Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Niedziela Palmowa w Pińczowie – fotorelacja

9 kwietnia 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 208

Niedziela Palmowa w Pińczowie 

Parafia Miłosierdzia Bożego na Grodzisku

Kiermasz w parku miejskim

Parafia pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Parafia p.w   Nawiedzenia NMP – Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej 

27 odpowiedzi na “Niedziela Palmowa w Pińczowie – fotorelacja”

 1. stop napisał(a):

  Palmowa, a śmieci zalegają od wczoraj na chodnikach. Jak to wygląda? I co jest z tą firmą sprzątającą odpady. Ktoś coś wie?

 2. xxy napisał(a):

  faceci w sukienkach i pan w firance z różowym pomponem <3 boskie

 3. radiotechnik napisał(a):

  xxy w końcu tolerancje mamy, wielokulturowość, równość itp lewackie frazesy i każdy może się ubierać tak jak mu się podoba 🙂

 4. xxy do radiotechnik napisał(a):

  oj chyba nie do końca jest ta tolerancja, wszak lewaków, „dżenderów”, gejów ci panowie i wiele innych nie tolerują.
  sam też nie jesteś tolerancyjny patrząc po Twoim komentarzu 😉

 5. radiotechnik napisał(a):

  Może ci panowie ich nie tolerują, ale lewactwo powinno ich jak najbardziej tolerować i wspierać, ponieważ lewactwo na swoich sztandarach ma wypisane równość, wolność i tolerancja dla wszystkich i KK nie powinien być przez nich dyskryminowany. Tak przynajmniej mówi logika.

 6. Ja napisał(a):

  Do xxy
  CI „…faceci w sukienkach i pan w firance z różowym pomponem..” To Katoliccy Księża . Skoro jesteś tak tolerancyjny jak piszesz to czego swym wpisem Ich poniżasz.

 7. radiotechnik napisał(a):

  Do ja taka jest obłudna mentalność lewaków, że tolerancja i równość jest tylko wtedy, kiedy się z nimi zgadzasz, a jak masz inne zdanie od nich to jesteś ksenofobem, rasistą, obskurantem, nazistą czy tak jak to było wyżej powiedziane „faceci w sukienkach i pomponami”. I dlatego właśnie nie znoszę lewactwa, za tę ich obłudę i zakłamanie. Już bym wolał u władzy komuchów w stylu Gomułki niż tych lewackich obłudników.

 8. kombatant 1863 napisał(a):

  Bóg nie potrzebował kościołów ,pałaców i kolorowych firanek z frendzelkami jak ten pyszny osobnik na zdjęciu – ew.Marka 12;38 – 40 .Bóg głosił wiarę pieszo .Pielgrzymował ,uzdrawiał i nie brał za to pieniedzy – ,,Darmo dostałeś ,darmo rozdawaj…”
  Kościół katolicki nie daje mi możliwości abym się z nim utożsamiał ,należał do niego z wewnetrznego przekonania i miał dla niego szacunek .
  Wszystko we mnie buntuje sie przeciw tym ludziom ,ubranych w czerń ,fiolet i purpurę . Nie potrzebuję i nie chcę takich pośredników ,między mną a Bogiem .Niech trzymaja się jak najdalej ode mnie z całą swoją dwulicowością ,obłudą, kłamstwami ,ze swoim bogactwem i bezgraniczną pazernością !
  To oni są niewierzący ,a nie ja .
  Przykładów mamy na pęczki .
  Proszę ;
  Spowiedź wymyślił kościół i wiele innych sakramentaliów ,które sprzedaje np. komunia , pogrzeb .
  Owi funkcjonariusze zwani też księżmi to armia facetów w śmiesznych sukienkach i obwieszona złotem – tzw. kapłani.
  Kościół a raczej papież Grzegorz XVII wymyślił np. selibat , który wprowadził w XI w.by dziedziczyć majątek po księżach – sam celibatu nie przestrzegał. Jak kto woli ,1 list do Tymoteusza 3,1-5 .
  Nowy kodeks kanoniczny ostatecznie wprowadza w 1917 roku celibat !
  Przykładów kłamstw i obłudy mam aż nadto ;

  Pedofilia i homoseksualizm w kościele to nie jest zboczenie a zwykła namiętność ,a z namiętnością się nie walczy .To odpowiedź kk. na te zboczenia .
  Pytam. Kto to jest ksiądz pułkownik ?
  Nie ma takich szkół oficerskich w tym kraju ,po ukończeniu której podczas promocji otrzymuje sie tytuł ksiądz i jednocześnie stopień oficerski.
  Pytam .W jakim celu święci się radiowozy, komendy,strzelnice ,broń itd.
  To jest właśnie obłuda i nie tylko kościoła …

  P.S.

