Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

Remiza w Krzyżanowicach zyskała nowy blask

3 października 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 643

W niedzielę, 1 października w Krzyżanowicach odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie odnowionej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach. Blisko 50 letnia remiza uzyskała nowy blask dzięki zarządowi OSP Krzyżanowice, który wnioskował o dofinansowanie na te przedsięwzięcie do Lokalnej Grupy Działania Ponidzie w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to 86 189,50 zł z czego wkład własny OSP Krzyżanowice wyniósł 10 342,75 zł.


Uroczystości poprowadził prezes OSP Krzyżanowice – Zdzisław Woźniak. Po przywitaniu przybyłych gości i przybliżeniu historii Krzyżanowickiej jednostki pożarniczej, symbolicznie przecięto wstęgę, a w nowo wyremontowanej świetlicy poświęcono obiekt.  Następnie spod odnowionej remizy strażackiej ruszyły w korowodzie do kościoła św. Tekli w Krzyżanowicach Dolnych poczty sztandarowe wraz zaproszonymi gośćmi na mszą świętą, którą celebrowali proboszcz Józef Staszkiewicz i kapelan służb mundurowych – ksiądz kanonik Jan Staworzyński. Po mszy świętej druhy OSP, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Krzyżanowic przemaszerowali na plac przed remizę, gdzie odbyły się dalsze uroczyste obchody,  wystąpiły m.in. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespół Kros, który przygrywał do późnych godzin wieczornych taneczną muzykę  bawiącym się mieszkańcom wsi.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, Mirosław Pawlak – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie. st. kpt. mgr Grzegorz Karwat, skarbnik gminy Pińczów – Mirosława Wiśniewska, fundator sztandaru OSP Krzyżanowice – Leszek Noszczyk, radni: Kazimierz Klasiński, Jan Radkiewicz, Wiesław Opoka, Grażyna Robak, Marta Łaskawiec, Marek Prokop, Andrzej Głogowiec z małżonką Panią dr Moniką Chmiel – Głogowiec oraz Sołtysi, Leszcz, Mirosław Koźmiński i Władysław Trzęsień, Gacki – Osiedle.

14 odpowiedzi na “Remiza w Krzyżanowicach zyskała nowy blask”

 1. 13 napisał(a):

  Puk ! Puk !
  Wybory tuż tuż !!!!

 2. 14 napisał(a):

  13 Jeszcze jest czas założyć swój komitet i wystartować 🙂 ale za komputera się nie da, trza wyjść do ludzi ale po co. Badurak tak jak inni włodarze miast muszą bądź chcą uczestniczyć w takich baletach.

 3. nikoś napisał(a):

  Wieś się bawi .

 4. do nikoś napisał(a):

  A co miasto tylko się ma bawić?

 5. kojko napisał(a):

  Kropidełko i do przodu. Elektorat strażacki się cieszy z „sikawki” i remizy, którą i tak muszą ustawowo kupić i wyremontować .

 6. edek napisał(a):

  o Harry Poter 😉

 7. Wyższy stan świadomości. napisał(a):

  Nie ma jak wstąpić do psl-u i jesteś ustawiony na całe życie.

 8. a napisał(a):

  Panie Badurak weź się za tworzenie miejsc pracy w TPI, by młodych zatrzymać, bo zobacz jakie masz miasto emerytów i rencistów.

 9. wsiowa dziołcha napisał(a):

  a kiedy otwarcie remizy i impra w jarząbkach małych? chętnie bym coś zapodała na gardziołko z funduszy gminnych…

 10. Seneka Starszy napisał(a):

  a komu to pomogło? … jak na razie to mnie i księdzu…

 11. bpxirnn a napisał(a):

  jakiez to żałosne i jakie ubogie, to tak jak sie patrzy na stare fotografie starych bab w zapaskach i wiankami opraz chłopów z kosami , dno, zenada, swiat poszedl do przodu a my w imie łojca i syn powstoł i sierp i traktorek …ech

 12. bwhbq napisał(a):

  No chyba dla wsi się tez coś należy imieszkańców którzy tam mieszkają

 13. ktoś napisał(a):

  Brawo OSP Krzyżanowice
  Grunt to dobrze pozyskać i wykorzystać pieniądze.
  Wieś czy miasto co to za różnica. ?

 14. Haha napisał(a):

  Haha i nawet kobitkom się dostało. Ot taka małomiasteczkowość prawda bpxirnn a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com