Serwis Internetowy Miasta Pińczów

5 Konkurs Wokalny już za nami

0 komentarzy

Wyborcza walka o Miasto i Gminę

13 października 2018 | redakcja pinczow.com, dane: wybory2018.pkw.gov.pl | Wyświetleń: 6 268

O mandat radnego Miasta i Gminy Pińczów w liczącej 21 miejsc w Radzie Miejskiej będzie się ubiegać w tym roku 177 kandydatów z siedmiu komitetów. 17 532 uprawnionych do głosowania wyborców, będzie mogło oddać swój głos, w przypisanym do swojego miejsca zameldowania okręgu.

Miasto i Gmina Pińczów jest podzielona na cztery okręgi.

Pierwszy na listach wyborczych z numerem listy nr 2 znajduje się Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w batalii o „radę” wystawił 29 kandydatów w czterech okręgach. Na ich listach możemy znaleźć m.in. takie nazwiska jak: vice dyrektor pińczowskiego ogólniaka i zarazem  kandydat ludowców na burmistrza Tomasz Pietrzykowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Krzysztof Wąski, Małgorzata Dymek – kierownik Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej czy Anna Golik – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego. Średnia wieku kandydatów spod znaku zielonej koniczynki to 53 lata.

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem na swoje listy nr 5 w czterech okręgach wystawił 21 kandydatów. Wśród nich: Katarzyna Korzeniowska, Anna Gawrońska – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, położna Marzena Gorczyca. Komitet nie wystawił kandydata na burmistrza. Średnia wieku kandydatów lewicy to 48 lat.

Najstarszych kandydatów do rady Miasta i Gminy Pińczów wystawił Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Średnia wieku startujących z tego komitetu wynosi 55 lat, choć nie zabrakło młodych osób jak 28 – letnia Agata Musiał czy 9 lat starsza Agata Zgrzebnicka. Na liście nr 10, PiS wystawił w czterech okręgach 22 kandydatów, wśród których znaleźli się m.in. obecni radni Maciej Soboń, Wiesław Opoka i Adam Koniusz. Kandydatem na burmistrza z komitetu jest Janusz Koniusz.

Siedmioro obecnych radnych wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Pińczowska, na czele której stoi obecny burmistrz i kandydat na to stanowisko -Włodzimierz Badurak. W boju o funkcję radnych z listy nr 18 Ziemia Pińczowska wystawiła 29 kandydatów. Wśród nich poza obecnymi radnymi startują: prezes Nidy Pińczów – Mariusz Karcz, znany z Teatru Ciut Frapujacego nauczyciel – Marcin Błach czy Krzysztof Dusik, który również uczy w jednej z pińczowskich szkół. Średnia wieku kandydatów wynosi 52 lata.

22 kandydatów w trzech okręgach wystawił Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica Województwa Świętokrzyskiego, której liderem w Pińczowie jest Łukasz Łaganowski – kandydat na burmistrza tego komitetu. Z listy nr 19 startuje m.in. nauczycielka i przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Pińczowie Ewa Dygoń, współzałożyciel Radia TPI i były zastępca prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia – Piotr Młynek oraz była radna Anita Koniusz.

Najmłodszą reprezentację wystawił Komitet Wyborczy Wyborców Marka Omasty. Średnia wieku kandydatów to 39 lat. Kandydatem na burmistrza komitetu jest doświadczony samorządowiec – Marek Omasta. Na liście nr 20 znalazło się 25 kandydatów w czterech okręgach, wśród których znajdziemy przedsiębiorców, rolników, studentów i społeczników m.in.  Krystyna Goły – specjalista ds. kadr i płac, Michał Podlach – Prezes OSP Skowronno czy właścicielka gospodarstwa ekologicznego Marlena Kwienińska. Najmłodszym kandydatem w całej stawce jest reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Marka Omasty  21 – letni Maciej Łyzwiński

Ostatnie miejsce na listach z nr 21 rozlosowany został Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Społeczno -Kulturalnego Dla Ponidzia. Komitet do wyborów w czterech okręgach wystawił 29 kandydatów. Na ich listach znaleźli się obecni radni – pielęgniarka Grażyna Robak i nauczyciel Dariusz Pikulski. Nie zabrakło również nowych twarzy na samorządowej scenie, jak Karol Maj czy Paulina Klasińska -obydwoje pracownicy Fundacji Złote Serce. Średnia wieku kandydatów wynosi 49 lat. Kandydatem na burmistrza komitetu jest Marcin Saltarski z Leszcz.

157 odpowiedzi na “Wyborcza walka o Miasto i Gminę”

 1. xyz pisze:

  Pinczow i wsie oblepione po uszy w plakatach. Widac jak dbają o środowisko.
  Rozmawialem ostatnio z kandydatem Panem Michalem P od Marka Omasty
  czemu nie rozkleja sie po wsiach.
  Jego stwiedzenie i moze sluszne bo powiedzial ze plakaty nie wybiora tylko ludzie i ze jak mają Go wybrać to wybiorą bez tego.
  No coz moze mu szkoda plakatow
  ale mysle ze chyba madrze podszedl do wyborow..
  Powodzenia Michal !;)

 2. Umcyk pisze:

  Pewnie zaraz polecą hejty ale mi sie wydaje ze w radzie rządzić będzie Ziemia Pinczowska i KWW Marka Omasty.I pewnie tu mnie zaraz zdeptacie ale moim zdaniem Burmistrzem zostanie Badurak …. Ideałem nie jest ale może wielkiej tragedii nie ma cos zrobione zostało. Kandydatów dużo więc głosy się rozbiją. Gdyby startował jeden lub dwóch kandydatów to wyniki nie byłby pewny . Kandydaci spoko są i każdy ma jakiś fajny pomysł .Ale Pan burmistrz musi te nową kadencje jeżeli wygra ,wykorzystać i robić ważne i poważne inwestycje dla Pnczowa co raz mniejsze poparcie i to może byc ostatnia kadencja .Mam nadzieję ze nie zlekceważy fajnych pomysłów konkurentów .
  Nie hejtujcie ale takie moje zdanie . Dyskutujemy na poziomie .

 3. podróżnicy pisze:

  Od kilku lat wspólnie z mężem mieszkamy w Krakowie, choć często wracamy tak jak dziś do Pińczowa do rodziny. Dużo też podróżujemy, dlatego z przykrością patrzymy na Pińczów jak popada w turystyczny dół. Nie dba się tu o zabytki, nie ma konkretnych miejsc noclegowych, dlatego turystów jak na lekarstwo, zero promocji Pińczowa to na pewno też się przekłada na słabe zainteresowanie ze strony turysty, a przecież jest tu tak pięknie. Z zaciekawieniem obserwujemy wybory i bardzo nam się podoba program właśnie związany z turystką Panów z banerów obok, Pana Niebudka i Pana Garleja. Widać, że mają pomysł jak tą turystykę ruszyć z miejsca. Dlatego zachęcam do oddawania na nich głosy. My niestety już w Pińczowie głosować nie możemy, ale na pewno namawiać będziemy swoich bliskich. Powodzenia Panowie, Kraków trzyma za was kciuki.

 4. pinczowianin pisze:

  177 kandydatów i 90 % procent się nie daję. Pieniądze i jeszcze raz pieniądze 🙂

 5. pozdrowienia dla ziomali pisze:

  Do xyz .Mieszkam w Niemczech, przy wyborach plakaty sa male, stonowane, ale bardzo wymowne.
  Teraz sa wybory w Bawarii i co dziwne- tam kampanie sa o wiele bardziej brutalniejsze i agresywniejsze niz w Polsce. Podstawa jest taka, nigdy nie glosuj na najwieksze banery. Tych ludzi stac na to. Nie maja pomyslow jak inna droga ,niz olbrzymie plotna dotrzec do wyborcow. Sprobuj z takim porozmawiac w cztery oczy, posluchaj jakiegos wywiadu, spotkania przedwyborczego itp ,to zobaczysz, że „Krol jest nagi”! I tak jest na calym swiecie.

 6. Kuzyn pisze:

  ‚.. dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Krzysztof Wąski.. ‚

  Wąski to jest brat Ciasnego??

