Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert w Synagodze

0 komentarzy

Kolejna promesa dla Gminy Pińczów 

2 października 2018 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 837

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak odebrał dzisiaj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach promesę na dofinansowanie remontów dróg gminnych.

W ramach przyznanych środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przewiduje się dofinansowanie w 2018 roku zadań pn.: 
Przebudowa drogi w Bugaju (wąwóz) dz. 54, 69 od km 0+000 do km 0+782, dł. 782 mb.
Wysokość dotacji wynosić będzie 220 000 zł, nie więcej jednak niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego.

Jest to już siódmy odcinek drogi, na którego remont lub przebudowę Gmina Pińczów otrzymała dofinansowanie ze środków MSWiA. Łączna kwota wszystkich promes to 1 225 000,00 zł.

35 odpowiedzi na “Kolejna promesa dla Gminy Pińczów ”

 1. radiotechnik pisze:

  A kiedy będzie zrealizowana droga w Chrabkowie, gdzie paręnaście posesji nie ma drogi wyasfaltowanej, tylko musi przez błoto przemieszczać się, żeby dotrzeć do utwardzonej drogi? Ludzie od lat czekają tam na godny dojazd do posesji.

 2. Kiełbasa wyborcza pisze:

  A kiedy będzie zrealizowana droga z Bogucic Zakamienia, gdzie gdzie paręnaście posesji nie ma drogi wyasfaltowanej, tylko musi przez błoto przemieszczać się, żeby dotrzeć do utwardzonej drogi? Ludzie od lat czekają tam na godny dojazd do posesji. Tymczasem z Koperni do Siekaja jest asfalcik jak złoto do dwu posesji…

 3. mieszkaniec wsi pisze:

  A kiedy Sołtysi złożą wnioski o wyasfaltowanie tych dróg ? U nas zmieniliśmy Sołtysa drzwi się u Burmistrza nie zamykają to i drogi są . Przecież co roku budowane są drogi gminne (nie mylić z powiatowymi) z w/w środków . Radę Sołecką z Sołtysem za du..i do urzędu . Samo nie przyjdzie .

 4. do wymiany powiat pisze:

  Ciekaw jestem ile promes w ciągu czterech lat otrzymał powiat na drogi w naszej gminie ? Tak obserwując to 1 km w ciągu roku z dofinansowaniem 50% z gmin czego głośno nikt nie mówi. Mają swoich w Urzędzie Marszałkowskim i nawet tego nie potrafią wykorzystać . No cóż jak się ze swoimi nie można dogadać czy sie prowadzi wewnętrzną wojenkę o władzę to oczywiście cierpi na tym obywatel .Przykład w Michałowie i Powiat-Urząd Marszałkowski . Panowie Burmistrzu i Wójtowie STOP dla dofinansowania dróg i chodników powiatowych . Niech się wezmą do roboty a nie żerują na gminach .Jeśli się nie nadają to do wymiany . Bo jedyne co im wychodzi to parcie na szkło przy obcych inwestycjach i pilnowanie stołków jak Obiecanka .

 5. Pińczowianka pisze:

  Ten serwis to już tylko Tuba Propagandowa!!!! opcji rządzącej.
  Wystarczy reklama na zdjęciu „żołnierzy ich władcy” i wszystko wiadomo.
  Teraz najlepszy i obiektywny serwis Pińczowa to
  ——-https://pinczowtwojemiasto.pl/ !!!!!

 6. :) xd pisze:

  przyganiał kocioł garnkowi

 7. andrzej pisze:

  szkoda tego portalu

 8. Marta Milik pisze:

  No nieładnie.!!!

  Brave Dogs Polska Chapter Pińczów
  nr. konta MBank 72114020040000390276050635
  Zrywali i zaklejali plakaty kandydatów z opcji innych niż Ziemia Pińczowska.
  Myślałam , że to klub apolityczny ????,
  a to takie ” Nocne Wilki” Naszego …..

