Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szósty Rajd Rowerowy Śladami Jana Moskwy za nami

0 komentarzy

Pińczów był „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”

22 września 2018 | NiL, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 2 915

W sobotę, 22 września, do naszego miasta przyjechała prosto z pod kopca Kościuszki w Krakowie, żółto – niebieska ekipa radia RMF – FM. Wizyta tak fantastycznych gości była możliwa dzięki wygranej w głosowaniu słuchaczy, w ramach cotygodniowego cyklu „Fakty z Twojego Miasta”. W drodze po zwycięstwo w plebiscycie Pińczów, głosami słuchaczy zdeklasował pozostałe miasta, z którymi rywalizował uzyskując blisko 70 % wynik, zostawiając z tyłu takie miejscowości jak Bodzentyn, Śmigiel, Kock, Borne Sulinowo i Pajęczno.

Żółto niebieskie samochody Radia RMF – FM, na czele z redaktorem Markiem Wiosło, z samego rana pojawiły się w pińczowskim parku, skąd o godzinie 8:00 w Faktach RMF-u nastąpiło pierwsze wejście na antenę i słuchacze w całej Polsce mogli usłyszeć o naszej pięknej miejscowości. Usłyszeli również mieszkańcy Pińczowa, bo z minuty na minutę w parku pojawiało się coraz więcej lokalnej społeczności. W rozstawionym namiocie radia, można było skosztować ciepłej kawy, zjeść popcorn czy spróbować pysznych krakowskich obwarzanków, a najmłodszych obdarowywano żółto niebieskimi balonami i chorągiewkami z logiem radia. Tłoczno było również koło wozu transmisyjnego, skąd co godzinę na żywo nadawano Fakty z Pińczowa. Można było podpatrzeć jak w terenie pracuje profesjonalne radio, zajrzeć do wozu czy zrobić sobie zdjęcie z redaktorem Markiem Wiosło.

Jako pierwszy na antenie pojawił się dyrektor muzeum Regionalnego – Jerzy Znojek, który przybliżył słuchaczom historię Pińczowa. Kolejnym gościem redaktora Wiosło był prezes aeroklubu pińczowskiego, Andrzej Włodarczyk, który zachęcał do odwiedzenia Pińczowa, by z lotu ptaka pooglądać piękne krajobrazy Ponidzia. Przed radiosłuchaczami wystąpiła również dyrektor PSCK – Iwona Senderowska, która opowiadała o pińczowskim kamieniu i o trwającym plenerze rzeźbiarskim.
W cogodzinnych wejściach na antenę pojawili się jeszcze prezes Kon-Tików – Piotr Siemiński, Edward Choroszyński – prezes Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bogucic i Kozubowa, które poza zaprezentowaniem swoich talentów muzycznych, przygotowały pyszne smakołyki takie jak chleb ze smalcem, pierogi czy zupę z lubczykiem. Oprawę muzyczną przygotowali również uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w  Pińczowie (Zespołu Szkół Nr 1) pod „batutą” Marka Burdy i Mateusza Wróblewskiego. Młodzi muzycy zagrali dla pińczowian Batukadę – perkusyjną sambę brazylijską o korzeniach afrykańskich.

W ciągu kilku godzin spędzonych w naszym mieście, redaktor Marek Wiosło wraz z ekipą miał okazję pozwiedzać Pińczów i zobaczyć nasze największe atrakcje: Pałac Wielopolskich, Muzeum Regionalne, gdzie mógł bliżej poznać historię miasta przedstawioną przez kustosza muzeum Dariusza Grenia. Z Klubem Wodniackim Kon – Tiki popływał Młynem Wodnym po zalewie, a Pani Renata Urban – historyk i judaista opowiedziała w synagodze o  historii tej renesansowej budowli. Ekipa RMF FM nie odmówiła sobie przyjemności zobaczenia pięknej panoramy Pińczowa, jaka rozciąga się ze wzgórza św. Anny, a na koniec prezes aeroklubu pińczowskiego Andrzej Włodarczyk zabrał Marka Wiosło w podniebną wycieczkę, by z góry mógł podziwiać piękno Pińczowa i okolic.

Jak zapowiedzieli zauroczeni naszą miejscowością „radiowcy”, jeszcze do Pińczowa przyjadą by bardziej poznać naszą małą ojczyznę. Trzymamy za słowo, dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie. Logistyczną opiekę nad wizytą Radia RMF FM sprawowały Panie z Wydział Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Pińczowa.

Chcesz zobaczyć relację radia RMF FM, wejdź na stronę www.rmf24.pl klikając TUTAJ

 

5 odpowiedzi na “Pińczów był „Twoim Miastem w Faktach RMF FM””

 1. Mieszkaniec pisze:

  Fajne wydarzenie. Super, że radio takiej marki zawitało do Pińczowa, cieszy fakt, że pińczowianine w głosowaniu się zjednoczyli i pokazali sole naszego spoleczenstwa… Brawo

 2. misiu pisze:

  a ta Kaja to się wszedzie wpierdzieli … weź sie za jako robote

 3. Kaja pisze:

  Szanowny Misiu. Nie sposób jest organizować, czy też współorganizować wszelkich wydarzeń z perspektywy fotela. Jeśli coś organizuję, współtworzę, to jestem na miejscu „zdarzenia”. Chętnie skorzystam z Twojej pomocy, sugestii, czy też wskazówek. W tym miejscu zapewniam Cię, że już niebawem znowu będziesz miał okazję mnie zobaczyć. Otóż pracuję nad kolejnym projektem – wydarzeniem, o którym wkrótce będzie głośno, a na które już dzisiaj Cię zapraszam. Serdecznie Cię pozdrawiam.

 4. Marek pisze:

  Cudze chwalicie swojego nie doceniacie przecież Pińczów również ma swoją rozgłośnię radiową Radio TPI co prawda nie jest to tak duża marka jak RMF FM lecz jak wiadomo pińczowianom nigdy się nie dogodzi w każdej dziedzinie życia.

 5. Mich. pisze:

  A kim jest owa Kaja? Chyba nie jestem w temacie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com