Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Miłośnicy jednośladów pojadą w „Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Ścieżkami Jana Moskwy”

2 komentarze

W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu

8 października 2018 | opr. D.S., Źródło: KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 2 839

Dzisiejszego ranka pińczowscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej wyniku, w ciągu zaledwie 40 minut, wyeliminowali z ruchu trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu.


Wcześnie rano, przy głównych drogach wjazdowych do miasta, ustawili się policjanci, którzy poddawali szybkiemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierujących wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. W ten sposób w ich ręce wpadło trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kółko pomimo tego, iż znajdowali się pod wpływem alkoholu. 36-latek z powiatu jędrzejowskiego „wydmuchał” ponad 1,3 promila alkoholu, czym dopuścił się przestępstwa w ruchu drogowym.

Dwaj pozostali tj. 37 i 34-latek, mieszkańcy gminy Pińczów, dopuścili się wykroczenia prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Obaj w chwili kontroli mieli w swoich organizmach ponad 0,25 promila alkoholu.

Wszyscy wyjaśniali, że spożywanie alkoholu zakończyli wczoraj wieczorem. Nie jest to jednak żadnym wytłumaczeniem, każdy kierowca ma bowiem obowiązek zadbać o swój stan psychofizyczny. Dopiero w pełni przygotowany, trzeźwy i sprawny może wsiąść za kółko.

Trzem skontrolowanym kierowcom mundurowi zatrzymali już prawa jazdy. Każdy z nich odpowie też za swoje czyny przed sądem. Mieszkańcowi powiatu jędrzejowskiego grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Pozostałym dwóm mężczyznom grozi natomiast kara wysokiej grzywny. Wszyscy mogą też otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

18 odpowiedzi na “W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu”

 1. limeryk pisze:

  stare nieaktualne zdj panie redaktorzyno

 2. kierowca pisze:

  Czy ci ludzi juz kompletnie nie myslą?????

 3. Piotrek pisze:

  Zdjęcie to akurat jest najmniej ważnym elementem artykułu….

 4. Jan pisze:

  Czemu nie aktualne

 5. Antoni pisze:

  Program Ziemi Pińczowskiej kłamie. Zaczyna się od słów „Kontynuacja rozpoczętych działań” a spora część wymienionych działań wcale nie została rozpoczęta więc jak miałaby być kontynuowana? Gdzie niby rozpoczęta budowa ścieżki wzdłuż torów? Remont drukarni arianskiej? Rewitalizacja góry zamkowej?? Budowa ronda przy Legionistów? I wiele innych bzdur. To są dopiero plany. Zobaczcie sami na http://www.ziemiapinczowska.pl.

 6. Stary wiarus pisze:

  Panie Antonii, za to ziemia i jej władca rządzą już 12 lat !!!!
  Nawet Lenin tyle nie władał, więc może już przydała by się jakaś odwilż ?

 7. rot pisze:

  Ta Ziemia Pińczowska i obecny Burmistrz Badurak to wielka porażka miasta,zobaczcie kto tam startuje cała świta przy władzy,apeluje idżcie na wybory nie głosujecie na tych ludzi i Pana Baduraka zmieńmy to

 8. Waldek obserwator pisze:

  Do rot
  Ha, Ha -Wszyscy to zauważyli :):):): Poświęcają własne stołki dla wodza !!!
  Ale news jest taki, że będzie druga tura
  ale bez obecnego włodarza !!!!!!

 9. GS Pińczów pisze:

  Do Antoni jake ścieżki rowerowe 12 lat urzędowania – burmistrz Badurak a wokół niego pasjonaci kolarstwa między innymi Pan menager Wojniak , Pani dyrektor Senderowska, Pan mgr Błach i wielu innych doradców- SCIEŻKA ROWEROWA gmina Pińczów 0,00 Km . A teraz tych ludzi burmistrz Badurak wystawia na swoje listy Ziemi Pińczowskiej , Parodia wystawianie dyrektorów i pracowników podległych urzędów i spółek.

