Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Ćwiczenia pińczowskich strażaków

24 maja 2017 | kpt. Mateusz Tarka, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 325

Pożar sali  dydaktycznej w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie – ćwiczenia pińczowskich strażaków.

22 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie przeprowadzono próbną ewakuację uczniów oraz personelu połączoną z ćwiczeniami taktyczno-bojowymi prowadzonymi przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Około godziny 10:00 zarządzono próbny alarm pożarowy w związku z zadymieniem panującym na parterze obiektu. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar  w jednej z sal dydaktycznych. W związku z powyższym zachodziła konieczność przeprowadzenia ewakuacji uczniów, kadry pedagogicznej oraz personelu przebywających w obiekcie oraz skuteczne powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Ewakuacją z ramienia szkoły kierował wyznaczony koordynator ewakuacji, który w sposób prawidłowy powiadomił wszystkie osoby znajdujące się w obiekcie o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Łącznie ewakuowano około 130 osób, które udały się w wyznaczone miejsce zbiórki i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność uczniów, kadry pedagogicznej oraz pracowników personelu, którzy w tym dniu przebywali na terenie obiektu.

Następnie do akcji wkroczyli strażacy KP PSP w Pińczowie oraz OSP Pawłowice,  którzy po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymali informację, iż brakuje dwóch uczniów, którzy prawdopodobnie nie opuścili budynku szkoły. Strażacy w pełnym rynsztunku oraz przy użyciu kamer termowizyjnych przeprowadzili przeszukanie obiektu objętego pożarem, a następnie ewakuowali odnalezione osoby poszkodowane oraz udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dalszej części działań dokonano przewietrzenia budynku oraz wykonano pomiary atmosfery przy użyciu czujnika wielogazowego.

W ćwiczeniach  udział wzięły dwa zastępy strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie oraz jeden zastęp OSP należący do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ćwiczenia odbyły się pod nadzorem kadry dowódczej JRG KP PSP w Pińczowie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com