 7. Maria pisze:

  Chciałam przypomnieć kandydatom,że na drzewach nie wolno naklejać plakatów wyborczych , a wszystkie drzewa w mieście i nie tylko, oklejone zostały wizerunkiem jednego z panów , ponadto w Spółdzielni Mieszkaniowej w której mieszkam (a myślę, że nie tylko mojej), kandydat PIS do RM ponaklejał na szybach w klatkach schodowych swój wizerunek bez czyjejkolwiek zgody.Kto to później będzie odklejał i mył szyby.Arogancja już na wstępie.

 8. kon. pisze:

  Burmistrzem nie zostanie Pan Badurak to wiemy na pewno,a co do rozlepiania plakatów na drzewach to prym wiedzie Dr.Koniusz niedługo będzie pewnie tak że jak otworzysz lodówkę to wyskoczy Pan Koniusz a jeszcze ten układ w Pińczowie trzeba zmienić nie głosując na Ziemię Pińczowską popatrz na ich listę

 9. Un pisze:

  Każdy kandydat byle nie Włodek. Wystarczy 12 lat rządow.

 10. Marlena pisze:

  Dajmy szansę innym, młodym i ambitnym. Dość rządzenia starej gwardii przez 12 lat – swoje zrobili, dziękujemy, czas na kogoś nowego, dajmy im szansę.

 11. logik obserwator pisze:

  Powiem tak, druga tura -pewna!!!.
  Pan Badurak- Pan Koniusz lub Pan Badurak- Pan Omasta
  Ale obecny burmistrz jej nie przewidział?, bo podczas kampanii
  pewnie za namową swoich „doradców” niepotrzebnie zniechęcił niektórych ludzi do siebie którzy ,by go poparli w II turze 🙁 Szkoda.

 12. Maria pisze:

  Kandydat na burmistrza powinien najpierw parę lat popracować w Radzie Miejskiej,zapoznać się z budżetem gminy , wiedzieć jakie są jej kompetencje , jakie ciążą na niej zobowiązania itp.Dobrze by było mieć też jakieś studia z zarządzania . Bez takiego przygotowania pół kadencji minie zanim
  kandydat to ogarnie jeśli ogarnie. Szkoda czasu.Młodość ,ambicja – tak ale zaczynać należy od dołu, a potem piąć się w górę.

 13. DYLA pisze:

  Jeśli chodzi o sektor pracy to nadal klapa i widze to samo co przez ostatnie lata ..plany kontakty umowy i wielkie NIC .. Turystyki potencjal wykorzystany w 20% …az boli na sama mysl..szkoda. Skatepark by sie przydal nie ten za kilkaset tysiecy co na MOSIRZE zrobili bo tam sie ciagnikiem nawet nie da jezdzic…. mlodzi ludzie tez tu jeszcze są.

 14. Łobuz pisze:

  Co do kandydatow na burmistrza nie mam jeszcze pomysłów oby nie obecny. Natomiast uważam że do rady miejskiej powinniśmy dać szansę młodym ambitnym, którzy już coś osiągnęli i chcą zmieniać nasze miasteczko na lepsze.

 15. xyz pisze:

  Chciałbym zauważyć , że to radni rządzą i podejmują decyzje w gminie . Najpierw na komisjach a potem na sesji . Co przegłosują burmistrz musi wykonać . Więc rozliczmy radnych a nie burmistrza .

 16. Alex pisze:

  Jeden z kandydatów, który mieni się społecznikiem wisi wbrew prawu na każdym drzewie, kolejny wykorzystuje rządowy program „czyste powietrze” do swojej kampanii wyborczej, w której obiecuję kawiarnie na każdej
  wiosce. Hipokryzja, buta i arogancja już na wstępie. Kolejny totalne zero doświadczenia w samorządzie, ale hojność obietnic powala nawet najbardziej naiwnych, i kolejny zasiedziały Włodek. Ciężki wybor.

 17. farsa pisze:

  DO xyz Co za naiwność :):):) Burmistrz = ziemia pińczowska, która ma większość i jej radni tylko i wyłącznie BEZMYŚLNIE przyklepują to co „szef” zarządzi !!!!Wszystkie sesje są ogólno dostępne!!!!!. Sam widziałem jak radni ziemi podczas głosowania spoglądają tylko na cirręę i wszyscy tak jak on podnoszą łapy !!!!!!

 18. przesadzili pisze:

  Byłem zawsze wiernym wyborcą jednej poważnej opcji!!!. Ale po tym co wczoraj zobaczyłem podczas spaceru – ten bezmyślny , nachalny zalew fioletowo- złotych barw , co 5 metrów !!!Zagłosuję na Pana Omastę

 19. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  szkoda ze Tosiek nie kandyduje…byłby idealny kandydat pasujący do naszego miasta. wiedzą, i prezencja nie odbiegający w żadnym stopniu od obecnej elyty.

 20. do farsa pisze:

  W gminie rządzi koalicja Ziemia Pińczowska – PSL. Więc czemu oskarża się tylko jednych ?

 21. do farsa pisze:

  To nie sa żadne oskarżenia, a tylko obserwacje i spostrzeżenia.
  A PSL przyłączy się do każdego 🙂

 22. Zniesmaczony Janek pisze:

  Tosiek ? Jest autentyczny, ma swój honor i nigdy nie pchałby się
  z butami do pińczowskiej „polityki” 🙂

 23. wyborca piń pisze:

  Szkoda, że nie można głosować SMS-ami (2,49 zł + VAT).

 24. mieszkaniec pisze:

  Co do radnych to nie mam jakiś wielkich zastrzeżeń. Wszyscy radni RM ,chociaż są z różnych opcji ,mają jednak na sercu dobro miasta i w większości spraw współpracują ze sobą. ALE przewodniczący (widziałem jego „wystąpienia” 😉
  to jakby z INNEJ BAJKI (delikatnie mówiąc).

 25. Zniesmaczony Janek z Lembertowa pisze:

  Masz racje Zniesmaczony Janku. Po głębszym przemyśleniu zgadzam się z Tobą. Tosiu jest zbyt normalny by pchać się w takie szambo

 26. zmieńmy burmistrza pisze:

  Do Alex. Obecny Burmistrz wykorzystuje swoją funkcję do prowadzenia kampanii wyborczej, pełno go we wszystkich lokalnych mediach niby „z okazji różnych okazji”, ale jak przyjrzeć się jego pracy w ciągu ostatnich 4 lat, to właśnie teraz wykazuje się wyjątkową nadaktywnością. Dlaczego więc zarzucasz innemu kandydatowi, że wykorzystuje program rządowy do prowadzenia kampanii wyborczej. Ten człowiek wie co mówi i przynajmniej ludzie dowiedzą się jakie są warunki skorzystania z tego programu. To tylko zysk dla mieszkańców gminy.Zresztą urzędnicy UM w Pińczowie też przychodzą na te spotkania żeby się doszkolić. Jeszcze możesz skorzystać z okazji.

 27. fan fóood pisze:

  A pan lewandowski właściciel biznesów które się pozamykały ze względów długów które sobie narobił startuje do rady miasta ? takich ludzi powinni trzymać z dala od polityki. Pozatym, on nie ma szacunku do nikogo .Poczytajcie !
  https://www.facebook.com/spottedckielce/posts/2162220760463601?__tn__=-R

 28. dość pisze:

  Do zmieńmy burmistrza. Masz rację . Spotykam setki pińczowian i wiem ,że druga tura to pewnik !!!! A jeszcze jedno,to że druga tura odbędzie bez „Obecnego”.

 29. Zatroskany pisze:

  Do „dość” – Prorok? czy może Kaszpirowski? Pozdrawiam!

