Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia już za nami (foto)

1 października 2017 | opr. NiL. foto: Lilka, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 814

Idealna do biegania pogoda towarzyszyła biegaczom, którzy w sobotnie przedpołudnie wystartowali w mierzący 12 km bieg Szlakiem Mięty i Kamienia, który po raz czwarty odbył się w naszym mieście. Wymagająca trasa, o kilku trudnych podbiegach przyciągnęła na start ponad pięćdziesięciu zawodników.

Sabina Jarząbek – zwyciężczyni III i IV edycji Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia

Tegoroczna trasa, tak jak w poprzednich latach biegła asfaltowymi drogami Pińczowa, Brześcia, Skowronna Górnego i Dolnego oraz Koperni. Start i meta biegu zlokalizowana była przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie.

Najszybciej całą trasę w IV  Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia przebiegł Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik w czasie 40 minut i 33 sekundy. Drugi na mecie zjawił się ubiegłoroczny zwycięzca – Tomasz Biskupski z Kielc, który do zwycięzcy stracił niecałą minutę. Tuż za nim na metę wbiegł Dariusz Starzyński z Sędziszowa.  Wśród kobiet najlepsza okazała się po raz drugi z rzędu Sabina Jarząbek z Kielc, a na pozostałych stopniach podium stanęły biegaczki z Pińczowa – Karolina Stanek reprezentująca BAD Biegnę Ale Dokąd? i Paulina Klasińska z 5 Sów Run Team Pińczów.

Wszyscy uczestnicy biegu na mecie zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Ponadto wszyscy biegacze dostali pakiety ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu oraz pyszny ciepły poczęstunek, który zapewniła jedna z pińczowskich firm cateringowych.

Głównym organizatorem biegu był Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji ? Hala Widowiskowo – Sportowa. Współorganizatorami: Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej, pińczowskie grupy biegowe 5 Sów Run Team Pińczów, oraz BAD Biegnę Ale Dokąd?, a także Krewcy Ponidzianie. Pomiaru czasu dokonywała firma e-gepard.eu. Sędzią głównym zawodów był Marcin Błach.

Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć  z IV  Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia (kliknij TUTAJ)

10 odpowiedzi na “IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia już za nami (foto)”

 1. mariusz s napisał(a):

  jest moc, prawie o połowe mniej uczestników biegu niz rok temu. tzw promocja miasta i powiatu staneła na wysokości zadania. osoby ktore zawodowo sa do tego zobligowane powinny bic sie w piers…a ich szefowie powinni wyciagnac wnioski

 2. Slop napisał(a):

  Mariusz S. napisałeś samą prawdę. Tydzień temu skrytykowałem organizację biegu w sobotę (co merytorycznie uzasadniłem). W odpowiedzi dostałem link do maratonów polskich(głównej wyszukiwarki dla biegaczy) i tak patrzę sobie na stronę i nie widzę naszego biegu w tej wyszukiwarce.

  Dlaczego ten bieg nie został dodany do strony Maratony Polskie?
  Dlaczego nie gracie z trendem i organizujecie bieg w sobotę a nie w niedzielę?
  Dlaczego nie stworzono fanpage a na facebooku? Z dostępnym od ręki regulaminem, mapką trasy, punktami odżywczymi, zmianą wysokości itd.?
  Nie wspomnę o wielu innych rzeczach które Mnie jako biegacza bolą.

  wszystko co napisałem to obecnie standard. Ludzi stać by zapłacili nawet od razu 40/50 zł ale żeby poszła za tym jakość. Popatrzcie na bieg zdrojowy w Busku nawet z nim dzieli nas przepaść. Organizatorzy zrobili bieg MEGA przeciętny. Wiem bo dużo biegam i startuję w zawodach. Takiego dziadostwa jak w Pińczowie nie ma nigdzie.

 3. Anonim napisał(a):

  Ja się nie zgadzam z przedmówcą.bardzo dobra organizacja. Wszystko na medal.W Busku była kicha.byłem tu pierwszy raz i zawsze teraz będę!

 4. Znawca napisał(a):

  Wszyscy macie racje 🙂

 5. Organizator napisał(a):

  Może powinieneś sam zorganizować taki bieg i zobaczymy jaki z Ciebie organizator.

 6. coś tam biegam napisał(a):

  Organizacja prawidłowa jak dla mnie tylko trasa nudna i za długa.

 7. loky74 napisał(a):

  Organizacja biegu wzorcowa! Szkoda tylko trochę, że tak słabo rozreklamowany był.

 8. run napisał(a):

  A są gdzieś dostępne oficjalne wyniki biegu?

 9. san escobar napisał(a):

  Nie ma oficjalnych ani nie oficjalnych wyników bo była super organizacja … 🙂 szanujmy się… organizacja słaba ale to nie znaczy , że zawsze taka będzie, starajmy się.

 10. mariusz s napisał(a):

  organozatorzy oczekują fanfar za sam fakt robienia czegoś”. nie ważne ze z publicznych pinieniedzy, w ramach czasu pracy i za pensje w wiekszości. jak ktoś sie czegoś podejmuje niech robi to dobrze albo wcale. pinczowscy biegacze krytykowali poprzedni bieg, ten wspołorganizowali i wypadł jeszcze gorzej z tymże woda była na półmetku. wiekszośc osob chce cos ugrac nie dla sportu ale dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com