Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Teatr Ciut Frapujący z Gogolem w Kielcach

26 września 2017 | tcf, pinczow.com | Wyświetleń: 1 569

OŻENEK – nieśmiertelna arcykomedia Mikołaja Gogola w reżyserii Wojciecha Jurewicza zostanie zaprezentowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 6 października (piątek) o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej to prawdziwa teatralna uczta. To widowisko, któremu tempo nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych i zalotników reprezentujących przezabawne typy ludzkie.

Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W składzie TCF występują: Sylwester Fiuk, Agnieszka Smuga-Żeromińska, Małgorzata Lotko, Wojciech Jurewicz, Agnieszka Strzelec, Jerzy Znojek, Marcin Błach, Krzysztof Brociek, Piotr Błach, Michał Pawluszek, Aleksandra Gruszka i Michał Skiba.

OŻENEK to wybitne dzieło Mikołaja Gogola, które doczekało się niezliczonych interpretacji i do dzisiaj stanowi jedną z najchętniej wystawianych sztuk teatralnych w Europie. Teatr Ciut Frapujący ma już za sobą odsłony ?Ożenku? w Pińczowie (ponad 1000 widzów) i Busku-Zdroju (200 widzów). Teraz czas na Kielce.

W dniu spektaklu (6.10.) o godzinie 16:30 w zatoczce przy ulicy Batalionów Chłopskich (obok kościoła) zostanie podstawiony autokar, który nieodpłatnie zawiezie miłośników teatru do WDK w Kielcach. Zapraszamy serdecznie!

4 odpowiedzi na “Teatr Ciut Frapujący z Gogolem w Kielcach”

 1. ja pisze:

  Powodzenia. Dajcie czadu !

 2. nikoś pisze:

  Co z wynikami głosowania w budżecie obywatelskim ? Pińczów zacznie się rozwijać dla mieszkańców czy dalej każdy sobie ?

 3. Teatr Ciut Frapujący pisze:

  22 października (niedziela) o godzinie 18:00 ponownie odwiedzimy z OŻENKIEM Busko-Zdrój. Dzieje się 😉

 4. zyga pisze:

  Byłam, zobaczyłam i bardzo mi się podobało Brawo, brawo brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com