Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Premiera spektaklu „Ożenek”

23 kwietnia 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 238

Klasyka połączona ze współczesnością, rewelacyjnie dobrana obsada i ponadczasowy komizm. Na pińczowską scenę wkroczył „Ożenek” – kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola – w wykonaniu Teatru Ciut Frapującego.

Premierowy spektakl nagrodzono wielkimi brawami i gratulacjami. „Ożenek” to pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo. Bohaterowie używają niewyszukanego, pospolitego języka, posługują się gwarą. Wszystkie postaci są przedstawione w sposób niezwykle realny i tętnią życiem.

W roli Podkolesina zobaczyliśmy Sylwestra Fiuka. Atrakcyjną pannę na wydaniu zagrała Agnieszka Smuga-Żeromińska. Z brawurowymi rolami swatów zmierzyli się: Małgorzata Lotko (jako Fiokła Iwanowna) oraz Wojciech Jurewicz (Koczkariew). Ponadto na scenie w dynamicznych dialogach i konfrontacjach ujrzeliśmy: Agnieszkę Strzelec, Jerzego Znojka, Marcina Błacha, Krzysztofa Broćka, Piotra Błacha, Michała Pawluszka, Aleksandrę Gruszkę i Michała Skibę.

Spektakl wyreżyserował Wojciech Jurewicz.

więcej zdjęć w galerii TUTAJ 

lub tutaj  tutaj

 

 

3 odpowiedzi na “Premiera spektaklu „Ożenek””

  1. miś pisze:

    Jesteście świetni, 2 godziny doskonałej zabawy, wielkie brawa. Panie Wojtku „to kawał dobrej roboty”.

  2. ona pisze:

    Gratulacje, do dziś jestem po wrażeniem. Świetna reżyseria, świetnie zagrane role, fajne kostiumy. Rewelacja. Polecam wszystkim zobaczyć. Dzięki za miło spędzony czas.

  3. widz pisze:

    fajne, ale szału nie było

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com