Serwis Internetowy Miasta Pińczów

TEATR CIUT FRAPUJĄCY zagra KURACJĘ w Kielcach

0 komentarzy

Wyścig Hubala przejechał przez Pińczów (foto, video)

2 czerwca 2018 | NiL, redakcja,, pinczow.com | Wyświetleń: 1 871

Tuż przed godziną 12:00, blisko dwustu kolarzy „przemknęło” ulicami Pińczowa. Przejazd tak licznej grupy sportowców spowodowany był faktem, że nasze miasto znalazło się na trasie II etapu XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk MJR Hubala.

Więcej zdjęć w naszej galerii (kliknij TUTAJ)

W centrum Pińczowa zebrali się zarówno miłośnicy kolarstwa, jak również osoby, które ze względu na zamknięcie ulic musiały poczekać na przejazd sportowców. Pińczowianie przez krótką chwilę mogli obserwować rywalizację kolarzy z najwyższej światowej półki, m in. Niemca – Jonasa Bokeloha z teamu LKT-Team-Brandenburg – mistrza świata juniorów z Ponferrady z 2014 roku, aktualnego mistrza świata w kolarstwie torowym – Szymona Sajnoka z CCC Sprandi Polkowice oraz mistrza świata juniorów z 2016 roku w wyścigu punktowym – Szymona Krawczyka reprezentującego Voster Uniwheels Team.

Najpierw w Pińczowie pojawiła się grupa uciekająca, złożona z pięciu kolarzy. Trzy minuty za czołówką, przez centrum naszego miasta, gdzie mieściła się lotna premia, przejechał cały peleton. Pierwszy na metę II etapu, którego finish zlokalizowany był w Kazimierzy Wielkiej przyjechał Austriak Lukas Schlemmer. Na drugim miejscu uplasował się Holender Wim Kleiman. Trzeci na metę wjechał Słoweniec Jure Golcer. Dzięki sobotniemu zwycięstwu, Schlemmer został nowym liderem wyścigu.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk MJR Hubala organizowany jest już po raz XIII. Jego początki sięgają początku XXI wieku, kiedy to srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu Andrzej Sypytkowski wpadł na pomysł organizacji wyścigu i uczczenia pamięci majora Henryka „Hubala” Dobrzańskiego. Wyścig posiada pierwszą kategorię UCI, co stawia go obok prestiżowego Tour de Pologne najważniejszym polskim wyścigiem zgłoszonym do europejskiego kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Poniżej video z przejazdu kolarzy, udostępniony dzięki uprzejmości Radia TPI

Jedna odpowiedź do “Wyścig Hubala przejechał przez Pińczów (foto, video)”

  1. aga pisze:

    Wyglądało to bardzo imponująco, kto nie widział niech żałuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com