Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Już w niedzielę gramy z WOŚP

0 komentarzy

Obchody Katyńskie – fotorelacja

16 kwietnia 2018 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 974

W piątek, 13 kwietnia w Pińczowie odbyły się rocznicowe uroczystości katyńkie.

O godzinie 10:15, na miejscu straceń, gdzie zgromadzili się licznie przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych i młodzież szkolna, w obecności pocztów sztandarowych,  odbył się apel pomordowanych przez Sowietów w Katyniu podczas II Wojny światowej. Po złożeniu wiązanek kwiatów przed dębami pamięci uczestnicy obchodów udali się wspólnie do kościoła na Mirowie, gdzie proboszcz ojciec Wojciech Madej odprawił mszę święta w intencji pomordowanych na wschodzie oraz poległych w obronie Ojczyzny. W Kaplicy Katyńskiej znajdującej się w Sanktuarium Maryjnym zapłonęły znicze i złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Uroczystość zakończono złożeniem kwiatów na pińczowskim cmentarzu, na symbolicznej mogile mieszkańców powiatu pińczowskiego zamordowanych w Katyniu.

Organizatorami uroczystości byli przewodniczący Rady Miejskiej, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Muzeum Regionalne i Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie.

 

2 odpowiedzi na “Obchody Katyńskie – fotorelacja”

  1. JANIKTINNY pisze:

    Proszę powiedzcie mi kto byłby obecny na jakichkolwiek obchodach czegokolwiek gdyby nie zmuszeni do tego nauczyciele oraz uczniowie?

  2. Z Rodziny Katyńskiej pisze:

    Chyba nie są zmuszeni bo przedstawicieli LO nie widać ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com