Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Dzień Otwarty oraz zapisy do Szkoły Muzycznej 

0 komentarzy

Apel Muzeum Regionalnego w Pińczowie 

18 listopada 2017 | MR, pinczow.com | Wyświetleń: 662

W 100. Rocznicę Niepodległości Gmina Pińczów chce uhonorować poległych w I Wojnie Światowej mieszkańców Pińczowa i powiatu pińczowskiego.

Prosimy osoby posiadające informacje o wyżej wymienionych o skontaktowanie się z Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Tel.: 41 357 24 72, www.muzeumpinczow.pl.

20 odpowiedzi na “Apel Muzeum Regionalnego w Pińczowie ”

 1. Ja napisał(a):

  Za rok przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę ( po 123 latach zaborów), a nie jak jest w apelu „..W 100. Rocznicę Niepodległości Gmina Pińczów..”. Taki skrót dokonany jakby nie było przez profesjonalistów jest w tym przypadku nieuprawniony.
  Paradoksem tego apelu jest to że, I wojna światowa trwała okresie od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918r. i ten obszar poszukiwań określony został w apelu przez Muzeum Regionalnego w Pińczowie Takie określenie obszaru poszukiwań uniemożliwia uwzględnienie tych, którzy walczyli i ginęli za Polskę w 1919 roku, 1920 roku. Ostatnie duże walki to III Powstanie Śląskie w 1921 roku.
  Należy też określić że chodzi o przedwojenny powiat pińczowski, który już wtedy istniał.

 2. Anonim napisał(a):

  A co z powstańcami z Wielopolski?

 3. Ja napisał(a):

  Do Anonima”..słów kilka..”
  Mam nadzieję, że NIE kpisz tylko to co napisałeś do tylko błąd podczas pisania. Jeśli już Wymieniasz to z WIELKOPOLSKI, a nie jak Piszesz..”Wielopolski..”. Na pewno wiesz, że mieści się TO POWSTANIE w przedziale czasu, który podałem.

 4. Historyk napisał(a):

  Dokładnie, za Polskę walczyli i ginęli po I woj. światowej. W czasie wojny walczyli w interesie wszystkich zaborców. Uhonorować należałoby także tych, którzy walczyli i przeżyli. Może byli dzielniejsi lub mieli więcej szczęścia.

 5. Prawilny napisał(a):

  Czy wy ludzie jesteście normalni? Prosty komunikat potraficie sprowadzić do poziomu rynsztoka! Czy ciężko jest napisać maila czy zadzwonić do muzeum ze swoimi propozycjami?! E no nie lepiej swoje niezrealizowane ambicje kompensować komentarzami pod artykułem. STOP INTERNETOWYM OSZOŁOMOM!

 6. joke napisał(a):

  Historycy k… po podstawówkach.

 7. Ja napisał(a):

  Ja do Prawilnego
  Zastosowałeś bardzo prosty trick. Próbujesz odwrócić uwagę od meritum sprawy, którym jest niewątpliwie błędnie merytorycznie zredagowany apel przez MR . BRAK jak pisałem okresu od 11 listopada 1918 roku do końca III Powstania Śląskiego pozbawia lokalną społeczność informacji o wielu bohaterach z naszego terenu. A co z tymi którzy walczyli i przeżyli? Czy nie należy o nich przypomnieć, tak jak o uczniach Gimnazjum Pińczowskiego, którzy poszli w 1920 roku na ochotnika bić bolszewików. Operowanie przez Ciebie sformułowaniami „..Czy wy ludzie jesteście normalni..”, „..poziom rynsztoka..” sprowadza mam nadzieję , że w sposób niezawiniony przez Ciebie właśnie TWÓJ wpis do poziomu o którym Pisałeś na końcu Swej wypowiedzi.

 8. Ja napisał(a):

  Ja do jake
  „..Nawet w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu..”. Twój wpis jest tego dowodem. Kończyłem Bardzo Dobrą Podstawówkę w Pińczowie SP 1 ( jak wielu innych ). Historii uczył mnie Wspaniały Pedagog i Człowiek i Wielki Pińczowianin Pan Andrzej Dziubiński. Panie Andrzeju AVE (mam nadzieję , że JAKE po swych uczelniach zna to słowo bo ja po pińczowskiej podstawówce tak)

 9. SP 1, TM, UJ, APS... napisał(a):

  Ja do Ja
  Masz 102% racji.

 10. joke napisał(a):

  angielskiego chyba cie uczył chińczyk joke (Żart) nie jake, nie ważne, problem w tym że co inny ustroj inny rzad inna historia, wasza historia i waszych historyków, szukajcie dalej na siłe swojch bohaterow i przypinajcie sobie ordery tyle samo warte co czyny waszych herosow.

 11. Widz napisał(a):

  I o co tyle szumu!?!

