Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Pińczowie

26 sierpnia 2018 | redakcja (NiL) pinczow.com, | Wyświetleń: 987

Po raz trzeci mieszkańcy Pińczowa będą mogli dzięki swoim głosom zdecydować na co pójdą pieniądze z projektu „Budżet obywatelski 2018”. Spośród wszystkich zgłoszonych przez mieszkańców projektów, komisja do finalnego etapu, zakwalifikowała dziewięć. Początek głosowania rozpocznie się 1 września, zakończy 20 września.

Oddawać swój głos można w Urzędzie Miejskim – Obok sekretariatu wystawiona będzie specjalna urna. Ci którzy nie będą mogli przyjść do pińczowskiego ratusza, będą mogli zagłosować elektronicznie. Kartę do głosowania można pobrać nie stronie urzędu: www.pinczow.com.pl lub w punkcie do głosowania. Wydrukowaną i wypełnioną kartę należy przesłać na adres poczty: sekretariat@pinczow.com.pl lub fax Urzędu Miejskiego numer fax. 41 357 26 45. W głosowaniu mogą wziąć mieszkańcy Pińczowa, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia.  W tym roku miasto wyda około 600 tyś. złotych na zwycięskie projekty. Wynik głosowania ogłoszone zostaną do 30 września.

Lista projektów:

1.Plac zabaw przy Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie – 99 tysięcy;
2. Stworzenie mini boiska treningowego na Osiedlu Podgórze – 100 tysięcy;
3. Park Street Workout&Strefa Wypoczynku – 100 tysięcy;
4. Kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny przy ulicy Sikorskiego – 95 tysięcy;
5. Przebudowa ulicy Łąkowej w Pińczowie obejmująca wykonanie chodnika – 80 tysięcy;
6. Ławeczka Pomnikowa (w Parku Miejskim lub Mirowskim) – 100 tysięcy;
7. Wykonanie boiska sportowego przy ulicy Nowy Świat – 100 tysięcy;
8. Wykonanie nakładki asfaltowej ulica Hugona Kołłątaja w Pińczowie – 99, 5 tysięcy;
9. Strefa Aktywna przy Orliku na Grodzisku – plac zabaw i park Parkour – 100 tysięcy.

9 odpowiedzi na “Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Pińczowie”

 1. Pińczowianka pisze:

  6. Ławeczka Pomnikowa (w Parku Miejskim lub Mirowskim) – 100 tysięcy;
  Ciekawe jaki pomnik będzie przy ławeczce ????
  Projekt PiS u 🙂

 2. Mag pisze:

  Widzę że pomysł reaktywacji strzelnicy sportowej umarł śmiercią naturalną. Ktoś wie coś więcej czy temat wałkowany rok i dwa lata temu nadal istnieje?

 3. radiotechnik pisze:

  Mag mam nadzieję, że sprawa strzelnicy ruszy trochę w związku z projektem MON „Strzelnica w każdym powiecie”, bo dotychczasowe działania ws. dofinansowania modernizacji strzelnicy spełzały na niczym, bo samorząd gminny oraz powiatowy nie kwapił się do dofinansowania remontu, zaś LOK nie dysponuje takim budżetem, żeby móc zrealizować taką inwestycję. Moim zdaniem, jako człowieka nieco interesującym się strzelectwem potrzebna jest gruntowna rewitalizacja, zwłaszcza budynku strzelnicy. Powinno się go praktycznie rozebrać, postawić nowy budynek ze strzelnicą krytą o co najmniej 25 metrowej osi do strzelań pistoletowych, do tego oczywiście magazyn broni z kilkoma jednostkami broni. Co do osi odkrytej to można pomyśleć na zadaszeniu dla strzelających w odległości 50 m od podstawy nasypu (bo to najpopularniejsze strzelanie z kbks albo z broni długiej w policji), ale trzeba też zostawić możliwość ewentualnego strzelania z dalszych odległości, do 100 metrów (bo czasem może zajść taka konieczność). Jest to inwestycja liczona w setki tysięcy złotych, ale myślę, że byłaby ona opłacalna i wszyscy dotychczas strzelający w Jędrzejowie czy w Skotnikach woleliby w Pińczowie sobie postrzelać w profesjonalnych warunkach.

 4. kasia pisze:

  Pan to się na wszystkim znasz, każdy artykuł merytorycznie skomentowany, podziwiam Pana 🙂

 5. radiotechnik pisze:

  @Kasia dziękuje 🙂 staram się po prostu przestrzegać zasady, że wypowiadam się na tematy, na które mam jakiekolwiek pojęcie, a jeśli muszę zabrać głos nad czymś, na czym się nie znam, to wertuję dany materiał dotąd, aż mam minimalną wiedzę w danym temacie. Dbam o to, żeby moje wpisy nie były mową-trawą, tylko żeby były merytoryczne i zgodne z prawdą. Tylko tyle i aż tyle. Pozdrawiam 🙂

 6. Joe pisze:

  PIŃCZÓW TO JEST WIEŚ, NIE MA TU CO WYPIĆ I NIE MA CO ZJEŚĆ

 7. Joe pisze:

  A może by tak kino reaktywować co?A nie ma pieniążków na to,ale na benzynkę do motoróweczek już tak?I na renty dla notorycznych pijaków też, mieszkanka mają ufundowane, elgancko, mogą łoić dalej. No to szanowne władze miejskie i lokalne objaśnie wam coś, w normalnym cywilizowanym kraju pewne rzeczy powinny być dotowane przez Państwo. A rzeczy dotyczące kultury są rzeczami priorytetowymi, miasto powiatowe do k nędzy powinno mieć swoje kino, ale wy robicie pozorne ruchy że niby nadchodzą już zmiany bo jest nowa muszla koncertowa co sie na niej gra 2 razy w ciągu roku, raz disco polo jakieś a raz bogucanki i dziękujemy. A każdy widzi że tu nie ma żadnej poprawy ale jest coraz gorzej i dla młodzieży nic się nie robi ano bo w sumie jej tu mało, to po co coś robić dla tak wąskiej grupy ludzi, Klub Seniora jest ale klubu dla młodzieży nie ma, dobre. Dno jednym słowem, to miasto jest na skraju zagłady, młodzi wyjadą starzy umrą a Pińczów zaorają.

 8. radiotechnik pisze:

  Joe z kinem mi jakoś nie po drodze, ale faktycznie, można by w Pińczowie coś zdziałać w tym temacie. W pobliskich gminach (Skalbmierz, Morawica) istnieje coś takiego jak „Kino za rogiem”, jest to rodzaj jakby franczyzy, że oni dają nazwę i repertuar, a druga strona daje lokal, obsługę i promuje w okolicy kino. Nie potrzeba do tego dużej sali, takiej jaka była dawniej w PDK, w Skalbmierzu jak widziałem na zdjęciu jest tam raptem 22 miejsca dla widzów. Finansowanie takiej inicjatywy można by zdobyć poprzez właśnie budżet obywatelski, budżet gminy, a także dofinansowania unijne czy rządowe, tylko do tego potrzeba by jakiegoś obrotnego organizatora z wizją.

 9. borys pisze:

  Przypomnijcie sobie ostatnie lata funkcjonowania pińczowskiego kina. Prawie nikt nie przychodził, trudno było uzbierać te 4 obowiązkowe osoby, żeby seans się odbył. Kino w starym wydaniu już nie wróci do Pińczowa. Nie ma sensu pompować kasy w coś co nie będzie używane. Myślę że ta opcja kina obwoźnego dobrze się sprawdza, mogłyby być tylko ze 2 seanse więcej w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com