Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Dzień Otwarty oraz zapisy do Szkoły Muzycznej 

0 komentarzy

Zaproszenie na badania profilaktyczne

22 listopada 2017 | SZOZ, | Wyświetleń: 826

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie zaprasza wszystkich chętnych pacjentów na badania, w ramach realizowanych programów profilaktycznych.

Jak podkreśla dyrektor Marcin Wojniak do badań profilaktycznych podchodzimy bardzo sceptycznie, mimo że to profilaktyka jest podstawą medycyny, a nie terapia. Pomimo, iż pacjent nie ponosi kosztów badań, to tylko około 10% z nas z nich korzysta.

Dnia 23.11.2017 r. od godziny 15:00 w ośrodku przy ul. Klasztornej 6 prowadzone będą bezpłatne badania urologiczne dla mężczyzn, na które są jeszcze wolne miejsca.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji trzech stałych programów profilaktycznych, tj:

Program profilaktyki gruźlicy adresowany do osób powyżej 18 roku życia, które nie miały w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, a w szczególności:

 • miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą,
 • mają trudne warunki życiowe, mogące znacząco wpłynąć na wystąpienie choroby (osoby niepełnosprawne, obciążone długotrwałą chorobą, obciążone problemem alkoholowym i narkomanią, bezdomne, długotrwale bezrobotne).

Program profilaktyki chorób układu krążenia adresowany jest do osób które:

 • mają 35, 40, 45, 50 lub 55 lat ;
 • u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia, obciążonych następującymi czynnikami ryzyka:
 • nadciśnienie tętnicze krwi (wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg),
 • podwyższone stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, triglicerydów i niskie stężenie HDL-cholesterolu,
 • palenie tytoniu,
 • niska aktywność ruchowa,
 • nadwaga i otyłość,
 • upośledzona tolerancja glukozy,
 • wzrost stężenia fibrynogenu,
 • wzrost stężenia kwasu moczowego,
 • nadmierny stres,
 • nieracjonalne odżywianie,
 • płeć męska,
 • obciążenia genetyczne.

Program bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie skierowany do mieszkańców gminy Pińczów którzy ukończyli 55 rok życia.

W listopadzie została również podpisana przez dyrektora Wojniaka umowa współpracy z ŚCO na program profilaktyki nowotworów głowy i szyi, który pozwala skorzystać bez oczekiwania w kolejkach do lekarza specjalisty z badań laryngologicznych przy użyciu nasofiberoskopu.

25 odpowiedzi na “Zaproszenie na badania profilaktyczne”

 1. pielęgniarz napisał(a):

  Brawo dyrektor. Proponuję na osobowość roku

 2. Pacjent napisał(a):

  Na osobowość roku startują często osoby które nic nie zrobiły. Co by nie mówić ten dyrektor coś próbuje.

 3. Anonim napisał(a):

  Taaa próbuje. Chyba zgnębić swoich pracowników. Przyjdzie jednak i czas na niego 😉

 4. dokt napisał(a):

  jakich ma lekarzy,taki i dyrektor szkoda gadać

 5. haha napisał(a):

  Robić źle nic nie robić też źle. Czego ludzie Wy chcecie od życia? A tak poza tym to popieram każdą taką akcję, która nawet jednej osobie w porę wykryje chorobę.

 6. Ja napisał(a):

  Może czas zacząć od przeszkolenia swoich lekarzy z kultury osobistej bo uwagi i komentarze do pacjentów są poniżej krytyki i o jakiej profilaktyce jest mowa skoro skierowanie od pierwszego kontaktu do specjalisty to droga przez mękę. Nie nowa elewacja budynku a pacjent jest najważniejszy panie dyrektorze.

 7. MIMA napisał(a):

  Fajnie,że się dzieje.Widać ze dyrektor nie bierze kasy tylko za siedzenie.
  A propo jeszcze się taki nie urodził ,co by wszystkim dogodził.

 8. Nela napisał(a):

  Oczywiście tylko narzekania ludzie nie zdajecie sobie sprawy jak ważna jest profilaktyka 🙁

 9. Ja napisał(a):

  Tak proszę się wziąść za pracowników może w końcu zaczną traktować pacjentów jak ludzi .

 10. pacjent napisał(a):

  Proszę nie uogólniać. pielęgniarki w przychodni są super. Tylko jedna Pani wstyd powtarzać , jak się zachowuje .

 11. Ono napisał(a):

  W artykule informacja o bezpłatnych badaniach a dyrektorowi się obrywa. To może jak zamieścili by informację, że trzeba za nie zapłacić to miałby pochwały??. Z tego wynika, że w Pińczowie każdą inicjatywę trzeba skrytykować.

 12. wl napisał(a):

  a cóż wielkiego zrobił dyrektor,takie badania są już dawno we wszystkich miastach jak zwykle Pińczów na końcu,tak jest władza

 13. niko napisał(a):

  Kochana redakcjo. Dlaczego wprowadzacie w błąd mieszkańców odnośnie programowi bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla osób po 55, skoro Pani pielęgniarka z przychodni na Grodzisku powiedziała że nie ma i nie będzie darmowych szczepień w tym roku.
  Zapewne na szczepienia będzie już za późno bo najlepszy okres do szczepienia (wrzesień) dawno minął.
  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/szczepionki-na-grype-2016-2017-rekomendacje-szczepien_42002.html

 14. alien napisał(a):

  Całe szczęście z tym miastem łączy mnie tylko sentyment, ale ciężko w tym zaścianku piastować jakieś stanowisko. Jeden pisze że gnębi pracowników, a drugi żeby się za nich wziąć.