 30. toro pisze:

  Czy tego chcecie czy nie wygra obecnie urzędujący burmistrz. Nie napina się nie przekonuje wszystkich że już wygrał tak jak niektórzy, po prostu wytrzymuje presję a wielu, nawet bardzo wielu Pińczowian trzyma za niego kciuki. Efekty jego pracy są przynajmniej widoczne a nie jakieś mrzonki o zamku i szklanej kładce…

 31. tolek pisze:

  do toro,kto trzyma kciuki jacy Pińczowianie,chyba z Ziemi Pińczowskiej bo korytka szkoda

 32. Maria pisze:

  Burmistrz przez cała kadencję stara się być wszędzie gdzie go zapraszają : Dzień Dziecka- szkoły i przedszkola , Dzień Babci i Dziadka ,Dzień Nauczyciela,Emeryci ,stowarzyszenia, strażacy, sołtysi, imprezy kulturalne itp,itp. Gdyby gdzieś nie był posądzony by był o lekceważenie zapraszających. Taka jest min.rola burmistrza ktokolwiek by nim nie był.Trudno więc mówić , że bywa tylko przed wyborami.

 33. łowca przecieków pisze:

  do tolek- z przecieków wiadomo, że obecny juz obiecał swoim z listy stanowiska ,gdy wygra a jednemu (temu co wisi na każdej lampie) obiecał st.wiceburmistrza….

 34. triki pisze:

  o wszystkim zadecydyja wyborcy

 35. kierowca Maniek pisze:

  A co Tośkiem?

 36. też wyborca pisze:

  Jazda przedwyborcza i naklejania zacznie się dopiero w czwartek
  Na całego !!!!

 37. hał hał pisze:

  Tylko Ziemia Pińczowska . Reszta programy wyborcze to kopie tego co dokonał Burmistrz z radnymi obecnej kadencji . Psy szczekają karawana idzie dalej .A co pokazali inni przez te wszystkie lata ? Wystarczy popatrzeć na powiat .

 38. Mieszkaniec pisze:

  Dość rządów Baduraka – głosuję na kogoś z polotem. Na kogo – Pan Janusz Koniusz.
  Daje mu szansę – Pińczowowi potrzebny jest powiem świeżości!
  Rewolucja jest potrzebna aby była ewolucja. W dużych firmach często robi się takie zabiegi – wywala „górę” i firma zaczyna funkcjonować. Takim organizmem jest właśnie nasze miasto.
  Panie Januszu – powodzenia!

 39. prosty wyborca pisze:

  DO hau hau. Oprócz Twojej „ziemi pi”, są w Naszym Mieście jeszcze porządni i normalni ludzie , a „ziemia p” to przez 12 lat tylko tępe narzędzie w reku Mściwoja. Chcesz jeszcze 5 lat razem 17 LAT !!!!!! Zobacz na obsadę stanowisk !!! i listy wyborcze. Tylko Pan dyr.od wody to naprawdę porządny człowiek!

 40. Pińczowianin pisze:

  Pan Janusz chyba sobie sam te komentarze pisze… chcecie zatęchłego PISU, wszechobecnych księży …podwójnej pisowskiej moralności jak u premiera? zagłosujcie na kandydata Pisu Pana Janusza…. powodzenia.

 41. do Pińczowianin pisze:

  Ty się czepiasz PiS -u?
  Człowieku już „lepszego” kleru jak ” Złotówa” nie znajdziesz,
  I to kler jest pupilkiem i zarządca „obecnego”.

 42. Kalkulator pisze:

  „Złotówa” jest, był i będzie niezależnie kto będzie burmistrzem więc Twój argument to bzdura.

 43. aga pisze:

  jestem załamana. Bardzo chcę pójść na wybory, ale jeśli chodzi o Burmistrza…nie mam na kogo zagłosować.

 44. Moje obserwacje pisze:

  Jestem zniesmaczony kandydatami piastującymi stanowiska w mieście , którzy w godzinach urzędowania!
  Szwendają się po mieście i korzystają chodź by z najmniej ważnych zaproszeń.Ślą fałszywe, błagalne uśmieszki.
  Parcie na szkło i stołek niesamowicie oburzające. Wręcz wstyd i kompromitacja.
  Pytanie za co bądź dlaczego UM płaci tym osobą za nieobecność w pracy?!
  Jaka jest skuteczność myślenia i decyzyjność w zakładach pracy tych ludzi jeśli chodzą i myślą tylko o sobie?!
  Mam nadzieję,że wyborcy utrą nosa „tzw.pewniakom” i będzie rewolucyjna, niespodzianka wyborcza.

 45. siwy pisze:

  do Moje obserwacje.
  Ja jestem zniesmaczony tymi kandydatami co okaleczają drzewa, proponuję przybić swoje podobizny takerem na własnym czole.

 46. z internetu pisze:

  Dość Pana Baduraka który widzi tylko czubek własnego nosa.
  Wszystko na pokaz, pod kluczem – niewiele dla ludzi. Idiotyczne pomysły – wyasfaltowanie odcinka przy klubie kon-tiki. Szczerze kiedyś był tam spokój a teraz każdy zap…. samochodem, na nic znaki i ograniczenia. Praktyką w takich miejsc jest ograniczenia ruchu kołowego do minimum a nie na odwrót ! Ludzie zastanówcie się na kogo chcecie głosować. PAnie Burmistrzu pora na pobudkę ludzie to widzą i komentują.
  PS> Uwaga w Pińczowie za stanie na chodnikach (gdzie nie mam miejsc parkingowych) grozi mandat.

 47. józek pisze:

  Ludzie obudzcie się nie głosujcie na obecnego Burmistrza ani Ziemię Pińczowską

 48. marcin pisze:

  Pan Wojniak jak by mógł toby się chyba wywiesił w budzie dla psa,żenujące tak garnąć sie do żłobu,wszystkie słupy,każdy kąt a gdzie go nie ma

 49. Olaf pisze:

  Ktoś tu zazdrości Panu Wojniakowi możliwości i skuteczności? Norma w Pińczowie. Pewnie konkurencja już sama ze sobą sobie nie radzi 🤣🤣🤣 żenujące!

 50. łowca przecieków pisze:

  Bo „Pan na słupach” ma obiecanego „Wice…..”

 51. Młoda mieszkanka pisze:

  Jestem studentką, mieszkającą na co dzień w Pińczowie. Chciałabym tu założyć rodzinę i mieć godne warunki, bo kocham to miasto. Ale boli mnie to, co się tu dzieję, zero perspektyw dla młodych. Jedyny program, który mi się podobał (z mojej perspektywy), to program Pana Pietrzykowskiego. Myśli o młodych, o rozwijaniu Pińczowa. Nie o chodnikach, ulicach i oświetleniu gminy, bo to powinno być postawą, podstawą bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Mój głos ma, mam nadzieję, że wygra. Wydaje się być szczery w swoich planach.

 52. do Młoda mieszkanka pisze:

  Chcesz mieć godne warunki to się zapisz do „Ziemi …..”

 53. No to się uwzieli pisze:

  No to się uwzieli… Na miejscu „Pana na słupach” poszedłbym na policję. Jeden z kandydatów na burmistrza zglosił i już go nikt publicznie nie szkaluje. Nie się dzieje

 54. monika pisze:

  Najlepiej to wogle nie reagować na jakieś wpisy.

 55. zmęczony pisze:

  Niestety ludzi już męczą te ciągłe afisze
  wieszanie,zrywanie,wieszanie,zrywanie ……..

 56. ZP pisze:

  Ziemia pińczowska dla rolników) Beton samorządowy do rozbiórki)!!!
  Zmarnowane inwestycje
  rondo dobre do pierwszego deszczu
  domki nad zalewem bez ubikacji uhahaha
  muszla wieczna kłódka, drobna infrastruktura pozamykana
  hala targowa projekt 19 wiek ciasnota i przeciąg o parkingu szkoda pisać
  Co jeszcze zamierza ta ziemia pińczowska wybudować . Jakiego kolejnego gniota?!
  W mieście chcą sraczki dostać tyle ich plakatów.
  Ludziska odstawmy ich w wyborach na bok. Dość marnowania pieniędzy obywateli miasta i gminy.
  Serwis ogłoszeniowy pinczow.com też wzieli na wyłaczność tylko ich widać . Najlepsi, najwspanialsi!)
  Popatrzcie im w nazwiska i omijać towarzystwo na wyborach szerokim rondem, ciasnym targowiskiem i nowym parkingiem obok US na kilka aut.

