Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Będzie nowe oświetlenie uliczne 

30 lipca 2018 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 065

Gmina Pińczów uzyskała dofinansowanie projektu pn.: „Wsparcie gospodarki niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego na obszarze Gminy Pińczów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 3.4 „Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej” Osi III „Efektywna i zielona energia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wartość całkowita projektu to 3 999 346, 27 zł, z czego wkład własny z budżetu Gminy Pińczów wynosi 599 901, 94 zł, a 85% to dofinansowanie. Projekt obejmie wymianę 2235 opraw lamp na energooszczędne typu LED i zostanie zrealizowany do końca 2019 roku. „Pozwoli to znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców poprzez lepsze oświetlenie ulic i chodników na terenie całej gminy” ? podsumował burmistrz Włodzimierz Badurak.

Wniosek złożony został przez gminę w grudniu 2016 r. W całym województwie dofinansowanie otrzymało 17 gmin, z których nasza oceniona została bardzo wysoko i sklasyfikowana na drugim miejscu.

Dzisiaj do Urzędu Miejskiego w Pińczowie przyjechał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, który w imieniu Zarządu Województwa podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierzem Badurakiem. Przy podpisaniu umowy obecni byli radni Rady Miejskiej w Pińczowie.

4 odpowiedzi na “Będzie nowe oświetlenie uliczne ”

 1. Rompi pisze:

  A barwa światła to jaka będzie?

 2. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  wybory chyba za pasem…bo i wielki Pan jest,…ale żenada

 3. Wrrrrrrr pisze:

  Dokładnie, wybory idą to trzeba pokazać ile robi się dla miasta. Śmiech na sali….

 4. obserwator pisze:

  Busko kolejne dofinansowanie na ścieżki rowerowe w krótkim czasie . A Pińczów ? Gin-Poł. zabrali do Buska a tam SANEPID zamknął .Ale w mediach jak to pan starosta remonty robi na oddziale .Obwodnica Zbludowic się buduje , ścieżki rowerowe jedna za drugą , uzdrowiska się rozbudowują , kolej ruszyła szpitale ratuje się za wszelką cenę . Strefy przemysłowe w powiecie jedna za drugą . Kto za tym stoi ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com