 9. starż pisze:

  a czym się różni Bambo od reszty z Ziemi Pińczowskiej chcą utrzymać się przy władzy to zrywają lansują się i tak od trzech kadencji ale już niedługo czekamy na 21.10.2018 historyczna data,niechlubnie odejdą i tego im cały Pińczów życzy ale również i małe miejscowości w koło Pińczowa

 10. M.M.M. pisze:

  I przyjdzie św. Mikołaj i uczyni krainę nadnidziańską mlekiem i miodem płynącą.

 11. GS Pinczow pisze:

  Panie burmistrzu Pan Bambo ciężko pracuje w razie wygranej
  należy mu się jakoś dobrze płatna posada może kontrakt managera urzędników brakuje a taki gość od czarnej roboty się przyda.Szlachetna paczka niedługo …..

 12. wyborca pisze:

  Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny ( do 5 000 tys. złotych ).

 13. Ciekawy pisze:

  Mam nadzieję, że to nie prawda co piszecie o Bambo i jego takim „zaangażowaniu” w kampanie wyborczą.

 14. Ciekawy pisze:

  Marta Milik.
  Jeśli piszesz, że:
  Brave Dogs Polska Chapter Pińczów
  nr. konta MBank 72114020040000390276050635
  Zrywali i zaklejali plakaty kandydatów z opcji innych niż Ziemia Pińczowska.
  Myślałam , że to klub apolityczny ????,
  a to takie ” Nocne Wilki” Naszego …
  Kto poza Osą i Bambo z tego klubu jest w jakikolwiek sposób zaangażowany w kampanie samorządową. Kolejne pytanie: czy robią to oficjalnie jako Brave Dogs czy jako jako osoby prywatne zaangażowane w kampanię. Proszę o odpowiedz.

 15. okreg4 pisze:

  Panie Prokop, Panie Woźniak a remonty dróg w Waszym okręgu? Od Pasturki przez Krzyżanowice, po Zagość 900m nowego asfaltu w Woli Zagojskiej przez tyle kadencji?

 16. Myślący pisze:

  Ludzie, wyluzujcie, już nie wiecie czego się czepiać. Jak nie dróg, to klubu, z tesztą moim zdaniem bardzo fajnym i pomocnym w mieście, to poprostu ludzi. Sami kandydujcie i zmieniajcie świat a nie tylko narzekania.

 17. Bambo pisze:

  W takim wypadku to już jestem zmuszony w trybie wyborczym pozwać za pomówienia stowarzyszenia Brave Dogs Pińczów

 18. prawnik pisze:

  Art. 212. Zniesławienie
  Dz.U.2018.0.1600 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  Art. 216. Znieważanie osoby
  Dz.U.2018.0.1600 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
  podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

 19. do okręg 4 pisze:

  Panie anonimowy aby pisać tego rodzaju komentarze trzeba umieć rozróżnić drogę gminną od powiatowej . W/w droga jest drogą powiatową . Gmina do remontu tej drogi dołożyła 100 tyś. zł . Inaczej powiat by nawet te 900 metrów nie wykonał . Tak że żale nie w tym kierunku a z pustego i Salomon nie naleje .Jednym słowem mówiąc to jest pomówienie wyborcze.
  Radny ZW .

 20. Miś Pan pisze:

  zmiana wlqdzy musi byc . za duzo by sie najedli jedni i ci sami dajcie innym 😁😁😁😁
  PS ciekawe czemu w komisji gminnej zasiada Pan z Służb Mundurowych?;) .
  Panie Prawnik moze to tak byc ?
  PiS tego nie zauwazylo czy boją sie o stolek ?
  Pozdrawiam Was Przyjaciele i Nie przyjaciele 😉
  Zmieniajcie świat na lepsze… hahah

 21. Miś Pan pisze:

  W prawie wyborczym pisze co inne Panie Prawnik.A w Pana artykule nic nie pisza czy moze czy nie 😉
  Zachecam do odwiedzin PKW 😉

 22. radiotechnik pisze:

  Miś Pan, prawnik ma rację, mimo iż nie podał wykładni prawnej tylko link do artykułu prasowego. Otóż art. 153 par. 1 Ustawy-Kodeks Wyborczy z dn. 05.01.2011 r. (Dz.U. 2011 Nr 21 poz. 112 z późniejszymi zmianami) wskazuje jasno, kto nie może być członkiem komisji wyborczej. Nie ma tam nic o funkcjonariuszach policji, że nie mogą być członkami komisji wyborczej. Swoją drogą ciekaw jestem który to f-sz czy pracownik cywilny jest członkiem komisji wyborczej 🙂