 15. PH napisał(a):

  Prawda wygląda tak że badania są za darmo tylko po to żeby coś wykryć na siłę wmówić a potem wcisnąć sprzedać dużo leków za duża kasę a potem lekarze leżą sobie na plaży na karaibach i się śmieją z nas głupich.
  Oto cała prawda.

 16. dziad borowy młodszy napisał(a):

  PH…. jesteś imbecylem…idź się przebadaj, jest friko.

 17. Pacjent napisał(a):

  Bardzo dobrze że jest ten news. Ciekawe co dyrektor powie na rejestrację telefoniczna w poradni dziecięcej od 9. Jak mam będąc sam z chorym dwulatkiem iść rano zarejestrować go do lekarza? Dzwoniąc do 9 zazwyczaj nie ma już miejsc. Lekarz ma przyjmować od 9 do 12 a jest w innych godzinach i to krócej. Tu zróbcie porządek. Nie pozdrawiam.

 18. PH napisał(a):

  Do dziada diagnoza rozpoznanie jesteś dziadem z demencją

 19. Obserwator napisał(a):

  Społeczeństwo Pinczowa nigdy nie będzie zadowolone.Trzeba zmienić tok myślenia tych ludzi!!!! bo dziuuuura w mozgach.pan dyrektor winien zrobić profilaktykę psychiatryczna.

 20. dobry łotr napisał(a):

  Veni vidi vici. Pomysł na takie badania jest jak najbardziej trafiony, i na takie i na inne rownież. Tak jak na wstępie napisałem byłem i tym samym zafundowałem sobie na rok pewien komfort psych. Panie Marcinie Dyrektorze, gratuluję każdej mądrej inicjatywy a wierze, że tylko takie Pan podejmuje.

 21. yjs napisał(a):

  Proponuję dyrektorowi o godzinie 8 rano dodzwonić się do poradni K.Nie da się. A jak już odbiorą ok 10 to już miejsc nie ma…

 22. obserwator napisał(a):

  Szanowny Panie Dyrektorze
  Zrobił by Pan wspaniałą rzecz gdyby zmusił panie z laboratorium do porządnej i dokładnej pracy.Wyniki ich badań są bardo często błędne i to jest kpina z pacjentów.Czy nie zdają sobie sprawy że wyniki badań decydują o prawidłowej diagnozie i o życiu człowieka! Wystarczy dodać że wyniki z naszego laboratorium nie są nigdzie honorowane. Wobec tego proszę jeszcze raz przyjrzeć się pracy tej komórki.

 23. Dyrektor napisał(a):

  Szanowni Państwo,
  nie będę anonimowo polemizował z Państwem na łamach tego forum. Zdaję sobie sprawę, że mamy wiele do poprawienia, dlatego zapraszam do dzielenia się uwagami, sugestiami czy krytyką i zapewniam, że nie pozostanie ona bez mojej reakcji. Zapraszam Państwa osobiście do merytorycznych rozmów o konkretach które poprawią funkcjonowanie przychodni, a na które jako dyrektor SZOZ mam wpływ.
  W każdej placówce medycznej to Pacjent jest i zawsze będzie najważniejszy i to właśnie z myślą o nim staram się zmieniać kierowane przeze mnie ośrodki zdrowia.
  Odpowiem może na postawione zarzuty do kuriozalnych nie odnosząc się wcale.
  Obecny kontrakt na świadczenia położniczo-ginekologiczne mógłby zostać wyczerpany w ciągu pół roku. Czy zatem utrzymać dostępność do lekarza przez cały rok ustalając dzienny limit pacjentek, czy nie przyjmować w ogóle w drugim półroczu?
  Laboratorium nie jest komórką kierowaną przeze mnie, wykonuje dla naszych pacjentów diagnostykę laboratoryjną. Jeśli dysponują Państwo dowodami na rozbieżność w badaniach proszę o takie informacje.
  Co do rejestracji mam nadzieję, że jeszcze do końca roku uda się udostępnić możliwość rejestracji jakiejś puli pacjentów za pośrednictwem internetu.

 24. Ja napisał(a):

  do piszącego pod nickiem Ja w „Zaproszenie na badania profilaktyczne”
  Mam prośbę, nie używaj mojego nicka. Małe zaangażowanie w ostatnim czasie było spowodowane brakiem tematów o których bym chciał pisać.
  Pozdrawiam.
  Ja

 25. :) napisał(a):

  To może korzystając z okazji,że Dyrektor czyta forum zwrócę uwagę na funkcjonowanie przychodni na Grodzisku,gdzie bardzo trudno się zarejestrować do lekarza pierwszego kontaktu. Zachowanie personelu daje dużo do powiedzenia….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com