  Obudź się wreszcie, przez wieki udręczony Narodzie!
  Ślepi przewodnicy ,ślepych będą prowadzić i prowadzą…

 9. radiotechnik napisał(a):

  1. Wierni gdzieś się muszą gromadzić, potrzeba do tego jakiegoś miejsca, dachu nad głową.
  2. Komunię ustanowił Jezus słowami „bierzcie i jedźcie z tego wszyscy, to jest bowiem ciało moje…”
  3. Jakieś źródło odnośnie wypowiedzi o „namiętności do pedofilii”
  4. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych prowadzi kurs oficerski dla duchownych po WSD z przyjętymi święceniami prezbiteriatu, po którym prezbiter dostaje awans na pierwszy stopień oficerski i zostaje delegowany tam, gdzie go pośle Komenda Ordynariatu Polowego.
  5.
  a) Święci się, żeby dobrze służyła do obrony życia ludzkiego
  b) Bo na to pozwalają przepisy i kierownik jednostki organizacyjnej (komendant, d-ca, szef) mogą sobie zapraszać różnych gości

 10. Yogi napisał(a):

  Do: „kombatant 1863”
  Aleś pojechał. W sumie trudno mi się z Tobą nie zgodzić. Tylko, że przytaczanie zapisów ewangelii, w tym przypadku (czyli na forum) trąci mi trochę „świadkiem Jehowy” – lub czymś podobnym. Poza tym, słusznie prawisz
  🙂

 11. ja napisał(a):

  Miało być o konkursie palm. Myślę, że największą i najładniejszą palmę miał strażak siedzący pod baldachimem z Paniami w parku. Szacun Tomasz

 12. LaVa napisał(a):

  Piękne mieliście te palmy!
  Wystawa w parku rownież super, brawo ??

 13. Xyz napisał(a):

  Powyższa fotogaleria przedstawia podział wiekowy na poszczególne parafie:
  – grodzisko : parafia dla młodych;
  – złotównia : parafia dla emerytów i rencistów;
  – klaszor : parafia dla wszystkich;
  Brawo Jan za skuteczne odpychanie ludzi od swojej parafi.

 14. xd napisał(a):

  Radiotechnik masz niedokładne informacje-księża dostają awans od razu na kapitana po 2 tygodniowym szkoleniu (jest to już 3 stopień oficerski)

 15. radiotechnik napisał(a):

  Studium oficerskie dla kapelanów w WSOWL trwa 3 miesiące, jest to normalna unitarka plus dwa tygodnie praktyk. Po promocji oficerskiej ksiądz jest mianowany na stanowisko w grupie zaszeregowania U11/12 i w tych grupach maksymalnym stopniem jest porucznik i dopiero jak znajdzie sobie etat w grupie U12 to dostanie awans na kapitana. Z reguły trwa to ok. 3-4 lata, czasami może i więcej, zależy to od obrotności poszczególnej osoby.

 16. iko napisał(a):

  do radiotechink
  nie chodziło o komunię, lecz o I komunię. Księża zrobili sobie z tej uroczystości biznes. Na marginesie dlaczego nie można zaprowadzić dziecka do chrztu, komunii za darmo? Dlaczego ksiądz nie pochowa za darmo? Nawet za poświecenie trzeba zapłacić.
  Czy w dużych miastach święcą każdy radiowóz, każdą świetlicę itd?
  Odpowiadając na post „kombatant 1863”, zapomniałeś się wypowiedzieć na temat celibatu. Czy może zabrakło argumentu?

 17. kombatant 1863 napisał(a):

  Dziękuję Wam za przyłączenie się do tego tematu .
  Widać ,że są ludzie pośród nas mądrzy ,światli , otwarci na inne myślenie .
  Nie chodzi mi o celibat , lecz o te szopki ,które ta sukienkowa kohorta sobie z ludzi robi.O handel sakramentami i o całym tym szemranym biznesie.
  Zbliża się czas paradnej obłudy i obfitych zbiorów w kk. Kropieniu za pieniądze i jak zawsze sprzedawanie naiwnym wiecznych działek w Niebie .

  Brawo Wojciechu .
  Szacunek dla Ciebie .
  W klasztorze tłumy ,bo to kościół dla wszystkich i cały dzień stoi otworem dla ludzi ,a nie dla wybranych- pogrzeby ,śluby ,dożynki .Na Grodzisku młodzież, aż miło popatrzeć tyle dzieci .A u Jana co – starszyzna, z dawnej epoki .
  Wystarczy omijać ten kościół i tego współczesnego dziedzica na włościach ,a jego samego lekceważyć, jako on Nas .
  ,, Kto mieczem wojuje ,ten … ”

 18. L.K napisał(a):

  a nie zapytał ktoś czemu te śmieci nie pozbierane i czemu nie schowali za bramę skoro wiedzieli ze jest niedziela palmowa

 19. do kombatata 1963 napisał(a):

  Proszę nie zanudzać swoimi prywatnymi wywodami. W okresie świąt to raczej nietaktowne i niestosowne.

