Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Miłośnicy jednośladów pojadą w „Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Ścieżkami Jana Moskwy”

2 komentarze

Duże unijne pieniądze na rozwój powiatowej oświaty

12 października 2018 | źródło: powiat.pinczow.pl, | Wyświetleń: 1 879

Powiat pińczowski w ostatnich latach sukcesywnie realizuje projekty podnoszące standardy kształcenia w placówkach oświatowych.

Aktualnie realizowany jest projekt o nazwie „Podniesienie jakości kształcenia w szkołach średnich powiatu pińczowskiego”. Projekt ten opiewa na kwotę prawie 3 mln zł, w ramach którego przeprowadzono szereg modernizacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie. Stworzono m.in. salkę gimnastyczną z przeznaczeniem do aerobiku (z lustrami), a także przeprowadzono remont i modernizację zaplecza sali gimnastycznej. Zmodernizowano dawne szatnie. Ponadto zbudowano bieżnię i skocznię w dal, wykorzystując teren zielony przy budynku liceum. Dzięki temu uczniowie będą mogli trenować lekkoatletykę na świeżym powietrzu podczas zajęć wychowania fizycznego. Właściwie bieżnia jest już gotowa, pozostało tylko położenie nawierzchni poliuretanowej. Dodatkowo pieniądze z projektu będą zainwestowane w wyposażenie dwóch pracowni językowych i pracowni informatyki.

Boisko szkolne, bieżnia ze skocznią przy pińczowskim Kołłątaju

W „Staszicu” nowe oblicze zyskuje szkolna hala warsztatowa. Stare świetliki fabryczne zastąpiono już nowoczesnym oświetleniem, została także zamontowana instalacja wodno – kanalizacyjna i centralne ogrzewanie. W ramach projektu zostanie zamontowana także instalacja elektryczna i osadzana stolarka zewnętrza. Następnym etapem remontu będą elementy wentylacji, tynki i posadzki.

Starosta pińczowski – Zbigniew Kierkowski; kierownik wydziału promocji Małgorzata Dymek oraz przedstawiciel wykonawcy Artur Musiał na dachu budynku warsztatów szkolnych ZSZ w Pińczowie

Dyrekcja LO podpisała już umowę na kolejny projekt dotyczący doskonalenia nauczycieli i uczniów oraz doposażenia szkoły. Projekt opiewa na prawie 400 tys. złotych i jest uzupełnieniem obecnie realizowanego zadania.

Wiemy również, że kolejny projekt zgłoszony przez powiat tym razem dotyczący Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie na prawie milion złotych jest najwyżej oceniony z wszystkich zgłoszonych wniosków do konkursu RPOWŚ.

Po zatwierdzeniu konkursu przez Zarząd Województwa pozostanie podpisać umowę i realizować projekt. W ramach zadania zostanie zakupiona obrabiarka CMC wraz z oprogramowaniem, 10 stanowisk edukacyjnych wyposażonych w komputery stacjonarne z oprogramowaniem do kosztorysowania NORMA EXPERT. Przeszkoleni zostaną nauczyciele i uczniowie. Wsparcie otrzymają również pracodawcy uczestniczący w projekcie.

Marszałek Adam Jarubas, starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna podpisują umowę na doposażenie szkół
Pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcia konkursu na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, gdzie zgłoszony został projekt dotyczący warsztatów szkolnych  Zespołu Szkół Zawodowych. Pozytywny wynik  w/w konkursu pozwoliłby zamknąć przebudowę i doposażenie szkół średnich „Staszica” i „Kołłątaja” w zakresie o jakim marzyliśmy.

 

14 odpowiedzi na “Duże unijne pieniądze na rozwój powiatowej oświaty”

 1. Ania G. pisze:

  Czytam, storzono salkę gimnastyczną z przeznaczeniem do aerobiku (z lustrami), ale zapomniano
  o klimatyzacji. Temperatura podczas zajęć z aerobiku nie do wytrzymania:(. Z tego względu zrezygnowałam z zajęć pomimo, że Pani Agata świetnie prowadzi zajęcia z zumby.

 2. ??? pisze:

  Ciekaw jestem o ile podniesie to poziom nauczania i frekwencję uczniów . Może czas na projekt ,,Zmiana Władzy „

 3. Obywatel Małej Ojczyzny pisze:

  W tych wyborach PIS i Ziemia Pińczowska przejmią starostwo. Zbysiu i Rysiu, z resztą najwięcej obiecujący politycy naszej Małej Ojczyzny pójdą na zasłużone wolne. Tyle się napracowali w tej kadencji…

 4. ? pisze:

  Gdzie kaski i kamizelki odblaskowe ? BHP ale po co ? Zdjęcie źle wyjdzie .

 5. DD pisze:

  czy boisko na LO nadal dostepne tylko dla UCZNIOW W TRAKCIE ZAJĘĆ?;]

 6. BB pisze:

  Nie tylko dla uczniów LO, nie tylko podczas zajęć. Z boiska korzystaja niemal codziennie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Każdy kto zgłosi taka chęc, może skorzystać z boiska.

 7. seaman pisze:

  Każdy kto zgłosi taką chęć… hahahah ciekawe, ciekawe… Zrozumcie wreszcie, że tak jak hala tak i obiekty sportowe na terenie ogólniaka są dla ludzi. Nie jest to wasz prywatny folwark PSLowcy, to , że wy nie używacie to nie znaczy że nikt ma tego nie używać, bo to wy jesteście pracownikami społeczności Pińczowa a nie odwrotnie. Trochę pokory.

 8. dzidziaka pisze:

  Nie chcę być zgryźliwy, ale czy to podniesie poziom kształcenia w LO?
  Czy nadal w wynikach będzie LO Pińczowskie szurało po dnie województwa/kraju?
  Czy może LO Pińczowskie pochwalić się osiągnięciami wychowanków na skalę krajową/światową?
  Nie wiem jak jest teraz.
  Pisze były abiturient 🙂

 9. wyborca pisze:

  W Staszicu jest poziom sporo wyższy sięgający dna . I jak zwykle ten sam problem . U nas upada a Busko się podnosi . I tak od dwóch kadencji . Jaka władza w powiecie takie zarządzanie i nauczanie .

 10. DD pisze:

  NA LO PRZECIEZ NIE MA ,,CIECIA”nie ma boiska.

 11. rysio pisze:

  prosta sprawa nie głosować na PSL,wymiana gotowa,też potrzebna w gminie nie głosować na Ziemię Pińczowską dosyć tego kolesiostwa

 12. Zatroskany pisze:

  Cieszy fakt że infrastruktura naszych szkół powiatowych się polepsza. Ale czy będzie to miało wpływ na podniesienie jakości kształcenia? Myślę że nie. Pan Starosta -odpowiedzialny za Szkoły Średnie na terenie Powiatu powinien zmienić dyrektorów tych szkół ponieważ p. G. ma bardziej parcie na „szkło” niż na zarządzanie Szkołą a p. N.- to pozostawiam bez komentarza. Dlatego nie dziwmy się że młodzież ucieka nam do Buska i Kielc.

 13. przyszły uczeń pisze:

  Ładnie to wygląda z daleka, a jak jest w środku -nie pokazali.

 14. ? pisze:

  W środku wygląda jak chemia jednego dnia w pińczowskim szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com