Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Po raz szósty pobiegli na Grochowiska

21 marca 2018 | NiL, redakcja, fot. AgA, pinczow.com | Wyświetleń: 2 003

Mroźna pogoda nie odstraszyła pasjonatów biegania, którzy na starcie VI Biegu na Grochowiska pojawili się w liczbie 144 osób. Poza, jak zwykle liczną grupą biegaczy z Pińczowa i okolic, nie zabrakło reprezentantów świętokrzyskiego, małopolski, śląska czy mazowsza.

Zwyciężył reprezentant LKB Rudnik – Sylwester Leparz. Dla 25 – latka z Wronowa było to drugie zwycięstwo z rzędu w tym prestiżowym dla naszego regionu biegu. W swoim dorobku Sylwester ma także drugie miejsce z 2016 roku i trzecie z 2015, co stawia go w gronie najwybitniejszych biegaczy biegu na Grochowiska.

Malownicza trasa, ciągnąca się leśnymi dróżkami w zimowej scenerii, zdaniem wielu zawodników była wymagająca. „Trasa była trudna i wymagająca, ale taka sama dla wszystkich. Cieszy mnie zwycięstwo w tym biegu i będę chciał wrócić tu za rok” – powiedział nam zwycięzca zawodów Sylwester Leparz. Pierwsze 5 km dało się we znaki szczególnie początkującym miłośnikom biegania. Zróżnicowana terenowo trasa na pewno dodała pewnego smaczku biegu a wiadomo, że im większy wysiłek to tym większa radość po ukończeniu biegu.

Najszybciej trasę przebiegł wcześniej wspomniany Sylwester Leparz. Wśród kobiet najszybsza okazała się Małgorzata Gębka reprezentująca pińczowska grupę biegową Biegnę, ale dokąd? „BAD”. Wśród pińczowian, najlepszy okazał się Sylwester Fiuk z 5 Sów Run Team Pińczów, który bieg ukończył na 19 miejscu.

Nagrody i pamiątkowe puchary dla najlepszych biegaczy wręczali burmistrzowie Pińczowa – Włodzimierz Badura i Marek Zatorski. Klasyfikacja generalna biegu dostępna TUTAJ.

Głównym organizatorem VI Biegu na Grochowiska był Urząd Miejski w Pińczowie przy współudziale grupy biegowej 5 Sów Run Team Pińczów, Lokalnej Grupy Działania Ponidzie oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Pomiaru czasu dokonywała firma e-gepard.eu z Pińczowa.

Obszerna galeria zdjęć autorstwa Piotra Czerwia dostępna KLIKINJ TUTAJ.

4 odpowiedzi na “Po raz szósty pobiegli na Grochowiska”

 1. Marcin napisał(a):

  Sprostowanie-najszybszy w kategorii powiat pińczowski był Aleksander Kowalczyk z Dzierążni. Sylwester Fiuk z Borczyna był drugi a Jan Kasza z Chrobrza trzeci.

 2. Maxi napisał(a):

  Oo widze ze komentarze wrocily i bardzo dobrze,

 3. xxx napisał(a):

  pierwszy bieg na Grochowiska w takiej aurze. Było ciężej niż zazwyczaj ale frekwencja i tak dopisała. Do zobaczenia za rok!!!

 4. Zniesmaczony Janek z Lembertowa napisał(a):

  ja zaś wtedy piłem piwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com