Serwis Internetowy Miasta Pińczów

TEATR CIUT FRAPUJĄCY zagra KURACJĘ w Kielcach

0 komentarzy

Pierwsze na Ponidziu „miśTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW” odbyły się w Młodzawach

11 czerwca 2018 | AK, FB | Wyświetleń: 475

W dniu 6 czerwca odbyło się w Młodzawach integracyjne spotkanie ze sportem i aktywnością ruchową najmłodszych mieszkańców naszej gminy, które wyłoniło małych mistrzów w skokach, w bieganiu, rzutach do celu, w liczeniu, ale także, a może przede wszystkim w wspieraniu się , dopingowaniu i wzajemnej pomocy.

Blisko siedemdziesięcioro dzieci z przedszkoli w Kozubowie, Skowronnie Dolnym i Młodzawach oraz młodzież z Fundacji Złote Serce aktywnie spędziło przedpołudnie uczestnicząc miśtrzostawach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Świetlik.

Gry i zabawy poprowadzone zostały przez nauczycieli wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz członków grupy 5 Sów Run Team Pińczów. Dzieci w mieszanych zespołach chętnie uczestniczyły w konkurencjach na zasadzie współpracy i wspierania się. Również pan Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, który odwiedził nas tego dnia z chęcią wziął udział w jednej z konkurencji. Mocno wspierany przez małych uczestników z powodzeniem ukończył sztafetę.

W miśtrzostwach wszyscy zawodnicy byli wygrani, każdy więc zasłużył na medal oraz okolicznościową koszulkę i zestaw upominków. Palcówki biorące udział w zmaganiach otrzymały dyplomy oraz mega duże kolorowe wiatraki, które mają najmłodszym przypominać o tych wszystkich umiejętnościach jakie zdobyły – tolerancji, grze fair play.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na wymianę wrażeń i grillowane małe co nieco ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw „Nasza Przyszłość”.

Miśtorzstwa obyły się w ramach programu POMARAŃCZOWA SIŁA 2017 Fundacji ING Dzieciom i były częścią projektu Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik pn. „W pomarańczowe graMy i o zdrowie dbaMY czyli zdrowy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego mieszkańców Gminy Pińczów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com