 57. Z.W. pisze:

  Proszę o udostępnienie nazwiska radnych którzy na zawołanie burmistrza Baduraka zagłosowali za sprzedażą hotelu nad zalewem.

 58. XD pisze:

  Z.W. radzę się wycofać z tego komentarza . Śmierdzi mi pomowieniem . Hotel czy dzialka nie jest sprzedana tylko oddaną w wieczystą dzierżawę na 99 lat . Czyli jeśli inwestycja nie ruszy działka wraca do gminy . Jest nowy właściciel i ma wybudować obiekt wypoczynkowo_wypoczynkowo_rekreacyjny .

 59. mieszkaniec pisze:

  „Teraz nowy właściciel zamierza wybudować na terenach OSiR centrum sportowo – rehabilitacyjne. Myślę, że to bardzo dobry pomysł” fragment wypowiedzi burmistrza jaki dał dla Tygodnika Ponidzia z 11 października 2018. Czyli kontynuacja fundacji „Złote Serce”, ciekawe co dalej w domkach zrobią geriatrię. A miały być turysty 🙂 no ale po co? Kopernia rządzi

 60. zw pisze:

  DO XD to co jak nie sprzedano to jeszcze lepiej może podarowano a to że śmierdzi to napewno proszę przeczytać poniżej link :
  https://echodnia.eu/w-pinczowie-nad-zalewem-buduje-sie-nowy-obiekt-bedzie-w-nim-restauracja-i-hotel/ar/10178082
  Prosimy nazwiska radnych co głosowali i za jaką kwotę sprzedano.

 61. Z.W. pisze:

  DO XD ogólnie dostepne wyniki przetargu :
  Komisja Przetargowa przeprowadziła w dniu 11.07.2013 r. o godz. 1000 w budynku Urzędu Miejskiego w Pińczowie przetarg ustny nieograniczony, na sprzedaż nieruchomości oznaczonej nr 26/20 o powierzchni 2790 m2 położonej w Pińczowie obręb 12, ujawnionej w księdze wieczystej nr KW 8424.
  Cena wywoławcza – 1.600.000,00 zł
  Cena osiągnięta – 1.616.000,00 zł
  Nabywca nieruchomości – VICOR Spółka Z O.O. S.K.A.

 62. zbyszko pisze:

  do XD co ty głupków z ludzi robisz,Burmistrz orżnął to za marne grosze i co to jest czyste w takim miejscu wiedząc o tym że będą budowane obiekty sportowe,skandal

 63. Pinczowianin pisze:

  Tacy ludzie jak śmiechu warty biznesmen Lewandowski to kpina i żart z mieszkańców , człowiek który nie wie ci to kultura i uczciwość a jedyne co to potrafi ludzi oskarzac i wyzywać ma się ubiegać o mandat radnego , chyba Pani Irla znów sobie w kolano strzeliła doborem współpracowników

 64. wyborca od lat pisze:

  Wszędzie teraz w Polsce jest podobnie, jeśli chodzi o wybory. U nas w Pińczowie i tak jest w miarę kulturalnie 😉
  Każdy ma prawo do kandydowania, tym samym udostępnia publicznie swoje dane, wizerunek a nawet zeznania majątkowe !!!
  Każda metoda promowania jest dobra, jak jest skuteczna(oczywiście bez wielkiego chamstwa). jedni stosują metodę na jakość, inni na ilość . A niektórzy ze względu na obszar muszą zatrudnić firmy, a takie robią wszystko taśmowo: zaklejają,zrywają, wieszają na każdym drzewie, słupie ,płocie nieraz bez potrzeby itp… A wyborcy i kontrkandydaci wszystko „wyłapują” coś dodają. Trzeba się uodpornić na krytykę, hejt itp.wpisy. Najgorsze jest niszczenie plakatów, banerów . A my wyborcy -Idźmy na wybory !!!
  22.10.2018 wszystko powróci do normy….

 65. xyz pisze:

  Jak ktoś zatrudnia firmę to powinien wymagać. Jeżeli czyjeś plakaty wiszą na drzewach to wina kandydata a nie „firmy” rozwieszającej, szczególnie że to nie jednorazowa akcja. Plakaty pana Koniusza od początku wiszą na drzewach i jest ich coraz więcej. Szkoda bo bardzo szanowałem gościa ale tą akcją zraził mnie do siebie i chyba nie tylko mnie. Nie potrzeba nam radnych którzy zaśmiecają swoje miasto i powiat, niszczą drzewa i popełniają wykroczenia.

 66. Antoni pisze:

  Wychodzi na to że szalet to czołowa inwestycja gminy. W dodatku za 100% swoich pieniędzy, chociaż sąsiednie gminy potrafiły zdobyć środki zewnętrzne na podobne inwestycje w swoich centrach. Przyglądałem się dziś tej budowie i chyba ten szalet będzie równie okazały jak rondo. Szkoda tylko że zajmuje tyle tak cennego w centrum miejsca. Ciekawe czy będzie miał neon? Będzie się pięknie prezentować koło kościoła.

 67. ? pisze:

  Jak ktoś się dobrze wczyta w program to Stowarzyszenie Dla Ponidzia ma w programie przejęcie szkoły w Krzyżanowicach aby powstał tam dom opieki dla niepełnosprawnych osób starszych i raczej pod szyldem Złote S….. I na kogo tu głosować . 2 kandydatów z miasta bo harmoszka już na wsi mieszka .

 68. Mich. pisze:

  Fakt z tym szaletem troche przegiecie poniewaz nie wydaje mi sie szczegolnie pitrzebny gdyz wystarczyloby wydzieluc takie pomieszczenie w psck na przyklad a miejsce wykirzystac w inny sposob lub wybudowac szalet w podziemiu a wyzej postawic jakis obiekt najlepiej 2 lub 3 poziomowy i bylyvy 3 lokale gotowe na wynajem. Kredyt zaciagniety na to przynajmniej sam by sie z placal z czynszu ale coz teraz to juz musztarda po obiedzie.

 69. i dobrze pisze:

  Będzie zabawa . Będzie się działo . Szykuje się zgłoszenie w trybie wyborczym . Będziemy wiedzieć kto bazgra te obrzydliwe komentarze . Późno ale pińczowianie będą wiedzieli kto stoi za tymi paszkwilami .Brawo .

 70. Wystraszony pisze:

  I dobrze straszyć możesz na zamku który rzekomo ma powstać
  Pokaż jeden obrzydliwy komentarz mówiący nieprawdę.

 71. M.M.M. pisze:

  Nigdy nie było w planach odbudowy zamku, za to jest projekt budowy zarysów murów zamku i tarasów widokowych.Proszę nie pisać bzdur.

 72. prawnik pisze:

  Tak czytam te komentarze i nigdzie, nie widzę sprawy która podlegałaby jakiemuś zgłoszeniu. Nikt nie podaje niczego kryminogennego itp. szkalującego imiennie oprócz może szkalowania Pana Lewandowskiego. Prawnie nie ma się do czego przyczepić ,musieli by wezwać i może ukarać połowę mieszkańców Pińczowa. A po drugie jest RODO.

 73. jacolek pisze:

  o co wam ludziska chodzi? będzie szalet to będą i miejsca pracy!

 74. Tramp pisze:

  Do M,M,M, drażniących ludzi tematów obecnej władzy jest wiele 12 lat trochę się uzbierało.

 75. Do Tramp pisze:

  A Pomyślcie jeszcze +5 lat razem 17 cie LAT !!!!

 76. wystraszony pisze:

  Zamku nie będzie ale straszyć może bo w niektórych miejscach w Pińczowie już straszy .

 77. Tramp pisze:

  Ludzie w Pińczowie i gminie nie dopuszczą aby zmarnować 5 następnych lat ,to jest ostatni dzwonek funduszy unijnych trzeba działać a nie wspomagać się wzajemnie . 12 lat filmik ogólnie dostępny co zrobił Pan Burmistrz w dobie dotacji a jeszcze są gminne podatki nie małe mamy w regionie duże zakłady w tym górnicze.