 10. Antoni pisze:

  Do GS – no to przecież piszę że program Ziemi Pińczowskiej zawiera kłamstwa i że żadnych ścieżek do tej pory nie robiono. Jedyna która powstanie to ta przy obwodnicy i skończy się przed Pasturką. I nie jest to inwestycja gminy a województwa.

 11. wyborca pisze:

  Powiedzmy sobie szczerze inni nie obiecują nic nowego . Wszyscy na jedną nutę . Niektórzy robią przy okazji dobry interes proponując Dom opieki społecznej dla niepełnosprawnych w byłej szkole . Pytanie na jakich zasadach ? Będzie podlegać pod samorząd czy na zasadzie prywatnej ?Inni proponują to na co już umowy są podpisane lub w najbliższym czasie będzie wykonane .Za 5 lat powiedzą jak PiS że wywiązali się z swoich obietnic .Następny kandydat promuje program czyste powietrze . Tylko ostatnio na szkoleniu był w lipcu a prace nad programem trwają dalej .Inni promują się chodnikami lub przy chodnikach . Ile ich powstało w ciągu 4 lat przy drogach powiatowych ? Nikt tak naprawdę nie ma pomysłu na Pińczów . Sami karierowicze i. Przejmą władze i obstawią swoimi ludźmi wszystkie stanowiska . Nic nowego . Nie łudźmy się żadnymi obietnicami czy nadziejami że za innych będzie lepiej .

 12. wyborca2 pisze:

  Do wyborca. Jak można wystawiać kandydatów z ziemi pińczowskiej- samych
  dyrektorów, urzędników,ANGAŻUJĄCYCH się POLITYCZNIE ,znajomków itp. to samo coś o nich świadczy.
  jeszcze im mało ???????
  A przez 12 lat to wiadomo co się utworzyło!!!!
  mimo wszystko potrzebne jest gruntowne przewietrzenie!!!!!

 13. wyborca pisze:

  Wyborca 2 co sądzisz o władzy w powiecie ? Czy tam jest tak wspaniale jak się mówi czy raczej nic się nie mówi ? Czemu nikt nie wspomni o poczynaniach w powiecie tylko nagonka na samą gminę jest ? Tu jest problem a nikt go nie widzi . Wszyscy by walczyli o władzę w gminie a co z powiatem ? Pińczowianie czy nastąpi przebudzenie przy tych wyborach ? Czy pozwolimy na dalszą degradację powiatu pińczowskiego ?

 14. Kombatant 1863 pisze:

  Pytam jaki trzeźwy poranek ?

  Nie ma takiego terminu w ustawie o policji , ani też w ustawie ,Prawo o Ruchu Drogowym.
  Żądać podania podstawy prawnej takiej bezpodstawnej czynności . Po zatrzymaniu pojazdu ,fu-sz musi przestawić się, podać przyczynę zatrzymania a także powód kontroli . Na żądanie okazać legitymację służbową -gdy jest umundurowany
  Art.129 p.3 P o R D jasno precyzuje kiedy można skontrolować trzeżwość kierującego .
  Żądać spisania protokołu z takiej kontroli , żądać atestu na ten straszak-gwizdek ,certyfikatu przeszkolenia do jego używania .Nagłaśniać np. na YT ,nagrywać każdą kontrolę, wszystko wolno nagrywać,ponieważ są to osoby publiczne. Musi być uzasadnione podejrzenie ,a nie jakiś ,, trzeźwy poranek ”
  Uzasadnione podejrzenie np.podobny pojazd uczestniczył w napadzie na KPP Pińczów . Sprawcy zabrali broń i zbiegli . Wtedy to jest uzasadniony powód zatrzymania podobnego pojazdu .
  Ile niekontrolowanego bezprawia nadal jest w tej zdeprawowanej formacji o charakterze zbrojnym .Ile nadużyć ,ile zła ,ile podłości ,ile ludzkiej tragedii.
  Jaki sukces ?
  Nadużycie stanowiska służbowego -art.231 kpk.
  Funkcjonariusz publiczny ,który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkode interesu publicznego lub prywatnego ,podlega karze pozbawienia wolności .
  Teraz wam wypada robić lotne kontrole trzeźwości , prawnie jest to możliwe , a nawet i konieczne.
  To nie jest służba ,to jest pospolite warcholstwo.Napadanie na spokojne społeczeństwo jak piraci i okradanie nas na podstawie wymyślonych przepisów – tzw.trzeźwy poranek .Prawo dozwala na stosowanie samosądu ,gdy prawo wobec was jest bezskuteczne …

