Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Przekroczenie stanu alarmowego na Nidzie – fotorelacja

1 maja 2017 | PK, pinczow.com | Wyświetleń: 2 471

Wieczorem 30.04 rzeka Nida w Pińczowie przekroczyła stan alarmowy.

Obfite opady z zeszłego tygodnia nie przeszły bez echa w stanie rzek naszego województwa. Wiele z nich zanotowało stany podwyższone lub alarmowe. Nasza Nida nie była wyjątkiem. Obecnie jej stan wynosi ok. 310 cm i utrzymuje się na stałym poziomie.

   

 

19 odpowiedzi na “Przekroczenie stanu alarmowego na Nidzie – fotorelacja”

 1. 46 pisze:

  Chwała Burmistrzowi! Chwała Staroście! Nareszcie powstało Morze Pińczowskie!

 2. zen55 pisze:

  Panie burmistrzu, natura dopomina się spełnienia obietnic odnośnie Morza Pińczowskiego. Macie już wizualizację.

 3. Trzeźwy umysł pisze:

  Ludzie, czy naprawdę nie widzicie w czym leży problem? Tak samo jak koryciarze w większości przekraczają wiek post produkcyjny tak i nasi radni ( de fakto decydujący o losach nie tylko NASZEGO Miasta lecz również i REGIONU ) ze względu na wysoki poziom zaciemnienia ich umysłów i całkowity brak ambicji ( warunkowany siwymi włosami), nie mają zielonego pojęcia o szerokim wachlarzu możliwości pobierania środków finansowych jakie daje nam UE nie podważając podstaw istnienia tej INSTYTUCJI.
  DOPUŚĆMY DO WŁADZY LUDZI ŚWIATŁYCH, AMBITNYCH A NIE ZDEGENEROWANYCH PRZEZ KOMUNIZM, PARTYJNIAKÓW I KOLESIÓW.
  WŁADZO ZWIERZCHNIA , OBÓDŹTA SIĘ KU..A !!

 4. ... pisze:

  Czy ktoś z ludzi wie co to są zbiorniki retencyjne???? I dlaczego ich brak????
  Więc jest jak jest sytuacja powtarza się z 1997 roku.

 5. Obserwator pisze:

  Piękne Morze Pińczowskie można poobserwować z Kowali w stronę Pasturki i Zakrzowa . Coś dla fotografa i obserwatora .

 6. walenty pisze:

  to w tym roku komary nas zjedzą….

 7. xyz pisze:

  O ile pamiętam Morze Pińczowskie to był program wyborczy PSL a nie Burmistrza . Zieloni już mieszają . Wybory blisko .

 8. powodzianin pisze:

  Kilka dni deszczu i katastrofa. Czy ktoś z władz uczynił coś, aby wzmocnić i podwyższyć wały. Czy naprawiono jakikolwiek przepust pod drogą, rów melioracyjny . W urzędach działają sztaby kryzysowe. Urzędnicy ubiorą kalosze, wodery i zrobią rekonesans i fotki. I co ? KONIEC AKCJI.

 9. komar pisze:

  to jest przecież Wasza ,, NATURA 2000 ,, 🙂 HEHe . P.S- za miesiąc będziemy 😛

 10. Mirek pisze:

  Dobrze ze choć kanał ulgi działa to lotnisko i koniki uratowane. A widoki piękne mogło by tak juz zostać.

 11. Jaco pisze:

  Starosta jak jakiś problem oczywiście siedzi cicho. Uważa że o jego planach nikt nie pamięta. Morze Pinczowskie to przecież jego pomysł, może wreszcie wypowie się na jego temat, zapraszam.Panie Starostwo wyjmij głowę z puchu.Jestes facetem czy nie.

