Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

POZNAĆ I CHRONIĆ ZABYTKI TO TEŻ SPRAWA POLICJI

23 kwietnia 2018 | DS, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 856

W miniony piątek uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie dzięki zaangażowaniu policjanta pińczowskiego Zespołu Profilaktyki Społecznej mieli okazję wziąć udział w nietypowych, ale bardzo ciekawych zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

W ramach programu ?Kręci mnie bezpieczeństwo ? przez cały rok? pińczowski profilaktyk zorganizował niecodzienne spotkanie uczniów klasy II LO w Pińczowie z pracownikiem  Regionalnego Muzeum w Pińczowie, archeologiem Dariuszem Greniem. Wizyta w muzeum rozpoczęła się od prezentacji przedstawiającej zabytki naszego powiatu. Potem specjalista od wykopalisk omówił zmiany przepisów ustawy o ochronie zabytków, w tym o zakazie samowolnego prowadzenia poszukiwań przy pomocy wykrywaczy metalu. Młodzież została również uczulona na kwestię wybierania miejsc do jazdy pojazdami typu quad i cross. Często bowiem są to miejsca nie tylko ochrony przyrody, ale także wykopalisk i chronionych zabytków.

Uczniowie całe zajęcia spędzili w całkowitym skupieniu. Były przeprowadzone w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Ponieważ temat nie został do końca wyczerpany ustalono, że będzie on kontynuowany na kolejnych zajęciach.

 

Jedna odpowiedź do “POZNAĆ I CHRONIĆ ZABYTKI TO TEŻ SPRAWA POLICJI”

  1. Marcin pisze:

    Budynki plebanii z kamienia pińczowskiego zasłonięte parę miesięcy temu styropianem i tynkiem, to jakiej kwalifikacji zabytkowej podlegają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com