Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

KINOLUB 2017 – pińczowskie święto młodego widza

18 maja 2017 | psck, | Wyświetleń: 950

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB już w czerwcu w Pińczowie! Po raz kolejny Pińczów znalazł się w gronie miast, gdzie odbywać się będą pokazy festiwalowe filmów krótko,  średnio i długometrażowych z całego niemal świata. Wszystkie projekcje będą bezpłatne a towarzyszyć im będą warsztaty, konkurs animacji poklatkowej oraz spotkania z twórcami filmów z Indii i Mongolii.

Festiwal potrwa od 5 do 9 czerwca a projekcje i wydarzenia towarzyszące skierowane są do widzów w wieku 4 – 18 lat.  Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów a sam udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Od dziś w sekretariacie PSCK grupy zorganizowane mogą zapisywać się na poszczególne seanse. Szczegółowy program i opisy filmów dostępne są na stronie PSCK.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale również w innych działaniach podejmowanych przez organizatora – Fundację IKS, czyni go wyjątkowym. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com