 78. znieszmaczony wyborca pisze:

  Zostało jeszcze kilka dni przed wyborami. Teraz proponuje wszystkim ,a zwłaszcza
  odpowiednim służbom, aby skupili się i złapali chociaż wandalami , który zrywają wielkie banery !!!! Chyba jest jakiś monitoring ?

 79. do hejterów pisze:

  Komu się uzbierało? Uzbierało się ale na miarę możliwości sukcesów :). Negatywne komentarze piszą jedni i ci sami, maks ze trzy osoby (hejterzy). Gdzie Wy macie tych przeciwników obecnej władzy? Chyba te parę osób „komentujących negatywnie artykuł” bo w Pińczowie tego nie widzę. Tak, obudźcie się ludzie, przyjdzie nowy, co najwyżej pociągnie wdrażane już projekty a na pewno skupi się na ustawieniu siebie i najbliższych. Przecież nikt nie uwierzył w obietnice, które w żaden sposób nie mają pokrycia. Trzeba patrzeć realnie a nie fantazjować.

 80. wyborca niezależny pisze:

  Widziałem spot o osiągnięciach obecnych władz,przeanalizowałem i nie ma co zaprzeczać
  naprawdę wiele się w Pińczowie i okolicach zmieniło na lepsze, fajnych rzeczy powstało i powstaje ,oczywiście wystąpiły jakieś drobne potknięcia ,ale tutaj żaden przeciwnik tego w co powstało i jak wiele nie podważy!!!

 81. Tramp pisze:

  Dziś mamy wyborcę niezależnego jako dyżurny obecnej wladzy😀😀😀😀

 82. Do Tramp pisze:

  I jak co dzień hejterow obecnej władzy czyli niewytrzymujaca presji konkurencja 🤣😂🤣😂

 83. wyborca niezależny pisze:

  Do Tramp . Każdy ma prawo do swoich wypowiedzi i uwag. Jedni są za, drudzy są przeciw nikt nigdy jeszcze nikomu nie dogodził. Ja tylko opisuje swoje spostrzeżenia,fakty itp… .Jest jeszcze wolność słowa i wypowiedzi.Po to chyba powstało to forum.

 84. tramp pisze:

  Odpowiedź do hejterów
  Ty się marnujesz Wróżbita Maciej to do tobie pikuś , ty wiesz co widzą ludzie w Pińczowie, że
  inny burmistrz bedzie ustawiał siebie i najbliższych skąd czerpiesz takie informację na kim się
  wzorujesz , myślę że nie na obecnej władzy.
  Co ty myślisz że nie ma ludzi niezastąpionych , myślisz że dostaną stołki po znajomości .
  Dzisiaj się tak nie da te czasy minęły , każdy patrzy na ręce. Do wydania są pieniądze publiczne
  miedzy innymi z podatków gminnych , nie mówiąc o dotacjach . 12 lat urzędowania i co , gdzie debata publiczna z mieszkańcami , kogo się doradza ? NIe ma czasu na towarzystwo wzajemnej adoracji trzeba działać w gminie nie tylko są OSP i Koła gospodyń itd ale mieszkają też inni ludzie młodzi , starsi ,dzieci ,przedsiębiorcy itd.

 85. do hejterów pisze:

  Do Tramp. Tak wiem, koleje 5 lat może zawistnych boleć. Oczywistą rzeczą jest, że nie trzeba być wróżbitą 🙂 aby realnie ocenić sytuację. Tak jak pisałem wcześniej, niewielu uwierzyło w ten stek bzdur, który obiecują kontrkandydaci 🙂 bo dla zwykłych ludzi tak jest. Jasne, że nie ma ludzi nie zastąpionych ale nikt z nas nie chce wpadać z deszczu pod rynnę

 86. Wyborca wyborca pisze:

  I tak długo wytrzymali . Od kilku m-cy hejt wylewamy tylko w kierunku jednej partii i ciągle tych samych osób . Raczej przed wyborami w trybie wyborczym sąd nie wyrobi się . Najpierw trzeba odszukać tych co pisali komentarze . A to trochę zajmie . Podstawy do oskarżeń mają . Są jedyną partią szkalowana na chwilę obecną w komentarzach . Ciekaw jestem kto to pisał . Ale wszystko z czasem . Dla ponidzia zrobiło dobrą robotę. Zgłoszenie od razu i nikt nie odważył się ich obrażać .

 87. Heniek pisze:

  Wyborco wyborco podaj choć jeden komentarz który nadaje się do sądu. Co Cię tak boli mamy ponoć demokrację jedni atakują inni się bronią również atakując lub wyciszanją dany komentarz odpowiadając fajnie psychologicznie aby nie ciągnąć tematu w końcu mamy wolność. Zgadzam się jeżeli padają oskarżenia niesłusznie fakty które nie miały miejsca jak najbardziej proszę dochodzić w sądzie .

 88. wyborca niezależny pisze:

  Jestem mieszkańcem Pińczowa ponad 60 lat. I głównie chodzi mi o dobro miasta, a jaka partia będzie rządzić jest mi obojętne, aby tylko było dobrze. A wszelkie dyskusje są potrzebne ,nikt nikogo nie obraża, a z tego co czytam wypowiadają się różni ludzie i młodzi i starsi, każdy ma swoje racje. Takie dyskusje są na całym świecie, a socjologicznie zawsze więcej „dostaje się ” opcji aktualnie rządzącej. Jest wolność słowa i wypowiedzi. I też nazywają mnie dyżurnym obecnej władzy-niech będzie 🙂

 89. ... pisze:

  Bardzo dobrze wyborco wyborco piszesz. Już dawno powinni tak zrobić. Tacy jak Tramp, Wystraszony (choć to pewnie jedna osoba) itp myślą, że są zupełnie anonimowi, mogą obrażać innych. To może tego typu cwaniacy niech przeniosą rozmowę np. na facebooka i wypowiadają się z imienia i nazwiska. Są odważni?

 90. idżmy na wybory pisze:

  Z tych wypowiedzi co przeczytałem, nikt nikogo nie obraża, i nie ma to nic wspólnego z sądem , jakieś skopiowane ustawy , uchwały czy linki są ogólnie dostępne w internecie
  Jest dyskusja -nieraz ostra, pokazująca zadowolenie i niezadowolenie. A jak ktoś napisał jest wolność słowa i dyskusji to dyskutujmy, a nie zastraszajmy się nawzajem.

 91. Do Tramp pisze:

  Jak to się mówi ” psy szczekają , karawana idzie dalej”
  A każdy ma prawo wylewać swoje żale…….

 92. Tramp pisze:

  .. Po co piszesz, podaj do sądu a nie strasz.

 93. Pińczowianka pisze:

  Kliknęłam na link ,podany gdzieś powyżej i jakoś zrobiło mi się smutno.
  jak zobaczyłam ten budynek nad zalewem to był taki symbol, może przestarzały, może nie do uratowania ale był.
  Dobrze, że samolot powrócił 🙂
  https://echodnia.eu/w-pinczowie-nad-zalewem-buduje-sie-nowy-obiekt-bedzie-w-nim-restauracja-i-hotel/ar/10178082

 94. Przezorny pisze:

  Ludziska bedo podawać do sądu, wszystkie zapytania i uwagi do obecnej władzy należy kierować przez cenzurę do dyżurujacych codziennie ludzi napewno poznacie ich po komentarzach ,proszę ich najpierw zapytać czy można ,uwaga komu sie lajkuje na fb i komentuje .
  Mogą być duże problemy.👨‍🎓👨‍🎓
  Sędziowie już czekają 😀😀😀

 95. zatroskany pisze:

  Widzę na tym forum ostre dyskusje, niepotrzebne zastraszania,itp…
  A prawdziwi wyborcy nie „siedzą ” w sieci, nie mają fb, nie czytają
  wypowiedzi. Prawdziwi zdyscyplinowani wyborcy siedzą teraz przed TVP,
  słuchają radyja M , czytają „gazetę pol…” A w niedzielę prosto ze świątyń
  pójdą na wybory. I zagłosują na kandydata z „pewnej partii ogólnopolskiej”
  Ma być nieładna pogoda, młodzież i inni z lenistwa nie pójdą
  I tego się boję

 96. obserwator pisze:

  O jak komentarze nagle złagodniały 😁 i od razu inaczej. Tu nie było zapytań ani uwag tylko bezpodstawny atak.

