Serwis Internetowy Miasta Pińczów

155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników  OSP

12 kwietnia 2018 | mł. bryg. Piotr Wieniecki, archiwum KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 752

W dniach od 24 lutego do 8 kwietnia 2018 r. w siedzibie komendy powiatowej PSP w Pińczowie zostało zorganizowane i przeprowadzone szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników  OSP.

W ramach tego szkolenia zrealizowane zostały następujące  zagadnienia praktyczne i teoretyczne dotyczące min:

– organizacji ochotniczych straży pożarnych,  

– taktyki działań ratowniczych i gaśniczych,

–  bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prowadzonych działań,

–  podstawowe czynności z zakresu ratownictwa technicznego, działań  przeciwpowodziowych , zasady pracy radiowej sieci UKF w  Państwowej Straży Pożarnej,

– wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym  się na drodze podczas prowadzonych działań ratowniczych.

Ponadto, w ramach kursu uczestniczy szkolenia odbyli test w komorze dymowej znajdującej się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

W dniu 8 kwietnia  br. komisja egzaminacyjna powołana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przeprowadziła egzamin teoretyczny i praktyczny który pozytywnie zaliczyło 34 strażaków OSP – 12 z KSRG oraz 22 z jednostek spoza systemu.

 Na uroczyste zakończenie szkolenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Bucki, który wraz z Kierownikiem Kursu mł. bryg. Piotrem Wienieckim pogratulował druhom pozytywnego ukończenia szkolenia oraz wręczył zaświadczenia upoważniające druhów do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Po uroczystym rozdaniu zaświadczeń wszyscy uczestnicy stanęli przed figurką św. Floriana do pamiątkowego zdjęcia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com