  Znamy samosądy z historii np. AK, Republika Pińczowska ,czy NSZ i wiele innych .

 15. radiotechnik pisze:

  Kombatant 1863 w niektórych sprawach na tym forum zgadzam się z Tobą, ale w tym komentarzu niestety Twoje rozumowanie jest błędne, niezgodne ze stanem prawnym i orzecznictwem
  1. Na podstawie art. 129 ust. 2 pkt. 3 policja ma prawo do „żądania poddania się przez kierującego pojazdem LUB(!) przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu”. Znaczy to tyle, że ma prawo do poddania każdego kierującego pojazdem badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu, a także w stosunku do innych osób, wobec których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem. Słowo-klucz „lub” ustanawia cały sens i podstawę prawną do w/w czynności. Strony typu anuluj mandat itp mogą głosić przeróżne historię, ale przepis i orzecznictwo wskazują jasno i próby uniknięcia takiego badania mogą się skończyć użyciem środków przymusu bezpośredniego zgodnie z art. 11 pkt 1 ustawy o środkach przymusu bezpośredniego.
  2. Nagrywać interwencję policyjną można, czemu nie, tylko nie można upubliczniać wizerunku f-szy ani innych faktów mogących ujawnić ich personalia. W przeciwnym przypadku policjant może złożyć z powództwa cywilnego (dokładnie art. 81 ustawy o prawach autorskich) skargę o ujawnienie wizerunku i można dostać wyrok (w Tarnobrzegu podobna sytuacja skończyła się nawiązką dla f-szy od osoby nagrywającej po 500 zł na f-sza plus zwrot kosztów sądowych). Poza tym zgodnie z art. 129 pkt 7 podpunkt b PRD policjant w praktyce może uniemożliwić nagrywanie interwencji, nie mniej jednak byłoby to chamskie i na krawędzi że tak to ujmę, ale teoretycznie w myśl tego zapisu jest to możliwe.
  3. Atest, protokół z badania, jasna sprawa, można żądać, ale uprawnień do obsługi alkomatu przez policjanta nie dostaniesz, gdyż takie uprawnienia ma każdy policjant który ukończył szkolenie podstawowe zawodowe (czyli każdy policjant oprócz kursanta na szkole). Mówi o tym podstawa programowa szkolenia (której niestety nie mogę znaleźć na internecie), o ile mnie pamięć nie myli to takie szkolenie f-sze mają podczas jednostki modułowej JM05 z RD.

 16. lex pisze:

  Jeśli dzięki takim akcjom wyłapią pijaków za kółkiem i uratują choć jedne życie ludzkie, to chyba warto przymknąć oko na brak uzasadnienia zatrzymania i poświęcić te kilkanaście sekund na dmuchnięcie.

 17. tyjbf pisze:

  stare czy nowe zawsze tam stoja , to ich baza

 18. Barbarka pisze:

  Wyjątkowo zgadzam się z akcją policji. Jeśli uda się w wyniku przeprowadzanych badań wyłapać nietrzeżwych kierowców jestem w stanie dmuchać na każdych rogatkach. Walka z pijakami za kierownicą, popieram jak najbardziej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com