 20. popieram poprzednika napisał(a):

  epatowanie swoimi prywatnymi wywodami to trochę meczące

 21. ja napisał(a):

  Śmierdzi mi świadkiem jehowy ten kombatant 1963 na 100 km …..

 22. radiotechnik napisał(a):

  Iko weź zauważ, że ksiądz musi utrzymać parafię i siebie i skądś musi pieniądze brać, w końcu wykonuje jakąś usługę. To, że w niektórych parafiach są wygórowane stawki to już jest wina danego księdza, ale tacy z reguły kończą jak ksiądz z Wrocieryża, czyli przejażdżką taczkami. Co do celibatu to ja nie zamierzam nikomu wchodzić do łóżka, to jest indywidualna sprawa każdego jak i czym się zabawia (chyba, że są to „zabawy” niezgodne z prawem”. Poza tym gdzie jesteś Iko jak kombatant nie odniósł się do mojego pytania? Czemu jego nie pytasz o niewygodne pytania?
  Kombatant jak widzisz (chyba), jest jakiś popyt na te „szopki” jak ty to nazywasz i jak tobie to przeszkadza to już twój problem, jest grupa ludzi, którym się to podoba, mają prawo się zgromadzać w różnych miejscach na swoich obrzędach i nikt im tego nie zabroni (tak samo jak nie zabrania się robić spędów środowiskom LGBTcoś tam albo lewactwu z okazji dnia aborcji itp. bolszewickich obrządków). Mamy wolność w tym kraju i każdy się nosi jak chce, i ty również możesz się nosić jak chcesz, tylko nie umiesz tego pojąć, że jesteś wolnym człowiekiem pod względem światopoglądowym.

 23. Ja napisał(a):

  Nikt nikogo nie zmusza żeby wierzył i chodził do Kościoła żeby się modlić. Mamy od 1989 roku świeckie państwo. Do Wszystkich wymawiajacych „dawanie” pieniędzy księżom- nie dajcie i nie wymawiajcie, a jak nie dajecie to tym bardziej .Wspólnota parafialna od zawsze utrzymuje swoją parafię w tym i będących w niej Księży. Poniżanie kilkoma wpisami typu „..pałaców i kolorowych firanek z frendzelkami..” księży i zakonników uwidocznionych na zdjęciach jest wstrętne . Każdy uczciwy człowiek w tym i Oni ma prawo do szacunku. Dobrze, że tradycja Procesji z Palmami Wielkanocnymi w Naszym Mieście od kilku lat na nowo odżywa. Jak się komuś nie podoba nie musi w niej uczestniczyć, jest tyle innych ciekawych zajęć w Pińczowie.

 24. Roben pinczowianin napisał(a):

  Pinczow to najpiękniejsze Miasto Świata

 25. ASD napisał(a):

  Do JA: Widać po średnim wieku uczestników jak odżywa, że za parę lat będzie i w kościele i na takich zebraniach kilku ludzi, ale to już nie mój interes. Teraz obroń argument pochówku, za który trzeba płacić. Mogę być wierzący, niewierzący, mogę nie lubić księży, albo ich wielbić, ale co jeśli umiera ich parafianin, wierzący bardzo głęboko. Nie zostawia majątku, żadnych pieniędzy. Ewentualne ubezpieczenie pokrywa koszt usług zakładu pogrzebowego wraz z nagrobkiem – do czego i tak trzeba zazwyczaj jeszcze dołożyć. Ostatnia droga jego parafianina. Ja nie zamierzam płacić, ale nalegam na pogrzeb z uroczystością kościelną, bo w końcu taka jest ostatnia wola każdego wierzącego. I co teraz? Pojawia się konflikt interesów nazwijmy to moich (bo nie zamierzam płacić czarnym) i księdza (który nie pochowa bez $$$). Kto na tym ucierpi? Dusza zmarłego? I w końcu z szacunku do zmarłego ja zgodzę się zapłacić i dopiero wtedy ksiądz z wielką łaską zgodzi się na taki pogrzeb. Nie uważasz, że przynajmniej już ten pogrzeb powinien być „darmowy”, ewentualnie „co łaska”, ale takie prawdziwe „co łaska”? Zamiast tego jest niestety często wymuszanie pieniędzy. Ile takich pogrzebów w ciągu roku przeprowadzą? Ile jest z tego pieniędzy? Dodaj do tego, wszystkie msze, jakieś datki, kolęda, to że idą do więzienia, szpitala, szkoły, komunie, bierzmowania, śluby. Myślę, że Bóg raczej nie pochwala zachowania wielu (jak nie większości) duchownych.

