Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Czyste powietrze

1 października 2018 | KS, | Wyświetleń: 1 000

W miniony piątek 28 września, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Prawa i Sprawiedliwości „Czyste powietrze”, który pod względem nakładów finansowych w wysokości 103 mld złotych jest drugim programem, po „500+”,  skierowanym tak powszechnie do polskiego społeczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział m.in. : Krzysztof Koniusz członek zarządu okręgu świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Koniusz koordynator powiatowy programu „Czyste powietrze” na powiat pińczowski, Justyna Mesek ekspert Funduszu Ochrony Środowiska, ks. Jan Staworzyński dziekan dekanatu pińczowskiego oraz Agnieszka Strączek kierownik KRUS w Pińczowie.

 Na początku Janusz Koniusz dokonał krótkiego wprowadzenia w zakres programu, przedstawił jego cele oraz możliwości skorzystania z niego przez potencjalnych beneficjentów. Następnie głos zabrała pani Justyna Mesek, która  przedstawiła w swojej prezentacji funkcje programu. W drugiej części prowadzący odpowiadali na wiele pytań ze strony uczestniczących w spotkaniu mieszkańców.

 Zainteresowanie programem przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów i nie wszyscy mogli zmieścić się w sali teatralnej PSCK. W spotkaniu uczestniczyło ok. 300 mieszkańców. Na koniec Janusz Koniusz zadeklarował, że podobne spotkania odbędzie w wielu miejscowościach gminy Pińczów.

 „Czyste powietrze”  to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com