155. rocznica Powstania Styczniowego oraz bitwy pod Grochowiskami – fotorelacja

0 komentarzy

Porażka Victorii z Wisłą w Nowym Korczynie

16 kwietnia 2018 | NiL, redakcja,, pinczow.com | Wyświetleń: 632

Piłkarki Victorii Pińczów w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej III ligi kobiet, przegrały na wyjeździe z liderem rozgrywek Wisłą Nowy Korczyn 4:2. Bramki dla pińczowianek strzeliły Beata Konofal i Wioletta Puchała.

Wisła Nowy Korczyn – Victoria Pińczów 4:2 (1:0)

Wisła Nowy Korczyn: Martyna Stępień – Anna Kmita, Wiktoria Jurecka, Weronika Duda, Magdalena Pawlik, Zuzanna Dudek, Katarzyna Wojciechowska (70.Justyna Sych), Klaudia Brożyna, Monika Mamela, Aleksandra Misiak, Roksana Kozik.

Victoria Pińczów: Weronika Domagała – Paulina Klasińska, Anita Kopeć, Wioletta Puchała, Wiktoria Domagała, Izabela Skórka (50. Martyna Ciacia), Maria Skrzypek, Elżbieta Gajda, Natalia Sowa (50.Wiktoria Sowa), Beata Konofal, Kamila Pudełko.

Victoria do Nowego Korczyna pojechała mocno wzmocniona.  Kadra meczowa naszego zespołu wyniosła piętnaście zawodniczek. Wzmocnienia, jakie poczynił pińczowski klub w przerwie pomiędzy rozgrywkami napawa dużym optymizmem na kolejne mecze. Do drużyny z nad Nidy dołączyły cztery zawodniczki wcześniej reprezentujące Wisłę Nowy Korczyn. Treningi wznowiły Martyna Ciacia i Wiktoria Domagała. Jednak nie obeszło się w przerwie zimowej od strat personalnych. Victorię opuściła Weronik Duda, która wzmocniła drużynę z Nowego Korczyna oraz dwie bramkarki, które postanowiły zawiesić przygodę z piłką. Z kontuzjami zmagają się Natalka Stanek i Wiktoria Adamczyk.

Pierwsze na prowadzenie wyszyły zawodniczki z Nowego Korczyna. W dość kontrowersyjnej sytuacji, zawodniczka Victorii kopnęła piłkę w swoją rękę stojąc w polu karnym, a sędzia podjął decyzję „jedenastka” dla Wisły. Skuteczną egzekutorką karnego została Aleksandra Misiak. Tuż na początku drugiej połowy podwyższyła Zuzanna Dudek. W 60. minucie swoją drugą, a trzecią dla swojego zespołu strzeliła kapitan Wisły Aleksandra Misiak.

Ambitnie grające tego dnia zawodniczki Victorii już trzy minuty później strzeliły bramkę kontaktową. Jej autorką została niezawodna Beata Konofal. Siedem minut później było już 4:1. Bramkę dla wiślaczek strzeliła Magdalena Pawlik. Wynik meczu ustaliła Wioletta Puchała, która pięknym strzałem pokonała bramkarkę Wisły.

Spotkanie w wykonaniu naszego zespołu mimo porażki mogło się podobać. Dziewczyny pozostawiły na boisku wiele serca i ducha walki, za co bardzo im dziękuje. Wieżę, że kolejne mecze będą równie emocjonujące i tym razem przyniosą nam punkty – podsumował mecz obecny na stadionie w Korczynie – prezes klubu z Pińczowa Ryszard Barna.

Więcej zdjęć z niedzielnego meczu można zobaczyć na fanpagu Victorii Pińczów (kliknij TUTAJ)