Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Otwarcie wystawy fotogramów przedstawiających rekonstrukcję pińczowskiego zamku – fotorelacja

4 komentarze

NIETRZEŹWI MŁODZI KIEROWCY

6 listopada 2017 | D.S, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 338

Święta związane z obchodami Dnia Zmarłych dobiegają końca, a w raz z nimi policjanci kończą wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Znicz”. W powiecie pińczowskim było bezpiecznie i dotychczas nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety niektórzy młodzi kierowcy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji „Znicz” policjanci dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego nie tylko w pobliżu cmentarzy, gdzie szczyt natężenia przypadł na wczoraj, ale również na każdym innym odcinku drogi. Wzmożone patrole reagowały na wszelkie naruszenia przepisów kodeksu drogowego, zwłaszcza prędkość. W sumie policjanci Ruchu Drogowego ujawnili aż 65 wykroczeń, za które nałożyli na kierujących grzywny i punkty karne. Przeprowadzili również 383 badania stanu trzeźwości.

W dzień i noc poprzedzającą samo święto mundurowi zatrzymali 3 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Wszyscy byli młodzi w wieku od 20 do 21 lat. Jeden z nich (0.35? alk.) nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, drugi (1? alk.) w toku ma prowadzoną sprawę za jazdę po użyciu środków odurzających. Mało tego zdecydował się na kilkunastokilometrową ucieczkę przed ścigającym go patrolem Służby Celnej. Trzeci (0,86 ? alk.) z kolei stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w przydrożne ogrodzenie. Na szczęście pomimo braku wyobraźni i brawury niektórych kierowców nikt w powiecie pińczowskim w tym czasie nie ucierpiał.

Trzech młodych mężczyzn, którzy jechali „na podwójnym gazie” odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

21-latek, który nie zatrzymał się do kontroli może w zakładzie karnym spędzić aż 5 lat.

 

 

 

Jedna odpowiedź do “NIETRZEŹWI MŁODZI KIEROWCY”

  1. Ech napisał(a):

    Brawo Majonez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com