Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Nieobojętni, zapomniani bohaterowie

10 września 2018 | psck, | Wyświetleń: 214

Film ,”Pilecki” – polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. 2 października o godz. 10:00 zapraszamy do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury na projekcję filmu połączoną ze spotkaniem autorskim z jego twórcami.  Spotkanie jest częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kolejna już wizyta członków stowarzyszenia w Pińczowie.

Rotmistrz Witold Pilecki. Człowiek, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by wysłać do aliantów raporty o sytuacji więzionych tam osób. Polak, którego brytyjski historyk Michael Foot uznał za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu podczas II wojny światowej. W roli Rotmistrza Witolda Pileckiego: Marcin Kwaśny. Film z udziałem Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza. Dokument fabularyzowany w reż. Mirosława Krzyszkowskiego

O filmie i Stowarzyszeniu więcej TUTAJ:

Udział w projekcji filmu jest nieodpłatny. Zapraszamy grupy zorganizowane. Zapisy w sekretariacie PSCK- 41 3572424. Podczas spotkania będzie można nabyć książki wydawane przez stowarzyszenie Auschwitz Memento.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com