Osoby które faktycznie mogłyby mieć problem z dotarciem to parkują grzecznie auto i idą. Więc idź sparwdź a później pisz pierdoły. Co do mojego pzrestrzegania przepisów, tak staram się je przestrzegać, a przynajmniej nie być uciążliwym dla innych na drodze.

 23. mieszkaniec napisał(a):

  na placu przed urzędem gminy większość miejsc zajmują samochody pracownic apteki codziennej i okolicznych sklepów , pod skarbówką ciągle łamany jest zakaz parkowania , ale tak jest jeżeli ktoś nie pomyślał wcześniej o parkingu pod urzędem , piszecie o Dygasińskiego , a czemu nikt nie wspomnial o czarnym aucie które codziennie blokuje cały chodnik przed tym biurem ubezpieczeń obok Piekoszewskich a kierowca tego auta potrafił nawet obrócić znak drogowy dla wygodniejszego podjazdu , policja kilka razy dziennie tamtędy jeździ i udaje ślepych

 24. MERCOR napisał(a):

  Jestem za wystawianiem mandatów, nawet gdyby policja pińczowska miała pobić rekord Polski w ich wystawianiu. Tylko to działa na większość naszych obywateli, którzy jakby mogli to by wjechali do środka np. do biedronki mimo doskonale widocznego oznakowania miejsc parkingowych. Nagminne jest też pozostawianie pojazdów na światłach awaryjnych, które wcale nie są uszkodzone. Tolerował bym tylko kurierów, którzy faktycznie parkują bardzo krótko.

 25. ja napisał(a):

  Chodnik przed pomnikiem Dygasińskiego – stały parking na chodniku dla pieszych – to samo wietnamiec przed swoim sklepem parkuje na chodniku a najlepiej to popatrzeć przed komendą na Floriańskiej – jak parkują w różnych kierunkach i zastawiają chodniki. Popieram Mercora – niestety jeśli ktoś nie przestrzega to sam się naraża na konsekwencje – wybór należy do ciebie. Policja jest tu organem egzekwującym przestrzeganie tego prawa.

 26. ASD napisał(a):

  Niestety o ile kultura drogowa w ruchu sama w sobie ciągle ulega poprawie, o tyle parkowanie leży. Tak jak już mnóstwo osób tu wypisało gdzie, kto i jak parkuje, to ja mogę dodać od siebie, że bezmyślność i egoizm niektórych ludzi przekracza wszelkie granice. Są linie, to nie, trzeba stanąć poza wyznaczonym miejscem. Nowobogaccy też pokupowali sobie wielkie krowy, którymi nie potrafią parkować. I to dotyczy wszystkich miast i miasteczek niestety.

 27. Ccc napisał(a):

  Z organizacją parkingów też nie jest najlepiej. Wystarczyłoby na drogach jednokierunkowych narysować pasy lekko że skoda a nie równolegle i wtedy odrazu jest miejsce na więcej samochodow

 28. parkujący napisał(a):

  Ci, którzy malowali linie zapomnieli,że wysiada się z boku drzwiami – nie bagażnikiem

 29. rowerzysta napisał(a):

  Przed Urzędem Miejskim nie może zaparkować od wielu lat obywatel płacący na utrzymanie urzędów ponieważ jest tam znak ,ze parking dla pracowników UM. Lepszych jaj to już chyba nie znajdziecie nigdzie. Sami pracownicy UM też twierdzą ,że to prawda. Państwo przyjazne obywatelowi.

 30. ola napisał(a):

  Więcej pieszych patroli , nie tylko najmłodszych funkcjonariuszy. Zza biurek również.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com