 12. Degtyarov napisał(a):

  Czytając do pewnego momentu wszystkie komentarze, doszedłem do wniosku, że ” joke ” pisząc o historykach z podstawowym wykształceniem miał na myśli pracownika Muzeum redagującego APEL ( niezbyt miłe i nieuprawnione ). Ale nie … . Cyt. ” tyle samo warte co czyny waszych herosów ” gdyby nie w miarę poprawna polszczyzna, byłbym pewien, że tego wpisu dokonał sąsiad zza Buga. Gorący wielbiciel OUN i UPA.
  PS. Inicjatywa Muzeum sądząc po ramach czasowych, nie ma nic wspólnego z tzw.” polityką historyczną „.
  PS. Fajna inicjatywa ale należałoby chyba rozważyć opinię” ja „.

 13. joke napisał(a):

  sorry poniosło mnie trochę w sumie każdy moze miec swoja historie jak wyznanie i ją pielegnowac przepraszam wszystkich ktorych uraziłem i wszystkich patriotow (cokolwiek to dzisaj znaczy).jeszcze raz sorry.

 14. Ja napisał(a):

  Ja do joke
  Może po przeczytaniu niżej wymienionego wiersza opisującego czyny Naszych „..herosów..” zmienisz zdanie, a może nie. Może Coś zacznie Cię drapać w gardło i nie będzie to zapalenie gardła , a może nie. Może trochę zapocą Ci się oczy i nie będzie to wada wzroku, a może nie. Jeśli jednak tak się stanie nie martw się ta choroba to Polska. Witaj w domu. (Cały wiersz znajdziesz w internecie)
  Autor Edward Słoński
  ” TA, Co Nie Zginęła
  Rozdzielił nas, mój bracie,
  zły los i trzyma straż –
  w dwóch wrogich sobie szańcach
  patrzymy śmierci w twarz.
  ……………………………………
  …………………………………….
  Bo wciąż na jawie widzę
  i co noc mi się śni,
  że TA, CO NIE ZGINĘŁA,
  wyrośnie z naszej krwi.
  We wrześniu 1914

 15. Ja napisał(a):

  Obojętnie jak interpretujemy historię, jest to NASZA WSPÓLNA HISTORIA. Przeszłości , której ona dotyczy nie zmienimy. Zarówno tej pełnej sukcesów, nadziei jak i tej pełnej porażek, zwątpienia. Możemy a wręcz powinniśmy czerpać z niej naukę na przyszłość powielając sukcesy nie powtarzając porażek . Co do bohaterów można by powiedzieć jakie czasy tacy bohaterowie. Nikt przez 123 lata niewoli nie uczył w szkołach niemieckich, austriackich i rosyjskich polskich dzieci patriotyzmu. Wszystkie granice na przestrzeni 1918-1921 Polacy okupili wielka daniną krwi. W mojej ocenie ludzie biorący w tym udział warci i powinni być upamiętnieni, szczególnie na poziomie regionalnym, tym coraz mniej znanym, gdyż pamięć o Nich powoli zaciera się i gaśnie. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM .

 16. P.S. napisał(a):

  Ludzie, nie dajcie sobą manipulować! A gdzież byli do tej pory pracownicy t.zw. Muzeum Regionalnego!?! Teraz się przebudzili? Taka dokumentacja powinna być już dawno sporządzona. A nie panicznie – bo rocznica – uderzać w dzwon na larum. Ale cóż, skoro w t.zw Muzeum królują od lat koncerty i inne nie istotne dla historii regionu pierdoły, inaczej być nie może! Wygodnie bardzo jest pracownikom Muzeum siedzieć w ciepłych pokojach i spijać kawusię, szwędając się przez 8 godzin z pokoju na korytarz, z korytarza do pokoju i z powrotem…Kiedy jednak burmistrz płaci za nieróbstwo i niekompetencję, a przede wszystkim za wazeliniarstwo, starać się nie warto! Na okolicznościowych wystawach od lat już dominują podrzucane z Kielc reprodukcje, nie wiele mające wspólnego z PIŃCZOWEM. Przecież – od co najmniej – 10 lat nie zorganizowano ekspozycji historycznej z prawdziwego zdarzenia w oparciu o własne archiwalia, wnoszącej coś nowego do znajomości historii regionu. A ileż bezcennych dokumentów opuściło bezpowrotnie PIŃCZÓW, bo pracownicy t.zw. Muzeum, na czele ze Znojkiem, orzekli, że są nimi nie zainteresowani, a Muzeum nie ma na zakup kasy!!! Z tym towarzystwem wzajemnego próżnowania należałoby zrobić jak najszybciej porządek, bo inaczej Muzeum, jako instytucja będzie staczać się nieuchronnie w przepaść .

 17. adwokat napisał(a):

  oj Andrzej …. nigdy się nie nauczysz

 18. strażak napisał(a):

  Tu cie zabolało. Co się ma nauczyć? Pisać kłamstwa. Pisze chłop prawdę przecie – jak jest.

 19. Śmiały napisał(a):

  Osoba pisząca same negatywy na tzw. muzeum sama tam pracowała i jakoś żadnej spóścizny po sobie nie zostawiła.Ciekawa dlaczego „ktoś” tak kompetentny nie pozostał w tej instytucji do dziś, czyżby też był nierobem…?

 20. prof napisał(a):

  Śmiały widać z Hameryki co tylko przyjechał i nie wie jak to działa w Pińczowie. Szkoda słów na tłumaczenie prostych prawd o uzyskaniu pracy w Pińczowie w jedn. budżetowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com