 23. radiotechnik pisze:

  Do do okręg wyborczy oczywiście racja, że to są drogi powiatowe, ale pytanie też, od kiedy radnym z Krzyżanowic jest radnym, od lat, tak samo długie lata był radny z Zagości i co zrobili przez te lata żeby zmienić stan tamtejszych okolic? Moim zdaniem oprócz Gacek to w tamtych stronach niewiele się dzieje, OSP bez nowoczesnego sprzętu są (bo co to jest Gazella albo Jelcz sprzed x lat), drogi takie sobie, chodników bardzo niewiele, promocja tamtejszych zabytków sakralnych, jak i rezerwatu nie istnieje praktycznie, most na Nidzie w Zagości w fatalnym stanie. Największą inwestycją jaką pamiętam w tamtych okolicach to wodociąg w Krzyżanowicach około 10 lat temu. Przez tyle lat był przychylny zarówno burmistrz jak i starostwo i nie wykorzystano tego moim zdaniem.

 24. ??? pisze:

  Radiotechnik wie najlepiej . Przecież też jest przedstawicielem służb mundurowych i Zjednoczonej Prawicy .

 25. okręg4 pisze:

  CO do OSP Krzyżanowice to są aktywni chłopaki tym „Żukiem”. Często ich widać jak jada na akcję. Co do OSP Zagość „Roburem” to widziałem ich raz. Nawet jak się kilka dni temu śmietnik na cmentarzu w Zagości palił to policja i Straż zawodowa z Pińczowa zdążyły dojechać zanim OSP Zagość wyruszyła.

 26. radiotechnik pisze:

  Wyjeżdżają do traw albo na ćwiczenia, bo do poważniejszych zdarzeń nie mają sprzętu i jak się trafi mieszkaniówka albo wypadek to pierwsza na miejscu jest PSP albo Chroberz. Moim zdaniem w tej części gminy powinna być chociaż jedna zgrana ekipa OSP wraz z wozem bojowym GBA, najlepiej wpisana do KSRG.

 27. mieszkaniec powiatu Pińczów pisze:

  Radiotechnik ale trafiłeś . Krzyżanowice mają być wpisane do KSRG o czym chyba dobrze wiesz. Ładnie ich promujesz . Już się pogubiłem kogo krytykujesz a kogo popierasz . haha . Co do Zagości się zgodzę szkoda było tego auta w tamtych latach im dawać . Zresztą co się dziwić ostatnie czasy w Zagości mieli radnego każdej kadencji a nawet dwóch i to z PSL . PSL nieprzerwanie rządzi czy to na czele czy w koalicji zarówno w powiecie jak i w gminie . Niedawno obchodzili 20 lat samorządności . Dokładnie samorządności bo rządzą jak sami chcą . Jedyne co im przez 20 lat dobrze wyszło to wynoszenie do Buska poszczególnych urzędów a ostatnio szpitala .Chcesz cokolwiek załatwić główne siedziby w Busku . A w Zagości co zrobili oprócz 900 m drogi ? Przy wylocie na Skotniki to diabeł już dawno mówi dobranoc . Mijając granice powiatu Pińczów wjeżdżamy do cywilizacji powiat Busko . Rozliczmy panów z Zagości i ich partię za minione lata rządów .

 28. radiotechnik pisze:

  Już jakiś czas nie jestem na bieżąco więc nie wiem, nie słyszałem czy mają wchodzić, czy dostali jakiś GBA (warunek wejścia do systemu), z dawnych czasów pamiętam, że zawsze mieli jakąś tam ekipę do wyjazdów. Nie mniej i tak to jest tylko jedna z wielu rzeczy, które wymieniłem wcześniej, że niewiele przez te wszystkie lata się zmieniło w tamtych stronach.

