Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

XVI  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej

13 czerwca 2017 | SP1, | Wyświetleń: 706

„W świecie marzeń i fantazji”  XVI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej w Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie.

W miniony piątek, 9 czerwca 2017 roku w  Zespole Szkół Nr 1 w Pińczowie odbyła się szesnasta edycja konkursu recytatorskiego, przeznaczonego dla uczniów z klas I – III reprezentujących szkoły podstawowe w gminie. Po raz pierwszy w tym roku do konkursu zostali zaproszeni uczniowie z klas „0” ze szkół i przedszkoli w gminie Pińczów. Finaliści konkursu zostali wyłonieni w drodze eliminacji w placówkach macierzystych.

Ogółem w konkursie wzięło udział 41 uczestników z następujących szkół (w Bogucicach, Zagości, Brześciu, Kozubowie, Gackach, SP Nr 1 w Pińczowie) oraz  przedszkoli (w Brześciu, Gackach, Przedszkola nr 1 w Pińczowie). Konkurs otworzyła Dyrektor szkoły Agnieszka Guzikowska, witając dzieci oraz przybyłych wraz ze swoimi pociechami rodziców, babcie, dziadków, a także nauczycieli ze szkół i przedszkoli w gminie. Zachęciła uczestników do współzawodnictwa, życząc powodzenia w artystycznych zmaganiach. Całość konkursu poprowadziła Bernadeta Zientara (nauczycielka SP Nr 1) – organizatorka i pomysłodawczyni tej inicjatywy, która we wstępie nadmieniła o głównych założeniach programowych konkursu, systematycznie wcielanych w życie. Mówiła o ich  szerokim zakresie, mi. in.  popularyzacji współczesnej i klasycznej poezji dla dzieci, promowaniu uzdolnień recytatorskich w młodszym wieku szkolnym,  integracji uczniów z placówek oświatowych z miasta i gminy Pińczów oraz inicjowaniu, a także wspieraniu wszelkich form aktywności społecznej, w tym aktywności artystycznej.

Każda edycja konkursu opatrzona jest innym hasłem. Mottem tegorocznego był fragment wiersza H. Niewiadomskiej „Marzenia”, jako zachęta do zmierzenia się z problematyką dziecięcych marzeń i fantazji. Inspirację mogły również stanowić utwory, w których żyją urodziwe księżniczki, śmiałkowie, smoki, elfy i inne fantastyczne stworki. Dzieci najchętniej sięgały po utwory H. Niewiadomskiej, D. Gellner, M. Miszczaka, J. Brzechwy, W. Badalskiej.

Prezentacje artystyczne  odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: klasy zerowe, pierwsze, drugie i trzecie. Recytatorów oceniało jury w składzie: Grażyna Staszowska – Sołtys, Marzena Bębenek, Jolanta Kular (polonistki).  Komisja dokonała oceny zgodnie regulaminem konkursu.

Lista laureatów konkursu

klasy zerowe

I miejsce – Anna Milewska Przedszkole Gacki

II miejsce –  Szymon Karczewski Przedszkole Brzeście

III miejsce – Bianka Filipek Przedszkole nr 1 Pińczów

Zuzanna Tomporowska Przedszkole Gacki

klasy pierwsze

I miejsce – Maja Bandura SP Nr 1 Pińczów

II miejsce – Karolina Łyko – SP Zagość

III miejsce – Justyna Piwowarska – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienie: Amelia Szymańska SP Gacki

klasy drugie

I miejsce – Paula Ryńska SP Nr 1 Pińczów

II miejsce – Grzegorz Bajor  – SP Brzeście

III miejsce – Miłosz Lniany – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienia: Zuzanna Dziadek SP Zagość

                     Amelia Niedziela, Nela Pietrzykowska SP Nr 1 Pińczów

klasy trzecie

I miejsce Magdalena Szydłowska SP Kozubów

II miejsce Wiktoria Karpińska – SP Kozubów

III miejsce Aleksandra Chlewicka – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienie: Franciszek Burek – SP Bogucice

Recytatorzy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani wartościowymi nagrodami książkowymi, a najmłodsi dodatkowo pluszakami. Wszystko to  dzięki hojności  sponsorów, których od lat pozyskuje organizatorka konkursu.  W tym roku  nagrody ufundowali: p. Jacek Łata ? „Marmur – Płytki” w Podłężu, p. Mariusz Piątek – „PMP Prefabrykaty”  w Hajdaszku oraz p. Szczepan Łata – PHU w Pińczowie. Konkurs każdego roku jest także dotowany przez Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie.

Miłym akcentem w  przerwie przesłuchań konkursowych był występ Mateusza Sowy ucznia czwartej klasy SP Nr 1 i jednocześnie Szkoły Muzycznej w Pińczowie w klasie akordeonu. Utalentowany chłopiec swoim śpiewem oraz grą na akordeonie wzbudził ogólny aplauz.

Podczas uroczystości uhonorowano dyplomami uznania także  jury, sponsorów nagród oraz wszystkie placówki oświatowe uczestniczące w konkursie. O słodki poczęstunek dla dzieci zadbali gospodarze imprezy. Dekorację nawiązującą do konkursowego motta wykonały w współpracy z uczniami szkoły nauczycielki SP Nr 1 Aneta Skuza i Edyta Jaklewicz – Orzeł.

 

 

 

 

2 odpowiedzi na “XVI  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej”

  1. Rodzic napisał(a):

    Brawo IIC gratulacje.

  2. rodzic napisał(a):

    Pani Zientara brawo to jest nauczyciel z pasja tylko niedoceniany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com