Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Informacja dotycząca głosowania – Budżet Obywatelski 

4 września 2018 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 304

W terminie od 1 do 20 września 2018 r w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 730 – 1530, zostanie przeprowadzone głosowanie na projekty, które będą realizowane w roku 2019 w ramach budżetu obywatelskiego dla Miasta Pińczowa.

Głos można oddać w Urzędzie Miejskim w Pińczowie ul. 3 Maja 10 /urna obok punktu informacyjnego na I piętrze/, lub elektronicznie:

 1. kartę do głosowania można pobrać ze strony: www.pinczow.com.pl, lub w punkcie do głosowania.
 2. wypełnioną kartę należy przesłać na adres poczty: sekretariat@pinczow.com.pl lub fax Urzędu Miejskiego numer fax. 41 357 26 45.

Głosować może każdy mieszkaniec Miasta Pińczowa (zameldowany w mieście stale lub czasowo), który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat.

Każdy mieszkaniec może oddać tylko 1 głos.

18 odpowiedzi na “Informacja dotycząca głosowania – Budżet Obywatelski ”

 1. xxx pisze:

  czy gdzieś są dostępne dokładniejsze opisy propozycji?

 2. Michał pisze:

  Zapraszamy Państwa do głosowania na 3 projekty zgłoszone przez nasze stowarzyszenie w ramach budżetu obywatelskiego.
  Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 20 września 2018 roku.

  Propozycja projektu nr 3 na karcie do głosowania

  Park Street Workout & Strefa wypoczynku

  Projekt budowy placu do StreetWorkout’u zakłada stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni do przeprowadzenia kompleksowego treningu całego ciała przy użyciu drążków oraz kółek gimnastycznych, drabinek oraz poręczy, a także utworzenie strefy wypoczynkowej dla młodzieży i dorosłych.
  Celem naszego projektu jest poprawa infrastruktury sportowej w Pińczowie oraz zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu
  i prowadzeniu zdrowego trybu życia.
  Odbiorcami tego projektu jest bardzo szeroka grupa osób: mężczyźni i kobiety, młodzież, dorośli, seniorzy, którzy chętnie spędzają czas wolny na aktywności fizycznej oraz wypoczynku. Plac jest dostosowany zarówno do potrzeb amatorów, którzy dopiero poznają zalety treningu funkcjonalnego z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, jak
  i do sportowców, którzy nie mają w okolicy placu do tego typu ćwiczeń.
  Budowa parku pozwoli mieszkańcom rozwijać się fizycznie uprawiając ten sport. Takie miejsce sprzyja również nawiązywaniu nowych znajomości i integracji międzyludzkiej.

  Propozycja projektu nr 9 na karcie do głosowania

  Strefa Aktywna przy Orliku na Grodzisku – plac zabaw i park Parkour

  Projekt zakłada utworzenie aktywnej strefy dla wszystkich mieszkańców w każdym wieku- bo przecież wiadomo ” ruch to zdrowie”.
  Widząc potrzebę ruchu, aktywnego i ciekawego spędzania czasu dzieci i młodzieży ze szkoły nr 2 oraz wszystkich dzieci małych i tych większych, postanowiliśmy stworzyć coś czego jeszcze u nas w Pińczowie nie ma. Projekt przewiduje zagospodarowanie terenu przy szkole w plac zabaw z urządzeniami których nie znajdziemy jeszcze w tej części miasta oraz urządzenia, które utworzą park Parkour do ćwiczeń całego ciała. Dodatkowo zostanie utworzona strefa odpoczynku i miejsce do parkowania rowerów. Cały teren zostanie pokryty bezpieczną amortyzującą powierzchnią.

  Propozycja projektu nr 2 na karcie do głosowania

  Stworzenie mini boiska treningowego na Osiedlu Podgórze

  Zakres kolejnego naszego projektu obejmuje stworzenie mini boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią dla aktywnych mieszkańców Pińczowa osób amatorsko uprawiających sporty: piłkę nożną. Zakres zadania obejmie zagospodarowanie i ogrodzenie terenu. W ramach zadania zrealizowane zostaną następujące prace: 1. budowa płyty boiska ( podbudowa) ze sztuczną nawierzchnią z wymalowanymi liniami boiska piłki nożnej, 2. montaż urządzeń
  (bramki do piłki nożnej – 2 szt.,)

  Pamiętajcie: każdy głos się liczy …
  Stwórzmy coś wspólnie.
  Do sukcesu brakuje tylko jeden krok – twój krok do głosowania.

  W imieniu dzieci i młodzieży zachęcamy do oddawania swojego głosu na nasze projekty

  Zarząd Stowarzyszenia
  Ziemia Pińczowska

  https://www.facebook.com/pg/ziemiapinczowska/posts/?ref=page_internal

 3. xxx pisze:

  dzięki Michał, akurat nad tymi propozycjami się zastanawiam

 4. obserwator pisze:

  Pińczowianie . Głosujemy na asfalty i chodniki aby radni którzy przez 4 lata nic nie robią mogli się czymś wykazać . Nie tędy droga aby coś w mieście powstało . Asfalty i chodniki radni winni wywalczyć z budżetu gminy a nie budżetu obywatelskiego . Za to pobierają dietę co miesiąc . A z budżetu obywatelskiego powinniśmy wybierać projekty które przyczynią się do rozwoju miasta i miejsc gdzie będzie można spokojnie i miło spędzić czas . Michał gratulacje za inicjatywę i pomysły .

