Serwis Internetowy Miasta Pińczów

TEATR CIUT FRAPUJĄCY zagra KURACJĘ w Kielcach

0 komentarzy

Wystawa malarstwa i grafiki Barbary Wnuk-Spirowskiej

10 czerwca 2018 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 735

W piątek, 8 czerwca w Galerii Belweder w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury  odbył się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Barbary Wnuk-Spirowskiej.

Prezentowane prace zaskakują indywidualnością podejścia do tematu. Szczególną uwagę odbiorcy przyciągają prace wykonane w technice monotypii. Autorka pozwala zobaczyć w prezentowanych obrazach i grafikach własną rzeczywistość.

Podczas wernisażu pani Barbara opowiedziała o swojej twórczości, a w szczególności o tworzeniu w technice monotypii. Zaprosiła również wszystkich do małego eksperymentu, polegającego na ?dokończeniu? jednej z prezentowanych przez siebie grafik. Każdy mógł podejść i dorysować widzianą przez siebie twarz lub maskę. Eksperyment cieszył się dużym zainteresowaniem.

Gorąco polecamy wszystkim obejrzenie wystawy, która pozostanie w Pińczowie do połowy wakacji.

Barbara Wnuk-Spirowska

Mieszka i pracuje w Busku-Zdroju.

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach (specjalizacja – ceramika artystyczna). Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach (specjalność – plastyka).

Tworzy w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych przez BSCK, PSEP, ŚCDN.

Brała udział w 69 wystawach,  m.in. w Busku-Zdroju, Chicago (USA), Gołuchowie, Jędrzejowie, Kielcach, Końskich, Krakowie, Milwaukee (USA),Pińczowie, Radomiu, Sandomierzu, Solcu-Zdroju, Specchii (Włochy), Warszawie. Brała również  udział w licznych aukcjach charytatywnych w Polsce i USA.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com