 29. Haha pisze:

  Proponuję przypomnieć obietnice wyborcze z lat poprzednich. Morze pińczowskie mamy? Nie mamy. W połowie kadencji jeden z naszych przedstawicieli w powiecie zlikwidował ginekologię i położnictwo i w zaman mamił ludzi neurologią. Czy mamy oddział neurologii w szpitalu? Kolejna sprawa onkologia w szpitalu. Taki sukces, wówczas miał tylu ojców. Czy jest onkologia dzienna w szpitalu? Za szpital odpowiada powiat. Sami więc po czterech latach rządów odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto na te osoby ponownie oddać swój cenny głos.

 30. Wyborca pisze:

  Radni bujają w obłokach. Liczą się układy dobra posadka rodzinę ustawić a wyborca potrzebny jest co 4 lata . Złudne nadzieje ze będzie lepiej kto by nie został radnym . 90% to ludzie którzy i polityce nie mają pojęcia . Nawet dobrze swojego okręgu nie znają . Dla radnych ze wsi nie liczy się miasto a dla radnych z miasta nie.liczy się okreg wiejski . Bo jak sami mówią a co mnie wieś obchodzi albo miasto . A najbardziej mnie śmieszą kandydatury osób bardzo młodych . Co oni wiedzą o polityce gminie czy powiecie . Niektórzy nie wiedzą nawet ilu gmina radnych liczy nie wspomnę o powiecie gdzie radni przez całą kadencję oprócz pobierania diety nie zrobili nic . Ale naiwny wyborca pójdzie i wybierze ich tym razem na 5 lat . Proszę sobie przejrzeć listę radnych po kolei i odpowiedzieć sobie co ktory z nich zrobil dla powiatu czy gminy . Okaże się że my się sprawdzamy piszemy obłudne komentarze a oni biorą 1200 zl diety i wykorzystują nas do politycznych potyczek siedząc i przyglądając się temu z boku.Jesteśmy jak Ci opętani omamieni w jakimś horrorze zombie. Potrzebni jesteśmy Tylko przy urnach . Jeszcze raz mówię przyjrzyjmy się każdemu radnemu i ocenmy co zrobił a nie głosujmy a bo znajomy a bo rękę podał ostatnio a do tej pory mnie nie zauważał. Wybór należy do nas nie do nich . Pozdrawiam .

 31. gieno pisze:

  Do Wyborca i haha. Popieram wasze wpisy i w związku z nimi, uważam, że należy wybrać całkiem nowych radnych lub z obecnych tych, którzy faktycznie najlepiej pracowali.Ludzi młodych ale już życiowo doświadczonych. Nie brakuje ich na listach wyborczych, szczególnie na dalszych miejscach.

 32. M.M.M. pisze:

  Szanowny Wyborco! Radny nie musi być politykiem,bo im mniej polityki w samorządzie tym lepiej.Radny powinien być przede wszystkim społecznikiem, powinien wiedzieć jak funkcjonuje samorząd, co należy do jego kompetencji, i potrafił słuchać ludzi.Nie jest prawdą,że radni miejscy nie interesują się wsią, bo często się z tej wsi wywodzą i doskonale znają jej potrzeby.Nie ma takiego gminnego,wiejskiego radnego (i to bez względu na opcję, z której się wywodzi) by nie zrobił nic dla swojego okręgu a do tego było konieczne poparcie większości radnych. Radni miejscy dla swoich inicjatyw też mają wsparcie od kolegów ze wsi.
  Czemu więc wydajesz opinię o ludziach, o których nic nie wiesz nie chcesz wiedzieć i jeszcze ich obrażasz .Nie należy więc wrzucać wszystkich do jednego worka.

 33. Kamil pisze:

  Kto pozwolił sprzedać hotel i restauracje nad zalewem teraz powinien za to odpowiedziec

 34. GS Pińczów pisze:

  Do Kamil można się się tylko domyślać albo Burmistrz musial sprzedać bo brakowało w kasie urzędu kasy albo w w urzędzie nie miał kto napisać wniosku o dofinansowanie remontu hotelu.
  Sprzedali za parę groszy majątek wszystkich Pińczowian , w takim atrakcyjnym miejscu , niech Burmistrz ujawni za za ile sprzedał. A KUPIŁ ruinę dworca PKS za 500 tysięcy złotych i udaje przed wyborami że coś robi , zobaczcie jak szybko zostały nawiezione materiały na teren dworca .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com