 26. Ja napisał(a):

  Do ASD
  Wywołałaś/Wywołałeś bardzo wiele pytań, niestety nieuporządkowanych, a czasem nawzajem się wykluczających. Ale od początku.
  Obojętnie Kim Jesteś i czy w Wierzysz lub nie uszanuj drugiego chcąc mieć też dla siebie szacunek. Nie pisz pogardliwie czarni, to są w tym przypadku księża katoliccy.
  Na temat „pochówku” na który się nie wypowiadałem:
  W przypadku osoby samotnej lub braku środków na „pochówek” ustawowo zapewnia go Gmina w Naszym przypadku Urząd Miasta.
  W koszta pogrzebu wchodzą:opłata za mszę ( jeśli ktoś ma takie życzenie), opłata za miejsce na cmentarzu ( miejsce jest teoretycznie wykupione na minimum 20 lat, w praktyce na „naszym” cmentarzu na zawsze), opłata za zakład pogrzebowy i grabarza.
  Nie znam przypadku żeby z braku pieniędzy Pińczowscy Księża i Ojcowie nie pochowali Zmarłego.
  Msze Święte, „jakieś datki”, kolęda są co łaska. Jeśli dajesz to nie wymawiaj lub nie daj. A jeśli nie Dajesz to tym Bardziej.
  Za posługę religijną w szpitalu i więzieniu duchowni nie pobierają wynagrodzenia ( i nie pobierali). Są za to na każde nagłe wezwanie Potrzebującego 24 godziny na dobę przez cały rok.
  Za naukę religii w szkole jako nauczyciele są opłacani przez Państwo.
  Komunie, bierzmowania, śluby kościelne są dla tych którzy chcą.
  Skoro Wiesz co Pan Bóg pochwala, czyli dobrze Go znasz to proponuję zostań Księdzem. Z Tego co piszesz będziesz Niedoścignionym Wzorem dla Innych Księży.
  Pozdrawiam i Wesołego Alleluja.

 27. ASD napisał(a):

  Do JA
  Po 1 Nie widzę, żeby cokolwiek wykluczało się nawzajem w mojej wypowiedzi.
  2. Ok, nie powinienem przynajmniej na forum publicznym używać określenia czarni (chociaż ich jakże często objawiająca się hipokryzja i łakomstwo skutecznie odbiera mi do nich szacunek).
  3.Jeśli chodzi o pochówek chodziło mi o to, że napisałeś, a raczej apelowałeś o nie wymawianie przez ludzi księżom, jak to są zmuszeni do dawania im pieniędzy. Ja Ci przytoczyłem przykład gdzie ktoś jest zmuszony dać te pieniądze. Nie do końca zrozumiałeś też ton mojej wypowiedzi. Tu chodzi o to, że rodzina nie chce przeznaczyć pieniędzy dla księdza, a ubezpieczenie, czy pieniądze z gminy czy od samego Kaczyńskiego nie pokryją w całości kosztów związanych z pogrzebem. Usługa domu pogrzebowego, trumna czy nagrobek (zwyczajny, ale wytrzymały) to są już ogromne koszta, do których i tak trzeba zazwyczaj dołożyć z własnej kieszeni. Ksiądz zawsze wyciągnie swój „cennik”. Prawdziwych kapłanów można wyliczyć na palcach jednej ręki. Reszta wchodzi w skład niechlubnej, można rzec „włoskiej mafii”. Nawet jeśli ktoś chce dać pieniądze „na pogrzeb” to ksiądz absolutnie nie powinien tego przyjmować. Jak już napisałem to ostatnia droga jego parafianina. NIE WYPADA.
  4. Ja mam inne informacje dotyczące ich „posługi” chociażby w więzieniu. Obaj nie podamy źródeł, więc jest to tylko słowo przeciw słowu.
  5. Wszystko to było przytoczone, abyś zobaczył ile tysięcy przewija się przez ich ręce.
  6. Nie wiem, co Bóg pochwala, a co nie. Napisałem, że tak myślę, więc jest to moje subiektywne wyrażenie opinii, więc niepotrzebne są te małe wycieczki personalne.
  7. Dalsza dyskusja i tak nie ma sensu. Jedni będą im wierzyć i ufać bezgranicznie księżom, inni wręcz przeciwnie. Dodatkowo z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych (które praktycznie już mamy), lepiej nie wchodzić na tematy kościelne (stricte o księżach) czy polityczne. Również pozdrawiam i życzę przede wszystkim zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com