Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Dzień Otwarty oraz zapisy do Szkoły Muzycznej 

0 komentarzy

Czujniki czadu dla każdej szkoły w powiecie pińczowskim

22 listopada 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 375

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre, a w raz z nim zagrożenia związane z ulatnianiem się tlenku węgla. Jak co roku nasza komenda przypomina o zachowaniu szczególnej uwagi w czasie użytkowania urządzeń grzewczych spalających paliwa, szczególnie w przypadku pieców wolnostojących oraz piecyków gazowych umieszczanych w niewielkich pomieszczeniach.

Jesteśmy przekonani, że dzięki rokrocznie prowadzonych akcji prewencyjnych związanych z zagrożeniami niesionymi przez czad, świadomość wśród mieszkańców naszego powiatu, w tym dzieci i młodzieży jest coraz większa.

Nasza komenda pragnąc w jak największej mierze przyczynić się do zapewnienie bezpieczeństwa obiektów i ich użytkowników w związku zagrożeniem czadem, postawiła sobie na cel wyposażenie jak największej liczby budynków w czujniki tlenku węgla, co rokrocznie realizuje.

W tym roku również z inicjatywy Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie mł. bryg. Grzegorza Karwata oraz Starosty Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego udało się nam przekazać do wszystkich budynków szkół i przedszkoli co najmniej jeden czujnik czadu, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Oczywiście nie udałoby się to bez sponsorów akcji, tu w szczególności Starostwu Powiatowemu w Pińczowie, firmie Regesta SA, Bankowi Spółdzielczemu w Pińczowie oraz kierownictwu sklepu „Mrówka” w Pińczowie, za co jesteśmy wdzięczni.

Finał naszej akcji miał miejsce 22 listopada 2017 r. w siedzibie naszej komendy, gdzie licznie zgromadzili się przedstawiciele organów prowadzących placówki oświatowe powiatu pińczowskiego. Na miejscu nasi funkcjonariusze poprowadzi krótką prelekcję nt. zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, zasadami bezpieczeństwa oraz sposobie montażu i eksploatacji przekazanych czujek czadu. Na spotkaniu kierownictwo komendy przedstawiło również sprawozdanie z prowadzonych prelekcji i ćwiczeń ewakuacyjnych w szkołach powiatu pińczowskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Mamy nadzieję, że akcje taka jak ta pozwolą na ograniczenie zdarzeń, w tym tragicznych związanych z tlenkiem węgla na terenie naszego powiatu, a to wydarzenie zagości na stałe w harmonogramie naszych akcji prewencyjnych.

 

 

7 odpowiedzi na “Czujniki czadu dla każdej szkoły w powiecie pińczowskim”

 1. Pasterz napisał(a):

  Dramat… Kto jest producentem tych niepotrzebnych czujników ?

 2. niko napisał(a):

  Bardzo pożyteczna akcja, szczególnie wdzięczne będą dzieci z przedszkola na Grodzisku. W przedszkolu od czasu likwidacji kotłowni bardzo czuć czad nadciągający od strony oczyszczalni.

 3. Brus napisał(a):

  Cóż za gest pana starosty wybory tuż,tuż po prostu żałosne!!!!!.Panie weź się do roboty.

 4. qwerty napisał(a):

  Co do za nius?Że starosta jest ignorantem i umie tylko o strazy a jak żniwa to go nie ma w pracy, to pracownicy starostwa wiedzą.A jak rozłożył oświate w powiecie (brak wymaganych konkursów na dyrektorów i upadek poziomu nauczania w Technikum w Chrobrzu0 to CICHO SZA. Taki zakompleksiony Waldek od Pawlaków co to kupił najdroższy gaz w Europie i sprzedawał to jAko swój największy sukces. tak ten biedy Zbyszek od Kierkowskich wkółko o strazy,biegu mięty i innych bzdetach, bo realnych sukcesów brak.

 5. haha napisał(a):

  Śmiech na sali . Starostwo sponsorem . Inicjatorem akcji może ? Jedyne na co mają to na doprowadzenie do upadłości tego co jeszcze zostało .

 6. Mieszczanka napisał(a):

  wybory już za pasem… chcemy więcej tego typu działań…, aż się boje otworzyć szafy..

 7. pytajnik napisał(a):

  a gdzież są wiodący menadżerowie oświaty???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com