 97. do obserwator pisze:

  bedzie jeszcze ostro do niedzieli daleko a przed nami 2 tura , tam bedzie jadka.

 98. obserwator 2 pisze:

  Do obserwator , też to widzę, ale nie można nazwać tego atakiem
  tylko niektórzy komentatorzy wyładowując swoje frustracje
  „powyciągali” to co jest ogólnie dostępne w sieci
  oraz w wystąpieniach kandydatów na burmistrza, a kandydaci to wszystko
  mówią na filmikach i jest to dostępne na fb. jako sponsorowane do tego konwencje itp.
  Ludzie nic nowego nie mówią. A wiadomo, że zawsze naciska się na władzę.
  A za to nie można zastraszać sądami itp.bo zastraszanie jest karalne.
  a do tego jak ktoś pisał jest jeszcze RODO i nawet podawanie danych przestępców
  jest zabronione .

 99. !!! pisze:

  Nikt nie straszy sądami tylko pozwem w trybie wyborczym . Jeden lotnik z Pińczowa już namierzony . Wstyd . Wyciągał informację od kolegów a potem to wykorzystywał pisząc komentarze .

 100. Mieszkanka pisze:

  Zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu cywilnego „ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne.

  W razie dokonanego naruszenia można także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie.

  Dobrze że jedna osoba zrobiła z tym porządek czekamy na efekty

 101. Mieszkanka pisze:

  Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.

 102. obserwator 2 pisze:

  Najważniejsze, aby ludzie poszli głosować w jak największej liczbie, aby potem nie mieli pretensji do osób wybranych do władz, co potem muszą zaakceptować!!

 103. Wystraszony 2 pisze:

  Ale znawców prawa nagle się znalazło ,strzelają artykułami że aż strach.Ludzie wiedzą co piszą mają różne poglądy i mają prawo pytać i wyrażać swoje spostrzeżenia daje nam to demokracja .

 104. obserwator też pisze:

  Do Mieszkanka . Pani ewidentnie zastrasza porządnych forumowiczów przed wyrażaniem swoich nieszkodzących innym opinii, jakiejkolwiek konstruktywnej krytyki i ujawniania faktów powszechnie znanych.

 105. Maria pisze:

  Dzisiaj byłam świadkiem rozmowy dwóch pań, które twierdziły,że dr Koniusz startuje na burmistrza.Dr Zbigniew Koniusz i Krzysztof Koniusz startują do Rady Powiatu, a Adam Koniusz i Janusz Koniusz do Rady Gminy w tym Janusz Koniusz też na burmistrza.

 106. xyz pisze:

  Z racji ilości plakatów można sądzić że dr Koniusz kandyduje na prezydenta. Mam nadzieję że za parę dni to elegancko wysprzątają.

 107. UN pisze:

  Gmina przez 12 lat urzędowania powiększyła dług i obsługę kredytów do około 28 milionów złotych!
  Gdzie można by inwestycje realizować przez granty unijne a nie kredyty bankowe.

  Brawo WY Ziemianie !

 108. ,,,,,, pisze:

  Wiadomość : z opinii i wszelkich ankiet ,w tym tych najważniejszych!
  zebranych na targowicy i w sklepach. wynika, że będzie tylko jedna tura !!!
  I wygra w niej obecny włodarz !!! Może i dobrze?

 109. .... pisze:

  ,,,, ankiety na targu i w sklepach 😀😀😀😀😀😀
  najlepsza ankieta to będzie poniedziałek rano 2 tura pewna

 110. Maria pisze:

  Do każdej unijnej dotacji trzeba dopłacić własne pieniądze.

 111. realista pisze:

  Do Maria – i tutaj jest haczyk i pretensje – nie wszyscy o tym wiedzą. ludzie myślą, że dotacje „spadają z nieba”
  Największe dotacje dostają najbogatsi.

 112. mieszkaniec pisze:

  Czyli Gmina Pińczów nie pozyskuje w dużej ilości funduszy europejskich, bo nie ma kasy by dołożyć jako wkład własny bo jest zadłużona po uszy i musiała by brać kolejne kredyty na które ją nie stać???! To miało być lepiej a nie jest! Zmiana, Zmiana, Zmiana

 113. do realista pisze:

  czyli mamy argument Pińczów jest biedny nie ma pieniędzy i dlatego tak mało projetów unijmych realizowanych w Gminie. Brawo.

 114. wystraszony 2 pisze:

  mam prośbę do ludzi którzy odpisują na komentarze niewygodne dla obecnej władzy.
  NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ.
  widzę w komentarzach prawników teraz odezwali się specjaliści od dotacji kto następny ….

 115. obserwator pisze:

  A nowy włodarz przyjdzie i wyłoży pewnie z własnych pieniędzy, no naprawdę super… realista to tylko zwykłe podpuszczanie nie ma co chyba dyskutować,

 116. witja pisze:

  Pan Badurak przegra wybory i jest to pewne,zobaczycie

 117. Do obserwator pisze:

  A obecny zatonie w długach.

 118. 😁 pisze:

  Do niedoinfofmowanych gmina swoje zadłużenie zmniejszyła w tym roku prawie o połowę 😁 tym pewniakom już w poniedziałek mina zrzednie 😂

 119. zenek pisze:

  jakie pozyskiwanie funduszy unijnych przez P.Baduraka,masakra,inwestycje za własne środki choćby parking ,ludzie dajcie spokój z P.Badurakiem i Ziemią Pińczowską a tam ktoś straszy paragrafami,chłopie jeżeli się wezmą to pierwszego za ciebie,tutaj nich nikogo nie pomawia i wyzywa ogarnij się Wielka Przegrana Obozu Rządzącego Zbliża Się i TO SĄ FAKTY

 120. Do wystraszony 2 pisze:

  „Prawnicy” bardzo dobrze, że się pojawili i naświetlili co poniektórym sprawę bo dla tych bystrzejszych są tu komentarze wpływające negatywnie na osoby z nazwiska, żadne Rodo takich rzeczy nie chronie i nie chodzi tu o wyrażanie poglądów.

 121. Do zenek pisze:

  Trochę dużo tych komentarzy ale czytaj ze zrozumieniem

 122. Adwokat pisze:

  Proszę podać jeden taki komentarz

 123. Do zenek pisze:

  Tak często tu takie głupoty powtarzacie, że aż sami w to uwierzyliscie😀 i tak to Wam nic nie da 😂😂😂 hejterzy od kontrkandydatow

 124. Do Adwokat pisze:

  Jeśli jesteś adwokatem to na pewno w lot to wyłapiesz. Z tego co wiem jest to już zgłoszone więc nie ma co dyskutować na forum

 125. pasterz pisze:

  Polecam pooglądać pana Koniusza kandydata na burmistrza : https://www.youtube.com/watch?v=_i4qbIY03FE Jest przedsiębiorcą i zna się na robocie.

 126. akcja plakat pisze:

  Jakiś rowerzysta jeździ po wsiach . W bagażniku z 1000 plakatów Pana Koniusza . Każde drzewo plakatami takeruje . Całą gminę chcą zalepić ? Co do Pana z PiS na burmistrza na jednym z zebrań powiedział że nie musi być burmistrzem . Namówili go to kandyduje . On ma pracę więc burmistrzem nie musi być .

 127. Wystraszony pisze:

  Pewnie nie byłoby problemu jakby obecny burmistrz spotkał się z ludźmi i odpowiedział na kilka istotnych pytań dotyczących 12 lat rządzenie. Ludzie powinni dowiedzieć się dowiedzieć nie tylko o sukcesach ale jak to ktoś wcześniej z obozu władzy napisał lekkich wpadkach.
  Czy one są lekkie powinni ocenić mieszkańcy

 128. ,,,,,, pisze:

  Jak będzie lało w dniu wyborów -to będzie masakra z wynikami…..

