Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kuba Wieczorek – chłopiec który łączy ludzi (zdjęcia)

5 komentarzy

Pociąg do wierszy? przystanek Pińczów

29 sierpnia 2017 | psck, | Wyświetleń: 296

Poznajemy, bawimy się, nawiązujemy przyjaźnie, stawiamy pierwsze kroki na scenie, tworzymy, rozwijamy kreatywność, rozwijamy talenty. Zaciekawieni? Właśnie ruszył nabór do udziału w kolejnej inicjatywie lokalnej realizowanej w ramach projektu „JA w kulturze – Inicjatywy lokalne 2017”. Tym razem przedstawiamy inicjatywę rodziców dedykowanym najmłodszym amatorom sztuki teatralnej. „Pociąg do wierszy – przystanek Pińczów” właśnie rusza!

Inicjatywa rozpocznie się we wrześniu i potrwa do połowy listopada. Przez ten czas dzieci, wieku 6-10 lat, mają okazję uczestniczyć w cyklu zajęć teatralnych, które poprowadzi aktorka Teatru Kubuś z Kielc – Agata Sobota. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki. Obok zajęć na scenie uczestnicy rozwijać będą kreatywność podczas zajęć plastycznych w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. W projekcie zaplanowano również wycieczkę do Teatru Kubuś, gdzie najmłodsi poznają kulisty teatru i wezmą udział w warsztatach cyrkowych i dźwiękowych.

Wartością dodatkową w projekcie będzie włączenie do wspólnych działań rodziców. To właśnie oni współtworzyć będą scenografię do spektaklu finałowego uczestnicząc w warsztatach rękodzielniczych.

Zapisy do projektu już trwają. Rodzice mogą zapisywać dzieci w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „JA w kulturze – Inicjatywy lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com