Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Nowy rok akademicki zainaugurowany

1 października 2018 | psck, | Wyświetleń: 688

Gaudeamus igitur zabrzmiał po raz kolejny podczas uroczystego otwarcia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pińczowie. Na kilkudziesięciu słuchaczy korzystających z tej formy dokształcenia czeka bogata oferta zajęć. Wśród nich m.in.: lektoraty językowe, wykłady, gimnastyka rehabilitacyjna, zajęcia rękodzielnicze, muzyczne czy informatyczne. W trakcie realizacji jest również projekt „Edukacja bez barier” dofinansowany z programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestniczący w spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak życzył słuchaczom realizacji wszystkich zamierzonych planów, podkreślając wartość uczenia się przez całe życie. „Dziękujemy za wsparcie, otwartość na potrzeby seniorów oraz wspólne działanie” – mówiła Zofia Kozak – Przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW.

Uroczystość uświetniły występy wokalne: Aleksandry Fijałkowskiej oraz Bartłomieja Wardy, które nagrodzono gromkimi brawami. Po części artystycznej odbył się pierwszy w nowym roku akademickim wykład – „Wartości wolontariatu”, który wygłosiła Marianna Parlicka-Słowik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com