 5. Mich. pisze:

  Tez uwazam ze pomysly typu asfalt chodnik oswietlenie nie powinny b6c z budzetu obywatelskiego a powinny byc realizowane z ogolnego. A tak na marginesie ostatnio wracalem z cmentarza na piechote a nie jak zwykle autem i cos mnie podkusilo zeby przejsc przez ul. Gorna gdzie nie bylem od lat amam do niej sentynent bo wlasnie tam palilem pierwsze papierisy w drodze do szkoly. Ale wrocmy do meritum. Urzad Miasta powinien spalic sie ze wstydu jak wyglada ulica w centrum miasta badz co badz brak chodnika to przede wszystkim jadacy samochod omalo mnie nie potracil nie ma gdzie uciec bo do polowy ulicy zaparkowane auta, stare slupy z oswietleniem w niektorych 2 zawalone rudery w tym jedna grozaca zawaleniem o zgrozo w przesmyku na sasiednia ulice (tam najczesciej palilismy fajki) teraz strach przejsc zeby kamien nie spadl na glowe nie zabezpieczone normalnie jakby skansen w srodku miasta aspirujacego do rangi uzdrowiska.

 6. Kamo pisze:

  A kto przyjedzie do miasta, którego ulice zaścielone są niewywożonymi workami ze śmieciami. Niech najpierw zrobią porządek z tymi czyściochami z Ekomu.

 7. Do Obserwatora pisze:

  Słyszałem, że jeden z tych radnych, na razie nazwiska nie podam, bo muszę się upewnić który, zabrał w czasie kadencji czteroletniej, dwa razy głos. A inwestycję chodnikową przeprowadził z budżetu obywatelskiego. I teraz za swą ciężką pracę jest jedynką na liście. Ludzie pewno go wybiorą, chcą przecież dobrej zmiany

 8. Józek pisze:

  Boisko na Podgórzu było potrzebne już dawno, bo dzieci grają na trawnikach, a pracownicy spółdzielni przez ostatnie 20 lat likwidują dzikie boiska sadząc drzewa, układając duże kamienie. w końcu chyba skutecznie wgonili dzieci do mieszkań przed komputer :(, albo może teraz dzieci mniej??

 9. gieno pisze:

  Do „do obserwatora”-dlatego trzeba takim radnym podziękować i głosować na kandydatów z dalszych miejsc. Młodszych i z większą energią.

 10. gieno pisze:

  Do Józka. Masz rację, spółdzielnia nie zrobiła nic w kwestii boiska a jeszcze teraz wywiesili informację, że projekt boiska na Podgórzu jest ich autorstwa. Piszą ewidentne kłamstwo bo to Ziemia Pińczowska a konkretnie Ula, kandydatka na radną, napisała ten projekt.

 11. Jadzia pisze:

  Michał ale dajesz hahahahah twoje projekty? Ja widzę że to Ula i inni a czemu podpisuhesz się że to ty? Zmiany już się zaczęły

 12. Radna pisze:

  Do obserwatora

  Jestem radną i jestem dumna z każdego działania nawet małego…a za wykonanie kilku ulic w Pińczowie walczyłam 4 lata.
  Niczego nie da się zrobić w miesiąc czy rok.

  Wcześniej również wydawało mi się że wszystko jest mozliwe.

  Pozdrawiam wszystkich

 13. obserwator pisze:

  Pani Radna . Chyba mnie Pani źle zrozumiała . Właśnie o tym mowa aby ulice wykonywać za fundusze z Budżetu Gminy a nie Budżetu Obywatelskiego . Właśnie takiej inicjatywy ze strony radnych się oczekuje jak Pani to zrobiła . A nie łatwym łupem z Budżetu Obywatelskiego przejść zebrać pare podpisów na ulicy i chwalić się osiągnięciami . Gratuluję . Takich Radnych potrzeba temu miastu .

 14. Do Pani Jadzi pisze:

  Proszę Panią

  Projekty:

  nr 2
  Stworzenie mini boiska treningowego na Osiedlu Podgórze

  Projekt nr 3
  Park Street Workout & Strefa wypoczynku

  Projekt nr 9
  Stworzenie mini boiska treningowego na Osiedlu Podgórze

  zostały zgłoszone przez Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska.

  Proszę czytać dokładnie:

  Zapraszamy Państwa do głosowania na 3 projekty zgłoszone przez nasze stowarzyszenie w ramach budżetu obywatelskiego….

  ….W imieniu dzieci i młodzieży zachęcamy do oddawania swojego głosu na nasze projekty

  Zarząd Stowarzyszenia
  Ziemia Pińczowska

 15. Radna pisze:

  Do obserwatora

  Piszesz „radni”… Ja odpowiadam za swoją osobę.

  Korzystając z okazji zachęcam do głosowania na projekt nr 9 😎

 16. Asd pisze:

  Eeee tak, najlepszy to ten przy Szkole „Jedynce”!

  Przynajmniej dzieci te małe i te duże będą coś z tego miały!

 17. Ona pisze:

  A przy szkole nr 2 dzieci i młodzież 😎😎😎 czyli projekt 9

 18. Mariola.K. pisze:

  Bułacha,cha, cha….Ziemia Pińczowska . Jakim prawem „Opcja rządząca” wystawia w swoim imieniu partyjne projekty w budżecie OBYWATELSKIM , które powinna realizować „z urzędu”, a nie „żerować” na społeczeństwie!!!!????
  To jest kpina z naszych obywateli !!!
  A Spółdzielnia Mieszkaniowa jak co roku „podszywa się ” pod cudze projekty !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com