 129. wyborca pisze:

  Panie Wystraszony w Pińczowie były 2 spotkania wyborcze Burmistrza z mieszkańcami . Codziennie odbywają się wieczorami spotkania we wsiach .Terminy zawsze są wcześniej podawane . Jaki problem wybrać się na spotkanie ujawnić się i zadać parę pytań ? Problem życiowy mówić jawnie a doskonałość to pisać komentarze pod przykrywką ?

 130. Do wyborcy pisze:

  Za mało ludzi chodzi na wasze spotkania na wsiach dosłownie garstka waszych żołnierzy .
  Czekamy na 2 turę myślę że wtedy będzie można zorganizować
  jakieś większe spotkanie i merytorycznie i jawnie porozmawiać.
  ps a czemu ty się nie ujawnisz?

 131. ??? pisze:

  Jakie to ma znaczenie czy mało czy dużo. Przyjdź pytaj i rozmawiaj merytorycznie. Ps. jakby na Waszych były tłumy 😂😂😂

 132. Maria pisze:

  Nie wszyscy wyborcy oglądają filmy na youtube.I tak większość myśli ,że to dr Koniusz startuje na burmistrza bo jego podobizna widnieje wszędzie. Kandydata na burmistrza Pana Janusza Koniusza mało.Chodzi pewnie o to by głosować na nazwisko – nieważne gdzie startuje.

 133. dylemat pisze:

  Do wyborcy. A jak w drugiej turze przejdzie obecny i brat dr.
  A tak będzie.
  To kogo wybrać ?

 134. Nie wyborca pisze:

  No widzę, że fantazja ułańska 😁 nawet jeśli niby 2 tura będzie, obecny wygra

 135. zmieńmy burmistrza pisze:

  Oglądałem filmiki na „Pińczów Twoje Miasto” P. Baduraka i P. Koniusza (Janusza). No i muszę stwierdzić, że w mojej ocenie przy Koniuszu to Badurak wypada bardzo blado. Jakiś tam pomysł ma, ale przedstawić bo nie bardzo umie, a film o budżecie to już masakrycznie obnaża indolencję obecnej władzy. Ludzie pora na zmiany! I uważam, że trzeba głosować na Koniusza.

 136. Do nie wyborca pisze:

  Kopernia stolica gminy 12 lat
  Czas zmiany nadchodzi.
  Zaczynają co niektórym puszczać nerwy.Pisza o fantazjach z innej epoki. Obudź się kolego 21 wiek demokracja .Skończyła się epoka spawania stołków .
  Czas na ciężką pracę przez całą kadencję a nie dwumiesieczny lanas przedwyborczy ,wbijanie łopat itp.Ludze wiedzą na kogo mają głosować.

 137. zmieńmy burmistrza pisze:

  do Anna
  I to ma być reklama obecnego burmistrza? Słaba.
  Polecam do obejrzenia te filmiki:
  https://youtu.be/rzELtJg2p18 https://youtu.be/3T-s9k93lMU https://youtu.be/_i4qbIY03FE?t=21
  https://youtu.be/Rd7VbHfezac https://youtu.be/bgOy-SRlTDI
  od razu widać,że Koniusz to najlepszy kandydat na burmistrza.

 138. Mariusz Jędruch pisze:

  Lotniki czekają w takim razie na ten pozew, tak aby ten anonim nauczył się nie obrażać wąskiego grona ludzi z pasją:)
  Pozdrawiam anonimowych informatyków – ich mamy w Pińczowie najwięcej patrząc na ilość komentarzy.

 139. Do "Do nie wyborca" pisze:

  No nerwy właśnie widać komu puszczaja😀 trzeba mocno teraz promować swojego kandydata bo za te drzewa to sutek pewnie będzie odwrotny. A poza tym nazwisko to nie wszystko

 140. Gość pisze:

  Chamstwo i słoma z butów. Pewnie myślisz że jesteś błyskotliwy.

 141. Gość pisze:

  Prawda kole w oczy co? 😉

 142. Zmieńmy burmistrza 2 pisze:

  Zmieńmy burmistrza pozamiatał .Polecam szczególnie 3 filmik który pokazuje działalość naszej władzy jak to wszystko pięknie funkcjonuje i miało funkcjonować.
  Poprosimy o komentarz prawników ,specjalistów od dotacji i wywołani w końcu zostali księgowi.

 143. babka klozetowa pisze:

  Pan Badurak ma osobliwe zamiłowanie do szaletów. Swego czasu zabłysnął na całą Polskę gdy Echo Dnia opisało i sfotografowało kibel na stacji wąskotorówki. To była znakomita promocja Pińczowa. O kiblu na targowicy przemysłowej to już szkoda gadać, w ruskim łagrze kible lepiej się prezentują. No a teraz pan burmistrz stawia w centrum miasta najbardziej okazały kibel z neonami. Cuś pięknego, historycy po latach określą ten czas w mieście jako republikę kiblową.

 144. 4glases pisze:

  Do babka klozetowa 2: błysnąłeś swoja pseudointeligencją, Badurakowi do pięt nie dorastasz trolu wyborczy. Nie ma szaletu źle , jest źle… ot inteligencja….

 145. elton pisze:

  Badurak mógłby nawet być, w sumie to prawie każdy mógłby być burmistrzem. Najgorsze jest to, że nie mamy w gminie dobrych specjalistów ani od inwestycji, ani od pozyskiwania środków, ani od promocji. Chwalą się inwestycjami, ale zdecydowana ich większość sfinansowana była z własnych środków. Porównajcie sobie z innymi samorządami. Obecny burmistrz otoczył się – a może bardziej otoczyli go pseudospecjaliści, domorośli doradcy i on ich już nie wymieni. Dlatego potrzebna jest konkretna rewolucja i napływ nowej krwi.

 146. Heniek pisze:

  Trafny komentarz babki klozetowej 😀😀😀😀 brawo jest ostro i śmiesznie.

 147. gość pisze:

  Brawo elton,
  przewietrzenie jest potrzebne a nawet wskazane!

 148. wyborca 154 pisze:

  Do Heniek – Śledź co dzieje się w dużych miastach i ogólnie w Polsce
  Tam dopiero jest- „śmiesznie i bardzo ostro” to mało powiedziane:)
  Włącz TVP(info.) same spoty wyborcze ,są lepsze niż horrory.
  Wchodząc do polityki trzeba „mieć jaja” ,być niesamowicie odpornym psychicznie. Bo każdą władzę się”atakuje”.
  A „Nasz” już też się taki zrobił i bardzo dobrze.
  Myślę, że będzie tylko jedna tura .

 149. Do wyborca 154 pisze:

  Jak oglądasz TVPinfo to ci wspólczuje tam są horrory nie tylko przed wyborami.
  Widać skąd bierzesz przykład „Nasz”czyli Twój – mów zawsze za siebe nie za innych.
  Jeden z Kandydatów pokazał cały model funkcjonowania „Twojego” i pokazał waszą butę i
  nieudolność w pozyskiwaniu funduszu.
  Tak że hasło bedzie tylko pierwsza tura wyborów zachowaj dla siebie bo jestem przekonany ,że
  „Twój ” i tak w to nie wieży.

 150. Janusz pisze:

  Dla 4 kandydatów na burmistrza na 100 % będzie jedna tura – dwóch spotka się ponownie za dwa tygodnie

 151. Do Janusz pisze:

  A Ja stawiam, że pierwsza tura na 100% będzie dla 6 kandydatów
  i 5/6 z nich odpadnie , a dalej zobaczymy 🙂

 152. Fran pisze:

  A moim kandydatem jest Saltarski – przedsiębiorca, odpowiedzialny z pomysłem na Pińczów!! Od nas masz 7 głosów!

 153. Pińczów wielki czy mały? pisze:

  CO MÓWILI NASI KANDYDACI

  Ktoś może powie,że to tania propaganda ale dokonałem analizy wywiadów, które ukazały się w Echu Dnia, kandydatów na burmistrza Pińczowa. Pogrupowałem ich wypowiedzi na kilka kategorii. Wiem, że miejsca było mało, ale pytania dotyczyły najważniejszych punktów programu. Zobaczmy, co dla naszych kandydatów jest najważniejsze. Dodam, że jest to analiza samych wypowiedzi programowych, zamieszczonych w oficjalnych wywiadach programowych dla Echa Dnia.

