Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Współcześni poeci dzieciom – głośne czytanie wierszy Natalii Usenko

6 kwietnia 2017 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 384

W poniedziałek, 3 kwietnia odbyła się kolejna edycja głośnego czytania wierszy współczesnych poetów dla dzieci. Tym razem słuchaczami były dzieci z Przedszkola Nr 3 w Pińczowie, grupa „Biedronki”, których wychowawczynią jest pani Mirosława Golec.

Czytano wierszyki polskiej pisarki i poetki Natalii Usenko. Jest to autorka około 100 książek i książeczek dla dzieci. Tworzy bajki, wiersze, interpretacje, a także legendy ludowe. Jest córką innej pisarki dla dzieci Danuty Wawiłow.

Przedszkolakom czytali goście ze Schroniska dla Nieletnich w Gackach: nauczycielka języka polskiego Iwona Bandoła-Orządała, wychowawca Mariusz Rogala oraz ich wychowankowie Dawid i Adrian. Przeczytali oni wierszyki z książek pani Usenko takich jak: „Kot, który patrzył na księżyc”, „Idealny dzień” i „Niesmacznik”. Wiersze pani Natalii są lekkie, pełne humoru i radości i bardzo się dzieciom podobały. W podziękowaniu za piękne interpretacje wierszy przez gości z Gacek, jak również za otrzymane od nich ręcznie robione papierowe tulipanki, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o wiośnie oraz podarowały czytającym wykonane przez siebie laurki.

Poniedziałkowe głośne czytanie wierszy Natalii Usenko było także okazją do uczczenia obchodzonego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Obchodzimy je 2 kwietnia, w dzień urodzin wielkiego sławą i wzrostem pisarza Hansa Christiana Andersena. Ustanowiono je w roku 1967 przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), aby rozpowszechnić i wspierać czytanie wśród najmłodszych. Od tamtej pory co roku gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com