Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Ćwiczyli ewakuację „Staszica”

23 maja 2017 | opr: kpt. Paweł Obważanek, zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 584

Tuż po godzinie 9 rano rozpoczęły się ćwiczenia w zakresie próbnej ewakuacji użytkowników budynku szkoły ZSZ w Pińczowie, przy ulicy Spółdzielczej.

Organizatorem ćwiczeń była dyrekcja szkoły, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie. Strażacy zasymulowali pożar na parterze budynku, który za sprawą sztucznego zadymienia odciął drogę ewakuacją z wyższych kondygnacji obiektu prowadzącą przez jedną z klatek schodowych, zmuszając uczniów i pracowników szkoły do wykazania się prawidłowym postępowaniem w sytuacji awaryjnej.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał również nieopuszczenie strefy zagrożonej przez jednego z uczniów i tu zaczyna się praca strażaków biorących udział w ewakuacji, których zadaniem było odnalezienie w gęstwinie dymu poszkodowanego oraz udzielenie mu pierwszej pomocy.

Ewakuowani uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli poza przećwiczeniem zasad prawidłowego zachowania obserwować udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przez naszych strażaków.

4 odpowiedzi na “Ćwiczyli ewakuację „Staszica””

 1. ja napisał(a):

  Jak byłem mały to bawiłem się z kolegami w wojnę, to prawie to samo z góry wiadomo jak się rozwinie sytuacja ale w razie prawdziwych zdarzeń to się rozdziawi japę inie wiadomo co robić, takie to strażaki.

 2. do ja napisał(a):

  Może trzeba było napisać ” jak byłem mały i głupi” teraz zostało mi tylko i aż głupi. Ewakuacja nie jest dla strażaków a użytkowników obiektu.

 3. Obserwatorka napisał(a):

  Bardzo sprawna ewakuacja, szczególnie kadry kierowniczej, szkoda, że tymczasowa na nie na zawsze!

 4. TPI napisał(a):

  „ja” to łamaga, która pewnie nawet do OSP nie została przyjęta -stąd złość na cały świat. kolejny bohater za monitorem-i do tego ekspert!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com