Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Klezmerski w Starej Synagodze

0 komentarzy

Oczyszczalnia ścieków w Pińczowie będzie modernizowana 

21 kwietnia 2017 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 2 271

W dniu 20 kwietnia 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wodociągami Pińczowskimi na realizację zadania pn. “Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Pińczów”. Umowę podpisali ze strony NFOŚiGW Prezes Zarządu p. Kazimierz Kujda oraz Pełnomocnik, p.o. Głownego Księgowego p. Janusz Topolski, a Wodociągi Pińczowskie reprezentowali Prezes Zarządu p. Andrzej Głogowiec oraz Prokurent p. Zdzisław Chrobot.

 

Projekt realizowany będzie w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 ? 2020.

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 26 335 442, 28 zł.

Wartość dofinansowania kosztów kwalifikowalnych inwestycji to 63,75%.

W skład inwestycji wchodzi 5 zadań:

– modernizacja oczyszczalni ścieków w Pińczowie

– wykonanie awaryjnego ujęcia wody przy ul. 7 Źródeł

– budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Żwirki i Wigury

– budowa sieci wodociągowej przy ul. Leśnej

– stworzenie elektronicznego systemu obsługi sieci wod-kan (GIS) na terenie aglomeracji Pińczów

Realizacja zadania planowana jest na 3 lata, a zakończenie przewidziane w 2020 roku.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Pińczowie Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak z tej okazji złożył gratulacje na ręce prezesa Wodociągów Pińczowskich p. Andrzeja Głogowca oraz kierownika inwestycji p. Zdzisława Chrobota. Omówiono również harmonogram realizacji projektu oraz zakres wsparcia tej inwestycji przez Gminę.

 

Udostępnij na:


16 odpowiedzi na “Oczyszczalnia ścieków w Pińczowie będzie modernizowana ”

 1. ktoś pisze:

  aglomeracja Pińczów…jak to brzmi…

 2. kanalarz pisze:

  A Władimir wszędzie musi inteligentną niewątpliwie buśkę pokazać, niech ludziska widzą, przecież to jego zasługa, że ma takich wodociągowców.

 3. ja pisze:

  Może by tak wreszcie kanalizę burzową oddzielili od sanitarnej, skanalizowali rynek i pobliskie ulice a nie żeby woda szorowała w czasie opadu całą szerokością jezdni.

 4. abc pisze:

  Da się ? Da się . Brawo Panie Prezesie .

 5. pinczowianin pisze:

  czy to znaczy że już nie będzie nie przyjemnego zapachu który jest?

 6. ja pisze:

  To fajnie a nawet bardzo dobrze. coś mi się wydaje, ze jakość ścieków płynących do Nidy w ciągu dnia i tych w ciągu nocy była zgoła inna. I nie muszę pisać, kiedy płynęła czysta fala a kiedy “kawa”

 7. ja pisze:

  Dalej będzie po każdym większym deszczu wywalać studzienki na II Republiki – bo odbierają deszczówkę razem z sanitarką – deszczówka zbiera z ulicy (z tych paru istniejących nieszczęsnych kratek ściekowych ) cały syf, oleje i in. chemię – żadna biologiczna oczyszczalnia tego nie wytrzyma – deszczówkę z placu targowego też włączono do sanitarki – powtarzam jeszcze raz – najpierw sieć – oczyszczalnia była liczona 40 lat temu na o wiele większa wydajność (ZPOW) – teraz jest nie wykorzystane co najmniej 50% mocy – dlatego między innymi smród. Ale gmina Pińczów nie składała o fundusze wniosków od paru lat – taka Pierzchnica natomiast skanalizowała się w 100%.

 8. irena pisze:

  co będzie zmodernizowane na oczyszczalni,wielki pic,smród dalej pozostanie

 9. Wloch pisze:

  A dlaczego miejscowosc Włochy i ul.Lesna nie są skanalizowane mimo, ze projekt leży od kilku lat? Może pora uwolnić ludzi od smrodu na podwórkach, a nie budować amfiteatru.

 10. pińczowianin pisze:

  Gmina Pinczów to ewenement pod względem kanalizacji, tu nawet miasto nie jest skanalizowane w 100%, a wieś wogóle. Oczyszczalnie przydomowe to pływajace szamba po większych opadach deszczu-proszę sprawdzić Chruścice, Sadek i inne.Zamiast budować kanalizacje buduje się place zabaw,drogi na łąki, a na Włochach amfiteatr i gril, a smród czuć z każdego podwórka, bo szambo pod oknem.

 11. on pisze:

  gmina jak wiele innych w kraju

 12. gizy pisze:

  Pięknie. gratulacje

 13. abc pisze:

  Place zabaw i amfiteatr buduje się z Funduszu Sołeckiego . Czemu w Pińczowie mieszkańcy nie przeznaczyli Funduszu Obywatelskiego na kanalizację czy odwodnienie tylko chodniki place zabaw ?

 14. ja pisze:

  Brawo Zdziś to przede wszystkim Twoja zasługa.

 15. ona pisze:

  pińczowianin- place zabaw tez są potrzebne.

Dodaj komentarz
Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com