  WNIOSKI
  A. Oświata
  Jedynie program T. Pietrzykowskiego zasługuje na uwagę. Zaproponował naukę programowania, naukę języka angielskiego w przedszkolach, programy stypendialne, innowacje. Pozostali rozmówcy widocznie nie doceniają oświaty, nie jest ona dla nich priorytetem (a o priorytety tu pytano). Oprócz Pietrzykowskiego jedynie Badurak dostrzegł potrzebę doposażenia szkół.
  B. Młodzież
  Po raz kolejny wydaje się, iż poza sloganami, „młodzież powinna wracać do Pińczowa”, większość kandydatów nie ma pomysłu na to, jak tego dokonać. Poważnie nie można traktować propozycji budowy skateparku, escape roomu, czy dopłat do prawa jazdy czy kursu ratownika jako tego, co sprawi, by młodzież wracała do Pińczowa, czy z niego nie wyjeżdżała. W tym punkcie jedynie Łaganowski i Pietrzykowski zaproponowali konkretne propozycje rozwiązań, gdyż obaj postawili na rozwój budownictwa, start-upy . Drugi z kandydatów pomyślał też o funduszu stypendialnym, inkubatorze przedsiębiorczości.
  C. Seniorzy
  Saltarski i Omasta nie poświęcają temu zagadnieniu praktycznie żadnego miejsca. Łaganowski chce najpierw określić potrzeby seniorów, by podjąć jakieś działania, Badurak, Koniusz i Pietrzykowski będą wspierali Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obecny burmistrz chce oddać część szkolnych pomieszczeń (dawne gimnazjum ) do dyspozycji seniorów, a Pietrzykowski i Łaganowski myślą o otwarciu świetlicy dziennego pobytu dla osób starszych. Pietrzykowski chce jeszcze wytyczyć ścieżkę do nordic walkingu.

  D. Gospodarka
  Właściwie oprócz Saltarskiego wszyscy duże nadzieje wiążą ze strefą ekonomiczną i budowaną obwodnicą, dzięki czemu mają powstać nowe miejsca pracy. Koniusz i Badurak rozwój gospodarczy wiążą także z uzdrowiskiem. O ulgach podatkowych pomyśleli jedynie Saltarski i Pietrzykowski. Ten drugi wspomniał o utworzeniu inkubatora przedsiębiorczości, powołaniu jednostki odpowiedzialnej za pozyskiwanie inwestorów, czy obniżeniu podatku od nieruchomości oraz środków transportu. Na uwagę zasługuje pomysł rozbudowy bazy hotelowej i noclegowej oraz domów opieki (w partnerstwie publiczno-prawnym).
  E. Turystyka
  Wszyscy doceniają rolę turystyki, ale…o konkretach już tak dużo nie mówią. Saltarski zamknął sprawę stwierdzeniem, iż powinniśmy być stolicą turystyki weekendowej. Dla Łaganowskiego to tylko pierwszy etap (i bardzo dobrze, bo z takiej formy nie utrzyma się żaden hotel). Ponadto ten kandydat ma plan utworzenia „Rezerwatu archeologicznego Zamku Oleśnickich”. Cały zamek chce odtworzyć Koniusz, a częściowo Badurak. Pozostali (Pietrzykowski i Omasta) mówią o zagospodarowaniu turystycznym „Zamkowej”. Popularnym punktem są ścieżki rowerowe (Omasta, Łaganowski, Badurak i Pietrzykowski), nie ma go jedynie u Koniusza i Saltarskiego. Czterech kandydatów (Omasta,Koniusz, Badurak i Pietrzykowski) pomyślało o zwiększeniu atrakcyjności zalewu. Inne pomysły: wydarzenia kulturalne (Łaganowski)), rewitalizacja kolejki (Omasta, Badurak, Pietrzykowski), zwiększenie atrakcyjności parku (Pietrzykowski). Ciekawym pomysłem jest opracowanie aplikacji mobilnej do samodzielnego zwiedzania Pińczowa (Pietrzykowski)
  Jednak o stworzeniu spójnej koncepcji rozwoju turystyki pamiętali tylko Omasta i Pietrzykowski. A od tego chyba powinniśmy zacząć.
  F. Zdrowie
  Bardzo zdawkowo zostało potraktowane zdrowie niemal przez wszystkich kandydatów. Jedynie Omasta ma propozycje przywrócenia ginekologii i poprawę dostępności do lekarzy pierwszego kontaktu. Poza tym zaproponował wznowienie opieki stomatologicznej i pielęgniarskiej w szkołach. (ale ta druga to chyba funkcjonuje).
  G. Infrastruktura
  Tu nie ma większych niespodzianek. Niemal wszyscy na czoło wysuwają tradycyjnie budowę dróg i chodników oraz oświetlenie miasta i wiosek. O sieci dróg lokalnych uzupełniających obwodnice wspomniał Łaganowski, o przebudowie dawnego dworca Omasta oraz Badurak. W trzech wypowiedziach pojawił się temat poprawy infrastruktury miejskiej targowicy (Omasta, Badurak, Pietrzykowski). Inne propozycje : poprawa infrastruktury placu przed domem kultury (Badurak), poprawa infrastruktury osiedli mieszkaniowych (Pietrzykowski) , budowa boiska ze sztuczną trawą, poprawa funkcjonalności hali (Pietrzykowski). O rozbudowę sieci kanalizacyjnej, przyłącza światłowodowe oraz odnawialne źródła energii będzie się starał Omasta.
  H. Rolnictwo
  Ten temat bardzo rzadko się pojawiał w wypowiedziach kandydatów (a przecież jesteśmy gminą rolniczą). Omasta chce wspierać integracje gospodarstw agroturystycznych, a Koniusz chce wdrożyć rządowy program rolniczy handel detaliczny. Jedynie Pietrzykowski zaproponował wdrożenie na naszym terenie programu gospodarstw opiekuńczych, wspieranie gospodarstw ekologicznych, czy wspieranie rolników przy tworzeniu grup producenckich.
  I. Sport
  Dziwne, że temu zagadnieniu tez mało uwagi poświęcili kandydaci. Omasta wspomniał o poprawie funkcjonowania klubów sportowych, Badurak o ich wspieraniu. Koniusz zaproponował, by stowarzyszenia sportowe korzystały z „bonu oświatowego”. Szerzej sport potraktował Pietrzykowski, który chce aby szkoły przystąpiły do rządowego programu SKS, działalność Nidy Pińczów ukierunkować na wielosekcyjność i prace z dziećmi i młodzieżą. Chce dofinansować stowarzyszenia działające na rzecz dzieci i młodzieży.

 154. Młoda mieszkanka pisze:

  Brawo dla ” Pińczów mały czy wielki”-dobra robota. Chyba dla niezdecydowanych, to idealne podsumowanie poparte faktycznymi wypowiedziami. A co do Koniusza…prawo jazdy mam, tańczyć też umiem- co teraz?
  Ja wiem jedno, idźmy na wybory i stawiajmy na swoich faworytów, tylko z głową!

 155. Pinczowianin pisze:

  Po analizie która została powyżej udostępniona w komentarzu można odnieść wrażenie ze najlepiej merytorycznie przygotował się Pan Pietrzykowski który w praktycznie każdej dziedzinie zaproponował konkretne propozycje niewiele z tylu jest Pan Koniusz za Nim Pan Badurak z Omastą I Łaganowskim a najgorzej wypada Pan Saltarski , oczywiście jest to jedynie moje odczucie ale po obejrzeniu wywiadów ze startującymi , skłaniam się do poparcia Pana Pietrzykowskiego , jest konkretny i z pomysłem poza tym nie narzuca się tak w kampani jak dwójka faworytów, każdy z nas zagłosuje według własnych preferencji , zastanówmy się tylko czy lepsze stare czy czas na nowe :)) a przede wszystkim idźmy na wybory 🙂

 156. ja pisze:

  czesc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com