Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Wernisaż dwóch wystaw – malarskiej i rzeźbiarskiej

27 września 2018 | redakcja pinczow.com, | Wyświetleń: 852

22 września, uroczystym wernisażem dwóch wystaw – malarskiej i rzeźbiarskiej zakończył się trwający od wtorku plener rzeźbiarski p.n. „Dziedzictwo”, organizowanym przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz przedsiębiorstwo Marmur-Płytki z Podłęża.

Motywem przewodnim prac rzeźbiarzy, którzy do Pińczowa przyjechali z wielu zakątków Polski była sowa – jeden z symboli naszego miasta. Na wernisażu w krużganku „Belweder”, który mieści się na pierwszym piętrze PSCK zaprezentowano również prace malarskie, jakie powstały podczas pleneru malarskiego, który odbył się na początku września.

Patronat nad plenerem rzeźbiarskim objął Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej. Patronat honorowy objęli burmistrzowie z Pińczowa i Strzegomia. Oba plenery zostały zorganizowane zostały w ramach 590 rocznicy lokacji Pińczowa.

 

 

 

7 odpowiedzi na “Wernisaż dwóch wystaw – malarskiej i rzeźbiarskiej”

 1. sekretarz pisze:

  Pamiętacie scenkę z Misia Barei, jak dziennikarz TV każe „robolowi” pokazywać palcem jakieś dzieło sztuki. Toż tu mamy to samo i ta pani na zdjęciu to dokładnie klimat z epoki. Ech łza się w oku kręci…dobre byli czasy.

 2. Miś pisze:

  Zdjęcie-ranobyło,kilik i nie ma!
  Kto manipuluje informacjami?I w jakim celu?a główne pytanie brzmi-CZY TO JEST UCZCIWE? Miało być super,wyszło słabiutko-jak zawsze.Parcie czasem kończy się wyparciem lub zaparciem 😉

 3. Mich. pisze:

  Widze ze jakos malo zdecydowany autor info najpierw zdjecie daje potem zabiera dziwne…

 4. Pińczowianka pisze:

  „Panujący” trzyma twardo rękę na wszystkim, nawet na naszej kulturze.

 5. jan pisze:

  a jak sobie to wyobrażasz skoro jest burmistrzem to musi trzymać nad wszystkim piecze, przecież nie puśći tego w samopas bo by się …..

 6. stas pisze:

  A może jakieś merytoryczne komentarze – rzeźby podobają się czy nie, warto aby coś takiego było w Pińczowie ?

 7. janek pisze:

  Jakie były warunki uczestnictwa w plenerze? Czy to impreza cykliczna? Pytam serio i prosze o odpowiedz kogos poinformowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com