Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Próbny alarm w Zespole Szkół przy ulicy Siedem Źródeł w Pińczowie

3 października 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 390

2 października tuż przed godziną 10:00 dyrekcja zespołu szkół przy ulicy Siedem Źródeł w Pińczowie poinformowała stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie o wybuchu pożaru w budynku szkoły oraz rozpoczętej ewakuacji dzieci z całej placówki oświatowej. Był to oczywiście alarm ćwiczebny, gdzie dyrekcja szkoły dopełniła obowiązku przeprowadzenia ćwiczeń w zakresie próbnej ewakuacji dzieci po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

W ewakuacji wzięli również udział nasi funkcjonariusze, symulując odcięcie przez sztuczny dym jednej z klatek schodowych budynku, w ten sposób angażując opiekunów dzieci do obrania alternatywnej drogi ewakuacyjnej z obiektu.

Pińczowscy strażacy przećwiczyli również scenariusz, gdzie jedno z dzieci nie opuściło budynku i utknęło na zadymionym korytarzu. Tu ratownicy przeprowadzili rozwinięcie linii gaśniczych oraz przeszukali budynek, następnie udzielając poszkodowanemu chłopcu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przypominamy zarządcą szkół o obowiązku przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji z całego obiektu w terminie do 3 miesięcy od daty rozpoczęcia roku szkolnego oraz zawiadomieniu o tym zamiarze właściwego komendanta PSP, co najmniej na tydzień przed ich przeprowadzeniem.

 

5 odpowiedzi na “Próbny alarm w Zespole Szkół przy ulicy Siedem Źródeł w Pińczowie”

 1. ` napisał(a):

  Proszę Pana kapitana o pisanie bez błędów.

 2. Rodzic napisał(a):

  Wygonili małe dzieci ze szkoły, stały one bez kurtek na dworze i marzły, a teraz dziecko nie może dojść do siebie, a i za leki też nikt nie zwróci. Zabawa szybko się skończyła, a choroba została do dziś. Wszystko ok, szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o zdrowiu dzieci.

 3. misiek napisał(a):

  wyobraźmy sobie prawdziwy pożar – i dzieci schodzące do szatni, gdzie maja się ubrać – ciekawe, ile by przeżyło – szanowny Rodzicu – czasami muszą przeprowadzić takie własnie ćwiczenia

 4. Rodzic napisał(a):

  Gdyby babcia była dziadkiem….. Nie gdybajmy. Prawdą jest, że była to akcja zaplanowana i powinno się wcześniej pomyśleć o tym żeby ewentualnie trzymać tego dnia kurtki w klasie. Ale dzieci jak zwykle są na końcu. Ważne, że show się odbyło. Jeśli masz szanowny miśku małe dzieci, to zrozumiesz moją troskę. Tyle w temacie.

 5. MAMA napisał(a):

  Ja jestem matką, moja córka brała udział w tych ćwiczeniach i nie widzę w tym nic złego że dzieci wyszły bez kurtek. Nie rozumiem podejścia Rodzica. W takich sytuacjach najważniejsze jest żeby szybko i sprawnie opuścić budynek a nie biegać po szatni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com