 12. Wodomistrz Kaleń pisze:

  Burmistrzu wydałeś na kanał ulgi żeby nie topiło lotniska ponad 700 tys zł. Korzysta z tego lotniska paru zamożnych krakowiaków i warszawiaków. Co chłopie zrobiłeś dla pińczowiaków? Ile kanałów ulgi, ile odwodnień, ile melioracji, coś zadziałał w Funduszu Gosp. Wodnej w Kielcach, Krakowie, co zrobiłeś żeby pogłębić Nidę, na siłę wciskają pieniądze na zbiorniki retencyjne, ileś dobrych wniosków złożył, ileś wałów usypał. Na pewno jeden -wał- który pokazałeś miastu, wsi też zresztą, ale tam wciąż dnieje.

 13. jak wyżej pisze:

  a lotniarze krakusy i tak wypomną burmistrzowi, że ich nie wspiera;)

 14. rst pisze:

  Morze pińczowskie już pewne ma padać jeszcze tydzień.

 15. jk pisze:

  Kanał odpływowy z oczyszczalni zasila starorzecze. Ekologia He he

 16. wodomistrz Kaleń pisze:

  Całe lotnisko zalane, nie ma dojścia do hangaru bo asfalt pod wodą. Na placu lotniska woda od horyzontu do horyzontu. Widać to dopiero na miejscu, bo z daleka wydaje się, że lotnisko w porzo – zielona trawa zasałania wodę.
  Pytanie: kiedy burmistrz odpowie za budowę, kosztem 700tys. zł kanału ulgi, któy nie działa, jest tam tak przydatny jak psu piąta noga. Kanał nie działa, woda przy ujściu do Nidy i dojściu z zalewu bije gejzerami tak jak kanalizacja na Republiki w czasie deszczu.Kto przy zdrowych zmysłach tak mógł marnować pieniądze gminy dla paru lotniarzy. Gdzie jest spółka wodna? Dlaczego burmistrz zapomniał o istnieniu takiego organu? choć doskonale wie o istnieniu spółki gruntowej, ale to inna para kaloszy. I ostatnie zasadnicze pytanie, kiedy marnotrawca w tak idiotyczny sposób,naszych pieniędzy, za to odpowie? Zapraszam na spacerek na lotnisko, na wizję lokalną sukcesu naszych burmistrzów. Prosze wziąść gumiaki,najlepiej rybackie.

 17. joł pisze:

  spoko – tam i tak nikt nie chodzi – lotniarze skutecznie wszystkich przepędzają…nawet posiedzieć na ławeczce zrobionej w ramach projektu LGD nie można, bo zaraz “ktoś” się przyczepi. Nie jedna osoba w Pińczowie już tego doświadczyła.

 18. bozienna pisze:

  czy nie ma ludzi madrych w Pinczowie? zapytał sie starszy Pan z ul.3-go Maja .Odpowidam sa tylko,ze nie moga sie przecisnac przez szczelne sito układzików i układów w Pinczowie. Ten Pan wie, cytuje ” Zobaczcie kto buduje w Pinczowie domy, kto remontuje, kto sie ujawnia ze swoimi planami, ludzie z układzików ? wszyscy wiedza ,ze w Pinczowie jest nieruszalny dawny dzialacz partyjny …howaca młodziezy ktory nagrabił tyle majatku w Pinczowie, ze CBA przez 2 lata …. co robic, ale usunieto przez Adm. ( usunieto) ten człowiek daje prace zatrudnia i potrafi ugościć i obdarować – dopisano ze słow Pana z ul.3-go maja )

 19. Niedoinformowany pisze:

  Bezimiena czytam twój komentarz i nic z niego nie rozumie. Jakiś pan powiedział coś, ale co konkretnie. Nie wiem nic prócz tego że ktoś z układów buduje domy czyli ze ma firmę budowlaną. Czy może każdy indywidualny inwestor jest z układu? Co to za okreslenie hodowca młodzieży? Jeśli coś cytujesz zamykaj to w cudzysłów i cytuj od początku do końca bez własnych wtrąceń bo ostatecznie nie wiem co powiedział Pan a co ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com