Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

PIŃCZOWSKA DEBATA „REAGUJĘ – NIE KABLUJĘ”

19 kwietnia 2017 | D.S, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 530

Dzisiaj w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo – Sportowej Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie, odbyła się debata z pińczowską młodzieżą pod hasłem „Reaguję – nie kabluję”. Jej organizacja była związana z cyklem podobnych spotkań Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerarda Baha, w ramach kampanii społecznej „Służąc niesiemy bezpieczeństwo”. Poza uczniami Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych pojawili się na niej nauczyciele oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych.

Spotkanie rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie mł. insp. Grzegorz Makuch, który przywitał przybyłych gości, a także krótko przestawił założenia całej kampanii. Mówił również o nowych projektach MSWiA mających na celu ułatwienie kontaktów na linii społeczeństwo – Policja, tj. aplikacjach mobilnych Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Broszury szerzej informujące o możliwościach tychże rozwiązań były dostępne dla każdego słuchacza.

Następnie mł. insp. Gerard Bah poprowadził debatę. Jego wystąpienie nie było monologiem, ale dyskusją z młodzieżą, w trakcie której padało wiele pytań i odpowiedzi. Wszystko to miało na celu przekazanie zebranym umiejętności oraz znaczenia reagowania na przejawy przemocy w przestrzeni publicznej (w tym środowiska szkolnego) oraz przypadki łamania praw człowieka. W dzisiejszych czasach przeciwdziałanie przestępczości nie tylko zaangażowania mundurowych, ale również ciągłego budowania współpracy między obywatelami i Policją. W tym kontekście ważnym słowem jest „odpowiedzialność”. Odpowiedzialność za drugiego człowieka, za społeczność, w której żyjemy, spoczywa bowiem na każdym z nas.

Podsumowaniem dyskusji było hasło NIE REAGUJESZ ? AKCEPTUJESZ.

3 odpowiedzi na “PIŃCZOWSKA DEBATA „REAGUJĘ – NIE KABLUJĘ””

  1. sdf napisał(a):

    szkoda ze polskie prawo chroni bandytów

  2. iko napisał(a):

    tłumy spotkaniu

  3. Roben pinczowianin napisał(a):

    Pinczow to za moich czasów było bardzo spokojnym miastem był taki milicjant Pan Gardła który spokojnie reagował ale miał szacunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com