Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pierwsze punkty Victorii Pińczów (foto, video)

3 komentarze

Zderzenie dwóch aut na Grodzisku

12 września 2018 | NiL, pinczow.com, pinczow.com | Wyświetleń: 2 992

We wtorek, tuż przed  godziną 20, w Pińczowie, na ulicy 7 Źródeł, doszło do kolizji, w której udział brały dwie osobówki. Kierujący srebrnym Seatem kierowca, wyjeżdżając z parkingu centrum handlowego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Audi i doszło do zderzenia. Pomimo, że naoczni świadkowie widzieli, że kierujący Audi jechał szybciej niż dozwolona jest w tym miejscu prędkość, to kierowca Seata nie zachował szczególnej ostrożności, wymuszając pierwszeństwo, za co został ukarany mandatem karnym. 

W wyniku kolizji poszkodowany został 21-letni kierowca Audi, osoba prowadząca drugi pojazd wyszła bez obrażeń. Pierwszej pomocy udzielili strażacy Państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, którzy rekreacyjnie grali na pobliskim orliku. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i instalacje pojazdów oraz rozlane płyny eksploatacyjne. Po udzieleniu pierwszej pomocy, poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 

 

3 odpowiedzi na “Zderzenie dwóch aut na Grodzisku”

 1. radiotechnik pisze:

  Jestem w stanie uwierzyć w wersję przedstawioną przez świadków, gdyż nieraz zauważyłem, że kierowcy na tym odcinku rozpędzają się do prędkości znacznie przekraczających dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym, co w tym miejscu jest tym groźniejsze, że w okolicy jest pawilon handlowy, szkoła podstawowa oraz basen i niestety do takich wypadków może dochodzić częściej. Moim zdaniem w tym miejscu na wysokości drugiego patrząc od góry przejścia dla pieszych (na wysokości szatni orlika) powinien być wykonany garb zwalniający, najlepiej taki jaki jest w Busku na Batorego, ale może też być niższy jak na objazdówce zachodniej. To by się wydatnie przyczyniło do zapewnienia bezpieczeństwa na tej drodze, bo kiedyś może tam dojść do znacznie większej tragedii niż rozbite samochody.

 2. xxx pisze:

  @radiotechnik

  całkowita racja, takich niebezpiecznych miejsc znajdzie się jeszcze kilka na osiedlu

 3. xx pisze:

  Na wprost kościoła po drugiej stronie drogi zrobili parking. Wyjeżdżając z Królowej Jadwigi na Grunwaldzką od góry nic nie widać czy i z jaką prędkością coś jedzie. Prędzej czy później tu będzie następny wypadek. Ale sądząc po ilości wypadków na skrzyżowaniu Republiki Pińczowskiej i Legionistw w Pińczowie nikt się tym nie przejmuje. Musi chyba ktoś zginąć żeby wprowadzili jakąś zmianę. I nie mam tu na myśli kolejnego ograniczenia prędkości, bo jak życie pokazuje na ww. skrzyżowaniu nawet prędkość 0 czyli znak STOP nic nie daje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com