Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

500-lecie Reformacji w Polsce

29 października 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 359

W piątek, 27 października 2017 roku w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyła się konferencja „500 lat Reformacji w Polsce”.

O Reformacji oraz społecznym aspekcie przemian religijnych w Polsce w XVI wieku opowiadał prof. Waldemar Kowalski z UJK w Kielcach. Następnie Jerzy Marcol, dyrektor Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego, mówił o przyczynach Reformacji oraz o początkach tłumaczenia Pisma Świętego na języki narodowe. Min., na przeźroczach pokazał polskie tłumaczenie Biblii z 1563 roku – zwanej Biblią Brzeską, lub Pińczowską.

Z kolei Krzysztof Szczerba, zastępca dyrektora NBP Oddziału Okręgowego w Kielcach, zaprezentował monetę kolekcjonerską wydaną z okazji 500-lecia Reformacji w Polsce.

Organizatorami konferencji byli Muzeum Regionalne w Pińczowie i Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Pińczowie.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 

3 odpowiedzi na “500-lecie Reformacji w Polsce”

 1. były członek sekty napisał(a):

  Wszechobecne sekty ze świadkami Jehowy na czele ich zadaniem jest zdobycie kasy za wszelką cenę po trupach ale do celu na każdym kroku ściemnianie nowe proroctwa objawienia zastraszanie że jak nie zrobisz tego czy tamtego to cię spotka kara. Osiągnęli mistrzostwo świata stosując psychomanipulację
  rodem z FBI z programu mkultra. Dziś płacą milionowe odszkodowania za pedofilię w Australii. Ludzie unikajcie kontaktów z takimi ludźmi nie wpuszczajcie do domów nie czytajcie z nimi biblii to może się dla was źle skończyć wiem to z autopsji . Po zdjęciach nie widzę że żaden ksiądz nie pofatygował się żeby coś powiedzieć a to nie ładnie trzeba bronić swojej wiary tylko ona choć nie jest bez wad pomoże przetrwać naszemu narodowi najbliższe trudne lata .

 2. tr napisał(a):

  jesteś chorym człowiekiem,oszczercom i kłamcom ,współczuję ci

 3. badacz histori napisał(a):

  tr masz wyprany mózg musisz się leczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com