Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

BEZPIECZNY WIELKANOCNY WEEKEND W ŚWIĘTOKRZYSKIM

18 kwietnia 2017 | DJ KWP w Kielcach, | Wyświetleń: 247

6 wypadków, 6 rannych, bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali  52 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Było ich o 12 mniej niż w tym samym okresie w 2016 roku. Intensywna praca policjantów i  zatrzymanie tak dużej liczby nietrzeźwych, zapewne miało wpływ na mniejszą liczbę wypadków. Podczas tegorocznego świątecznego weekendu odnotowaliśmy o 1 wypadek mniej niż w 2016 roku. Przełożyło się to również na zmniejszenie liczby poszkodowanych w zdarzeniach drogowych o 5 osób.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol, o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com