Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kuba Wieczorek – chłopiec który łączy ludzi (zdjęcia)

5 komentarzy

Pożar budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy 1-go Maja w Pińczowie

26 lutego 2018 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 1 088

W poniedziałek, 26 lutego kilka minut przed godziną 3 w nocy stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy 1-go Maja w Pińczowie.

Do działań zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy, w tym samochód średni i ciężki gaśniczy oraz samochód specjalny podnośnik hydrauliczny.

Strażacy po przybyciu na miejsce i zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do akcji gaśniczej. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej użytkownicy części mieszkalnej opuścili budynek.

Z rozpoznania wynikało, iż pożarem objęta jest część mieszkalna budynku oraz sklep z elektronarzędziami, a źródłem pożaru jest uszkodzony przewód kominowy. Konieczne było wyłączenie zasilania energii elektrycznej do obiektu. Strażacy po wykonaniu prac rozbiórkowych i wykonaniu dostępu do źródła ognia podali na pożar dwa prądy wody.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a spaleniu uległą część pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczenie sklepowe wraz z wyposażeniem.

Po zakończeniu akcji gaśniczej cały obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia oraz czujnikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com