Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Dzień Otwarty oraz zapisy do Szkoły Muzycznej 

0 komentarzy

Umowa partnerska z miastem Caudry podpisana

16 lipca 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 520

Oficjalna delegacja z naszego miasta na czele z burmistrzem Pińczowa na przełomie czerwca i lipca została zaproszona do Francji, do miasta Caudry w północno ? wschodniej części kraju by przypieczętować stosunki partnerskie pomiędzy naszymi miastami. 

Wizyta pińczowskiej delegacji była następstwem wizyty delegacji francuskiej w maju 2016 roku w Pińczowie, kiedy to została podpisana umowa o partnerskiej współpracy pomiędzy Pińczowem, a Caudry, polegającej  między innymi na wymianie doświadczeń samorządów, dziedzictwa kulturowego czy też wymianie młodzieży.

Przedstawiciele naszego miasta odwiedzili miejscowe szkoły, fabryki, muzeum oraz zwiedzali miasto. W miejscowym ratuszu, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje urząd. Kulminacyjnym momentem wizyty było podpisanie dokumentów dotyczących współpracy partnerskiej pomiędzy Pińczowem, a Caudry, wymaganych przez stronę francuską.

Do podpisania porozumienia doszło przede wszystkim dzięki wieloletnim staraniom mieszkającej w Caudry, a pochodzącej z Pińczowa pani Beacie Kozioł.

14 odpowiedzi na “Umowa partnerska z miastem Caudry podpisana”

 1. ciocia genka napisał(a):

  vołodia, światowy chłop, lubi wycieczki, gdzie następna? może mnie mieszkankę tego pięknego maista też zabierze? za nasze pieniądze chętnie pojadę!

 2. realista napisał(a):

  Myślę że podpisali umowę na relokacje uchodźców proszę rozlokować ich w Koperni.

 3. dps napisał(a):

  Burmistrz po tylu latach na stanowisku jedzie zdobyć nowe doświadczenia we Francji. Fenomenalne

 4. iks napisał(a):

  „Drogi” Burmistrzu ma pan tak negatywną opinię jako manager miasta ze najwyższa pora zwijać się do domu.

 5. internauta napisał(a):

  To dobrze że otwieramy się na innych i otwieramy swoje granice. Podpisana umowa o współpracy z miastem we Francji. O czym to świadczy, jak nie o tym, że właśnie jako miasto rozwijamy się. Co by nie zrobić w tym mieście to źle. Żal czytać. Brawo panie burmistrzu. Jest pan dobrym gospodarzem.

 6. Lolek napisał(a):

  Te wszystkie złośliwe komentarze na nie są pisane przez nieudaczników , którzy zostali odsunięci od michy lub byli w jej pobliżu. Brawo Włodzimierz.

 7. ciocia genka napisał(a):

  Vołodia, może zanim francuziki przyjadą ponownie, to każesz pomalować na niebiesko miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych w mieście? Przecież ukaz to nakazuje od dawna, ale caru nie jest zainteresowany zmianami w prawie! Pomalujesz i ogłosisz sukces! Bo ci podpowiedzieli ludziska w net-cie, taki balszoj specjalist z vłodimirowicza, ale prostych rzeczy nie umie wykonać i zorganizować! i jakie ma pieniądze za to i wycieczki za nasze!

 8. bolek napisał(a):

  do Lolka: no i można by powiedzieć, że wice wersa, pozytywne konentarze zapewne „wypadają” spod pióra tych,którzy mają aktualnie suto podstawioną michę…

 9. sz napisał(a):

  Może i szałowym managerem pan burmistrz nie jest, ale i tak w mojej ocenie lepszym niż poprzednicy i nie bardzo widzę poważnego kandydata na zastąpienie go na tym stanowisku. A do frustratów przelewających swoje niezadowolenia na innych – spójrzcie na Wasze miasto i oceńcie, czy wygląda lepiej, czy gorzej niż 10 lat temu i zróbcie rachunek sumienia, co pożytecznego dla Pińczowa zrobiliście Wy sami. Psioczyć każdy potrafi, działać i pomagać tylko nieliczni.

 10. do sz napisał(a):

  co to za porównanie: lepszym niż poprzednicy? Może i nie ma kandydata, czy lepszego, przyszłość by pokazała. Najpierw trzeba ustąpić miejsca. Kiedyś pan B był nauczycielem i też nie prognozował…lepszego kandydata niż ówcześnie sprawujący władzę burmistrz. Jakos nie widzę by miasto w znaczący i istotny dla mieszkańców sposób rozwijało się, ba wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz oceniać to porównaj z ościennymi managerami gminnymi, a nie z poprzednikami, bo powinniśmy iść do przodu, a nie do tyłu.

 11. TVŚ napisał(a):

  http://www.tvswietokrzyska.pl/powiat-kielecki/bodzentyn/item/23225-plany-rewitalizacji-wzgorza-zamkowego-w-bodzentynie.html

  a w Pińczowie lepiej jak coś to robić po cichu i po swojemu aby czasem ludzi do głosu nie dopuścić i zatkać im usta, że przecież zostało zrobione. Czego chceta, a to że po najmniejszej linii oporu to tylko zdaniem mieszkańców. A tu ciach, w linku przykład jak fajnie można współpracować.

 12. do do sz napisał(a):

  1.Porównanie jak porównanie. Porównuje się zazwyczaj coś do czegoś, więc jak najbardziej pasuje. Jak chcesz się czepiać, to rób to przynajmniej słusznie.
  2.Jak to ustąpić? Skoro wygrał wybory, to piastuje urząd jak najbardziej słusznie z woli głosujących.
  3. Oceniać to każdy może wg własnego uznania, a nie tak, jak widzisz to Ty. Co do ościennych, to faktycznie, w porównaniu z Buskiem jesteśmy daleko w tyle i tutaj można by się czepiać.
  Pozdr.

 13. do do do sz napisał(a):

  Pewnie, „lepiej” być najlepszym wśród najgorszych niż najgorszym wśród najlepszych.

 14. Luk napisał(a):

  Bardzo ciekawy reportarz o rewitalizacji w Bodzentynie Czy wie ktoś na jakim etapie jest rewitalizacja w Pińczowie? Z tego co pamiętam również był o tym news tv. Byl również przetarg na plan rewitalizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com